Opinion: Ik word misbruikt
Wanneer je als uitgever een game op de markt brengt, is het doodgewoon om daar verschillende edities van uit te brengen. De normale editie in een normaal hoesje, de special edition met DLC erbij, de collector's edition met steelcase en unieke DLC en dan nog de master divine edition waarbij je de hele mikmak krijgt van de andere versies, maar dan nog met een extra beeldje in de gelijkenis van de hoofdpersoon of eindbaas. Maar sommige uitgevers vinden niet dat het zo makkelijk en overzichtelijk hoeft te zijn.
Voor mensen met de irritante eigenschap dat ze een game volledig en compleet willen hebben, is het soms nogal lastig. Bij de laatste paar Assassin's Creed-delen kreeg je verschillende unieke DLC en spulletjes erbij, dus moest je elke game twee á drie keer aanschaffen wilde je alles hebben. Maar binnen een jaar komt dan vaak ook nog de GOTY (Game Of The Year) edition uit, die meestal alle DLC bevat (maar soms ook niet) en tevens een stuk goedkoper is. Zo heb ik onlangs Dishonored voor de tweede keer gekocht, omdat alle DLC die bij de GOTY zat afzonderlijk aanschaffen in de Xbox LIVE Marketplace meer kost dan deze versie. Daarnaast heb ik content liever ook op schijf, maar dat ben ik.
En dan hebben we nu de nieuwe consoles die op de markt zijn verschenen, en knijp ik al weer de billetjes samen in spanning welke inmiddels al verschenen games in verbeterde en uitgebreidere vorm daarop gaan uitkomen. Komt er staks een GTA V: Ultimate Moneyrobber Edition met extra missies, een Dark Souls II: Prepare To Take Out Your Wallet Once More Edition of een Skyrim Dragon Pimp Supreme Edition uit? Net als Klaas met zijn PS4, zal ik er toch wel in gaan trappen. Ik weet nu al dat ik dit jaar Tomb Raider nog een keer ga kopen, omdat ik die verbeterde versie graag wil hebben. Bij Assassin's Creed IV zal ik dat ook gaan doen, ben ik bang. Ik voel mijzelf er ook getrakteerd én genaaid mee tegelijk, alsof ik hier als consument misbruikt word door mij op mijn zwaktes te pakken.
Ik probeer nu met al mijn macht zoveel mogelijk te wachten met iets nieuws kopen, al is het alleen maar om door de bomen eerst het bos weer te zien met al die aankondigingen en verschijningen van verschillende versies. Het scheelt een hoop geld door wat geduld weten op te brengen, en meestal komt er toch een betere en completere versie uit een jaartje later. Maar ach, ze gaan mij met de nieuwe Assassin's Creed waarschijnlijk toch weer te grazen krijgen, ook al speelt de nieuwe zich tijdens die stomme Franse Revolutie af. Ninja's wilde ik zien, potver. Daarmee gaan ze mij zo hard te pakken nemen dat ik een maand niet meer kan lopen, maar wel als kussentje mijn lege portemonnee kan gebruiken. Dat dan weer wel.
-
TrailerBayonetta verschijnt ook in PS5- en pc-versie van Stellar Blade
De vier Bayonetta-outfits uit Stellar Blade voor Nintendo Switch 2 komen ook gratis naar PlayStation 5 en pc. Zo laat Shift Up weten in een trailer.
3 reacties -
Friendly ReminderFriendly Reminder: Kijk hier om 18:00 de TGS PC Gaming Show
PC Gamer host op de Tokyo Game Show een nieuwe PC Gaming Show Tokyo Direct. Vanavond om 18:00 uur worden meer dan 35 games in de livestream getoond.
0 reacties -
Game review1Lily's World XD review - Tieners op het Dark Web
Wat is er met Lily gebeurd al die jaren geleden? In haar laptop zitten veel geheimen verborgen: aan jou om ze te vinden in deze unieke horrorgame.
1 reactie -
DownloadnieuwsSpeel de demo van Castlevania: Belmont's Curse vanaf 1 oktober 2026
Interesse in Castlevania: Belmont's Curse? Dan heeft Konami goed nieuws voor je, want er wordt een demo vrijgegeven van de aankomende actie-platformer.
8 reacties
Ach ja dit speelt natuurlijk al een tijdje, maar het blijft natuurlijk een klap in het gezicht van de first buyers. Maar soms mis ik een game en wanneer ik die een jaar later wil kopen krijg ik er voor een aantrekkelijk prijsje wel een hoop extra content bij. Dus het heeft soms ook weer zijn voordelen.
Ja dat is zeker, en ik heb nu al een paar keer gedacht dat ik de meest complete versie had gekocht, en dan blijkt later dat er een nog grotere editie was via de Ubistore zelf bijvoorbeeld, stelletje ratten.
Maar het probleem wat ik vooral heb is dat er vaak al heel snel na originele release een GOTY of complete edition komt die de oude obsolete maakt, en voor een habbekrats vaak ook nog eens. Gewoon wachten dus, zoals ik al zeg, maar ja als iedereen dat gaat doen, komt er nooit een GOTY :P
Ik heb dat soort dingen maar laten varen... Alleen maar CE's kopen wordt te duur.