Capcom ziet toekomst in pc-gaming en wil meer investeren in films
Capcom verwacht dat pc-gaming in de toekomst consoles zal inhalen als grootste platform. Dat zegt CEO Kenzo Tsujimoto in het nieuwste jaarverslag van het bedrijf. De uitgever ziet pc nu al als een steeds belangrijker onderdeel van zijn strategie.
PC groeit snel binnen Capcom
Volgens Capcom is het aandeel van pc binnen de totale verkoop de afgelopen jaren flink toegenomen. In de eerste negen maanden van het huidige boekjaar verkocht het bedrijf 19,1 miljoen games op pc.
Daarmee is het platform inmiddels goed voor het grootste deel van de verkopen. Tsujimoto verwacht dat die trend zich doorzet en dat pc uiteindelijk wereldwijd de dominante manier wordt om games te spelen.
Thumbnail komt van: Gabe De La Rosa van Unsplash
Focus op digitale en bredere markt
De verschuiving naar pc sluit aan bij een bredere trend richting digitale verkoop. Eerder gaf Capcom al aan dat een groot deel van de verkopen digitaal verloopt, en dat percentage blijft stijgen. Door sterker in te zetten op pc wil het bedrijf beter inspelen op internationale markten en veranderend speelgedrag.
Naast games wil Capcom ook meer investeren in films en series rond zijn franchises. Volgens het bedrijf helpen deze producties om een breder publiek te bereiken en nieuwe spelers kennis te laten maken met bekende IP’s. Eerdere projecten, zoals de Devil May Cry-serie, zouden al een positief effect hebben gehad op gameverkopen. Ook werkt Capcom aan een nieuwe film gebaseerd op Resident Evil.

Met deze strategie wil de uitgever zijn merken wereldwijd verder versterken.
Jolien mag er dan poeslief uitzien, maar onder dat schattige laagje schuilt een echte contenttijger. De berichten vliegen je om de oren en dankzij haar tomeloze werklust ben jij in no-time weer een stukje wijzer. Wanneer Jolien eindelijk een moment voor zichzelf vindt, brengt ze dat het liefst door met franchises uit het Nintendo-kamp, zoals The Legend of Zelda. Al is er één subgenre dat haar volledig in zijn greep houdt: (farming) sims.
-
NieuwsDarkest Dungeon: The Fire’s Edge is de eerste DLC sinds 2020
In de categorie opvallend: er komt een nieuwe DLC aan voor Darkest Dungeon. De expansie genaamd The Fire's Edge is de eerste uitbreiding sinds 2020.
1 reactie -
TrailerWreckreation 2 vliegt onverwachts uit de bocht met aankondigingstrailer
Sommige vervolgen zie je niet direct aankomen. Net zoals Wreckreation 2 die met volle vaart op je af komt gescheurd. Check hier de reveal-trailer!
1 reactie -
NieuwsKylian Mbappé na vier jaar weer coverster van EA Sports FC 27
EA Sports FC 27 wordt verrijkt met Mbappé op de cover. EA Sports heeft de Franse topscorer van het afgelopen WK weten te strikken voor de Ultimate Edition.
1 reactie -
NieuwsDe nieuwe The Witcher III-uitbreiding duikt op tijdens Gamescom ONL
Kan je niet wachten op meer info over de nieuwe The Witcher III-uitbreiding? Tijdens de openingsshow van Gamescom krijgen we meer te zien!
4 reacties

Gewaagde uitspraak, gezien de toekomst voor PC gaming er juist anders uit kan zien met die hoge hardware prijzen. Daar waar console hardware onderdelen in bulk ver van te voren worden besteld, is dat bij losse onderdelen van computer hardware anders en de prijs daarom ook hoger.
PC gaming lijkt nu juist meer richting console achtige gaming te gaan, met onderandere ook Valve erbij. Ik zie juist meer dan pc gaming veranderd, maar de groei voor de toekomst is eerder onzeker dan zeker.
Meer de focus op PC snap ik wel, is een redelijke markt. Echter hoef ik persoonlijk geen Resident Evil films meer zelf maar een serie kan wellicht nog wel.
Zie het in mijn omgeving wel steeds meer dat mensen Pc gamen , maar of het nu de consols gaat oversteigen dat weet ik zo net nog niet .
Die Resident Evil films hebben nou niet bepaald een goed trackrecord, dus misschien daar lekker weg bij blijven met die toffe games.
Mochten ze het toch door willen zetten, kan The Rock nog wel een overrated B-acteur aanbevelen 😇