Opinion: Echtscheiding
Ooit was Microsoft mijn grote liefde. Wat hebben ik en de pc, en later ik en de Xbox 360, toch mooie tijden beleefd. Want wat was 'ie goed hè, die tot voor kort hoofdconsole van Microsoft. Zonder twijfel superieur aan de console die Sony op de markt had gebracht. Alleen het verschil in de controller al: een fantastisch in de hand liggend apparaat tegenover een licht blok plastic waar totaal niet over nagedacht leek te zijn. Nee, het was wel duidelijk: Microsoft had het goed voor elkaar en had me helemaal te pakken.
Tot eind vorig jaar, het moment waarop zowel Microsoft als Sony geacht werden een nieuwe console uit te brengen. En die kwam er ook zeker, alleen niet van Microsoft. Waar Sony met volle overtuiging zijn this is for the players-console de wereld in lanceerde, liet Microsoft het flink afweten. Natuurlijk, de console was voor een aantal wereldbewoners gewoon aan te schaffen en met een beetje creativiteit kon je er in ons landje ook nog wel aan komen, maar aan de andere kant werd de eerste slag door Microsoft ook gewoon gemist. En niet alleen vanwege het niet meteen uitbrengen van de Xbox One stond Microsoft al snel op een achterstand, ook door andere dingen is mijn band met dat bedrijf flink in kwaliteit afgenomen.
Wat te denken bijvoorbeeld van het console-design? Een prachtige creatie van Sony tegenover de eerste de beste videorecorder van het jaar nul. Hoe is het in godsnaam mogelijk dat min of meer dezelfde hardware in zulke verschillende behuizingen terecht is gekomen? Het lijkt verdorie wel of Microsoft geen cent aan het ontwerp van haar nieuwe console heeft uitgegeven. Een kartonnen doos cornflakes staat nog mooier in mijn tv-meubel! En dat is nog niet alles, nee, de Xbox One kan het niet zonder een adapterblok dat bijna net zo groot is als de console zelf. Oké, dat is wellicht een beetje overdreven, maar als je ziet dat Sony de adapter gewoon in de console zelf heeft weten te bouwen, dan ga je je toch afvragen waar het bij Microsoft dan mis is gegaan.
En dan, als kers op de slagroomtaart: de reden waarom de Xbox One in ons land is uitgesteld. De Nederlandse spraakbesturing van Kinect zou nog niet klaar zijn, vandaar dat we nog even moesten wachten. Oké, jammer, maar de wereld vergaat nog niet. En dan komt die console eindelijk uit, en waar is dan die Nederlandse spraakbesturing? Afwezig. Foetsie. Nergens te bekennen. Meer dan een half jaar uitstel om te werken aan een feature die de lancering uiteindelijk niet eens haalt.
Nee, Microsoft, hier heb je flink de verkeerde afslag genomen. Ik - en misschien nog wel velen met mij - ben overgestapt naar de concurrent, mijn nieuwe liefde waarmee ik momenteel een nieuwe band aan het opbouwen ben. En dat gaat vrij aardig, kan ik wel zeggen. En toch is het jammer. Jammer dat we nu geen vriendjes meer kunnen zijn. Ooit hoop ik dat het weer goed komt. Wanneer, dat weet ik nog niet.
-
TrailerBayonetta verschijnt ook in PS5- en pc-versie van Stellar Blade
De vier Bayonetta-outfits uit Stellar Blade voor Nintendo Switch 2 komen ook gratis naar PlayStation 5 en pc. Zo laat Shift Up weten in een trailer.
1 reactie -
Friendly ReminderFriendly Reminder: Kijk hier om 18:00 de TGS PC Gaming Show
PC Gamer host op de Tokyo Game Show een nieuwe PC Gaming Show Tokyo Direct. Vanavond om 18:00 uur worden meer dan 35 games in de livestream getoond.
0 reacties -
Game review0Lily's World XD review - Tieners op het Dark Web
Wat is er met Lily gebeurd al die jaren geleden? In haar laptop zitten veel geheimen verborgen: aan jou om ze te vinden in deze unieke horrorgame.
0 reacties -
DownloadnieuwsSpeel de demo van Castlevania: Belmont's Curse vanaf 1 oktober 2026
Interesse in Castlevania: Belmont's Curse? Dan heeft Konami goed nieuws voor je, want er wordt een demo vrijgegeven van de aankomende actie-platformer.
8 reacties
Recente cijfers van intel stellen zelfs dat er 771 miljoen pc gamers zijn...
@peter: nooit last gehad van de updates. Heb er ook gelijk van het begin een 500GB schijf in geknald, nooit vol gekomen (H) Daarnaast heb je met PS plus geen omkijken naar updates. Die vinden gewoon lekker in de nacht plaats als je console op standby staat. En de multiplatform games, tsja daar heb ik nooit op kunnen letten, had er geen xbox 360 naast. Kan me persoonlijk niet voorstellen dat het verschil echt gigantisch was. Ik heb me in ieder geval nooit gestoord aan graphics. Ligt ook aan de ontwikkelaars soms. Als ik even op internet zoek dan zijn de lijsten met games beter op de ps3 praktisch even zoveel aanwezig als andersom. Mooi voorbeeld is hoe GTA V op de ps3 technisch en daardoor ook grafisch veel beter uit de verf kwam. Maar goed, zeg niet dat de Xbox 360 slecht is. Alleen de type games voor die console (met name exclusives) trokken mij niet zo. De PS3 had wel een moeizame start, maar ja de PS4 nu ook. Het aantal PS4 games is nog steeds om te huilen nu, maar dat is ff geduld hebben denk ik. Nee, ik zal het niet verbergen dat ik altijd Sony-fan was in hart en nieren en nog steeds ben. Hopelijk weet Sony de goede indruk van de PS4 optimaal te behouden en boren ze hun eigen reputatie niet de grond in. :)
Gelukkig is de pc al tientallen jaren in essentie onveranderd gebleven... Misschien wel verbeterd :P

(Ik weet, flamebait, maar gewoon te leuk om niet te posten...)
Ja ik kan mij dat voorstellen Simon, de PS3 is ook een goed apparaat, en de console exclusives zijn heel erg goed. Ik heb alleen hoop kritiek op het installatie en update systeem vooral. Met de oude 80 gb versie die ik heb, is het constant worstelen om genoeg hardeschijfruimte te hebben. Verder zien vrijwel alle games die multiplatform uitkomen er beter uit op de xbox 360. Ik heb er een x aantal dubbel, en het is soms beschamend hoe blurry en crap dat ze er op de PS3 uitzien naar verhouding. Ik haat het hele update systeem, wat supertraag is en dat midden tijdens het spelen het scherm overneemt en het spel stil legt elke 10 minuten totdat je toegeeft aan de update (die je linea recta het spel uitgooit). De updates zijn ook meestal gigantisch, waardoor je half uur tot een uur mag gaan wachten. Vooral als je niet dagelijks je PS3 aanslingert of weer eens een oude titel speelt (met verplichte giga installatie), is het vaak rampzalig.
Kijk, ik kan ook slechte dingen over Xbox 360 opnoemen hier en plussen van de PS3, maar uiteindelijk is voor mij persoonlijk de Xbox 360 de winnaar in dit geval, ook al is Microsoft (net als Sony) een kapitalistisch rotbedrijf. Maar ik geef eerlijk toe, Sony is nu weer stukken beter bezig, en van alles wat ik zie en lees, denk ik dat de PS4 mij ook beter zal gaan bevallen dan de mij toch echt goed bevallende Xbox One.
Oh? Apart, over wat voor tegenslag en teleurstelling praat je dan? De PS3 is voor mij nog altijd de beste console geweest en heeft mij juist heel vaak verrast. Het begon al met MGS 4, wat een ervaring was dat! En toen volgden er nog vele jaren zeer bijzondere en ook gewoon dikke games. Flower, Journey, Resistance-franchise, Uncharted-franchise, heavy rain, last of us en de lijst gaat oneindig lang door. Sterker nog, de PS3 heeft zijn langste adem nog lang niet uit geblazen en blijft me vandaag de dag nog steeds verrassen.
Het zijn allemaal punten waar ik het mee eens ben, maar toch heb ik de Xbox One eerder aangeschaft dan de PS4 vanwege dat mijn ervaring met de Xbox 360 zoveel malen beter is dan de PS3.
Alle Sony fanboys kunnen nu gaan gillen wat ze willen, maar ik was die-hard Playstation fan en heb echt zoveel tegenslag en teleurstelling beleefd met de PS3 terwijl de Xbox 360 telkens weer verraste.
Ik heb het idee dat Sony nu ook veel beter bezig is dan Microsoft, en dat de PS4 nog eens beter is ook. Waarom de Xbox One gekocht dan nu eerst? Tja, nieuwsgierigheid misschien, maar in ieder geval bevalt de console echt goed. Update- en installatiesysteem werken snel en optimaal, controller is superfijn. Uiteindelijk gaat het om goeie games... Killer Instinct is toch echt de hoofdreden waarom ik m toch al gekocht heb, en gelukkig is deze game keivet.
Ik hoop dat beide systemen ons niet naaien met rare fratsen en zorgen voor goeie games!
Ik kan me hier best wel in vinden. Desalniettemin zou de nieuwste doos van Microsoft hier niet misstaan, al gaat het denk ik nog wel even duren voordat het zover is.