Opinion: De zin van het spel
Dat snap ik niet hoor, waarom verdoe je je tijd daarmee?
Laatst kreeg ik het weer te horen. Tijdens een feest kwam het gesprek uit op games, en toen ik vertelde dat ik graag games speel, doemde al snel een zuur gezicht tegenover mij op. Vanuit de mond van het verzuurde gezicht kwamen vervolgens zinnen vol minachting betreffende games: Ik heb wel iets beters te doen, Zonde van je tijd, Ik snap niet wat er boeiend aan is, Laatst in het nieuws gehoord dat games slecht zijn voor iedereen. Met een zucht leunde ik achterover in mijn stoel. Zal ik de discussie weer eens aangaan, of zullen we het maar gewoon erbij laten?
Veel mensen beseffen het blijkbaar nog niet dat mensen games spelen om dezelfde redenen als dat men films kijkt of een boek leest. Is het dan ook zo nutteloos om een film te kijken, een boek te lezen, naar een optreden te gaan of het theater? Blijkbaar vinden die mensen van wel, want tijdverdrijf of afleiding mag volgens die mensen niet. Met mijn beroep als muzikant verdoe ik dus blijkbaar ook mijn tijd, want waar is muziek nu eigenlijk echt voor nodig?
Zelfs wanneer ik vervolgens vertel dat men tegenwoordig gemiddeld met een man of honderd, anderhalf jaar lang aan één game werkt, met een team vol geniale schrijvers, programmeurs en designers, denkt men dat het 'computerspelletjes' zijn, en meer niet. Laatst had ik ook naar nu.nl een mailtje gestuurd, omdat men het in een artikel over de game-industrie constant had over 'makers van computerspelletjes'. Dat is even respectvol als Steven Spielberg een 'filmpjesverzinner' te noemen, of Wibi Soerjadi een 'muziekpingelaartje'. Een kleine zege voor mij en de game-industrie is dat nu.nl mij wel gelijk heeft gegeven.
Zonder afleiding geen ontspanning, zonder genieten geen leven. Van muziek geniet ik en daardoor voel ik mij beter. Van films geniet ik en ik ervaar nieuwe dingen. Van boeken geniet ik, ik leer ervan en ervaar nieuwe dingen. Van games geniet ik, ik speel en ervaar nieuwe dingen, leef mezelf in, leer ervan, en voel me vele malen beter. Zo, hopelijk vielen de oogkleppen en ladingen borden voor de kop bij een paar mensen eraf, op dat omhooggevallen feest. Zou eens hoog tijd worden. 1-up, en bier halen! Iemand anders nog, of verdoen we hier allemaal onze tijd?
-
TrailerBayonetta verschijnt ook in PS5- en pc-versie van Stellar Blade
De vier Bayonetta-outfits uit Stellar Blade voor Nintendo Switch 2 komen ook gratis naar PlayStation 5 en pc. Zo laat Shift Up weten in een trailer.
1 reactie -
Friendly ReminderFriendly Reminder: Kijk hier om 18:00 de TGS PC Gaming Show
PC Gamer host op de Tokyo Game Show een nieuwe PC Gaming Show Tokyo Direct. Vanavond om 18:00 uur worden meer dan 35 games in de livestream getoond.
0 reacties -
Game review0Lily's World XD review - Tieners op het Dark Web
Wat is er met Lily gebeurd al die jaren geleden? In haar laptop zitten veel geheimen verborgen: aan jou om ze te vinden in deze unieke horrorgame.
0 reacties -
DownloadnieuwsSpeel de demo van Castlevania: Belmont's Curse vanaf 1 oktober 2026
Interesse in Castlevania: Belmont's Curse? Dan heeft Konami goed nieuws voor je, want er wordt een demo vrijgegeven van de aankomende actie-platformer.
8 reacties
Helaas is het inderdaad zo dat er gewoon een slecht beeld is van gamers. Gewoon negeren, ooit zien ze wel het licht :P
Ik heb pas nog een opmerking gekregen van iemand die het juist heel cool vindt dat ik een webredacteur voor een gamingplatform ben. De gamingwereld is dan ook een zeer evidente industrie geworden. Vooral het afgelopen decennium. Dat valt gelukkig toch steeds meer mensen op.
@FCBier_NL: Klopt, het is inmiddels al stukken meer ingeburgerd, zeker waar!
Ik had geen plek meer om het daar over te hebben in deze column, en heb het enkel erop gehouden dat er toch nog steeds een meerderheid aan mensen is die er te simpel over denkt, en games niet als een artistiek gerespecteerd medium ziet.
precies zoals ik er zelf ook altijd al over denk:D
Helemaal mee eens!
Alhoewel het wel al stukken meer ingeburgerd/commerciëler is dan pakweg 10/15 jaar geleden.
We hebben dus niet echt te klagen. Bekijk het ook eens van hun kant, als iemand tegen mij zegt: ik ga in mijn vrije tijd altijd 15 kilometer wandelen in het bos dan denk ik: leuk voor je! Maar van binnen denk ik: Ik heb wel wat beters te doen! GAMEN bijvoorbeeld! :D
Die mensen moeten eens wakker worden, je hoeft niet te gamen als je dat niet wilt maar te zeggen dat het echt zonde van de tijd is om te gamen is onzin. Want men heeft er dan totaal geen kijk op en kan dus helemaal niet weten of het zonde is of niet.
Maarja als ze liever willen dat we rottigheid gaan schoppen (bijvoorbeeld)...(shutup):D
Lang leve het gamen :D
AMEN. Games bestaan denk ik nog te kort om als serieus medium gezien te worden. Het is slechts een kwestie van tijd voordat gaming evolueert. Zo was er bij de overstap PS1-PS2 laten zien dat games echt niet alleen voor kinderen zijn. De volgende evolutie moet zijn dat games vermaak zijn en niet veel verschillend als films en muziek.