Nachtbrakers: 09/03 met Square Enix, Elden Ring en Steam

Yes, de week is weer door midden. Zojuist hebben we ook nog eens een nieuwe State of Play van Sony bekeken. Wat was 'ie tof he? Eerlijk gezegd heb ik op het moment dat ik dit schrijf nog geen idee, maar ik ga er gemakshalve maar even vanuit. Natuurlijk was er vandaag ook ander nieuws dan State of Play, dus laten we eens kijken wat er nog meer te beleven viel in gameland. Daar gaan we weer!

onbekend

  • PUBG Mobile heeft een tijdelijk cross-over evenement met Warframe. Je kunt nu tijdelijk skins krijgen van Warframe-personages. Het event start op 10 maart en eindigt op 19 april.
  • Laatst in de Nachtbrakers bracht ik het nieuws dat iemand een mod had gemaakt om Elden Ring te kunnen pauzeren. Best lachen, want dat kon dus eigenlijk al die tijd al. De functie zit overigens wel heel diep weggestopt in de menu's, maar het kan. Wellicht dat de mod daardoor toch niet helemaal nutteloos is.
  • Een Frogger-speler heeft het wereldrecord verpulverd door een score van meer dan een miljoen te halen. Hij heeft het voor de gelegenheid ook maar even gefilmd. Zijn uiteindelijke score was 1.356.520, waar die van het oude record bleef steken op een schamele 970.440.
  • Steam heeft een goed jaar achter de rug. Het platform heeft de 69 (ghehe) miljoen dagelijkse gebruikers aangetikt en er is in het voorbije jaar maar liefst 33 miljard GB aan data verstuurd. Ander leuk feitje; vorig jaar is er maar liefst 38 miljard uur gegamed op Steam. Dat zijn nog eens cijfers.
  • Even een leuk nieuwtje tussendoor voor de boardgame liefhebbers onder ons. Ik speel zelf met enige regelmaat Disney Villanous. Er is ook een Marvel variant van dat spel en nu komt er dus nog een nieuwe variant. Namelijk een Star Wars-editie waarbij je als Darth Vader, Kylo Ren, Asajj Ventress, Moff Gideon of General Grievous kunt spelen.
  • Je hebt wekkers en je hebt wekkers. Je kunt uiteraard gewekt worden door zo'n lamlendig standaard deuntje of je kiest ervoor om in stijl wakker te worden. Square Enix heeft een wekkers gemaakt in de vorm van het Final Fantasy VII Buster zwaard en het speelt nog muziek van de game af ook. Kijk, dat is nog eens een manier om wakker te worden.
  • Dataminers zijn weer eens bezig geweest. Dit keer was de Aperture Desk Job het doelwit. Hierin vonden zij sporen van een Half-Life: Alyx opvolger en een gecancelde Portal-game. En dat allemaal in een simpele tech demo. Wie weet zien we er in de toekomst ooit nog iets van.
  • Zin om een toffe indiegame te spelen? Dan moet je nu je slag slaan bij PlayStation. Daar is nu namelijk een speciale uitverkoop waarbij ruim duizend indiegames voor een zacht prijsje ingeslagen kunnen worden. Of gewoon een enkele, je hoeft ze natuurlijk niet alle duizend te kopen.
  • Nog een Elden Ring nieuwtje. Heb je de game al uitgespeeld? Zo ja, hoe lang heb je erover gedaan? Het wereldrecord staat inmiddels op net iets minder dan een uur. Dat is vrij rap als je het mij vraagt.

Ja hoor, dat was hem dan weer. Of nou ja, niet helemaal want ik heb vandaag nog een tiende nieuwtje in petto. Dat is ook gelijk waar ik mee ga afsluiten. Zoals je weet sluiten we de Nachtbraker elke dag af met een muziekje en dat is vandaag zeker niet anders. Dit keer van Square Enix, want die hebben een speciaal YouTube-kanaal aangemaakt om muziek van Square Enix-games te kunnen luisteren. Lezen jullie inmiddels weer mee Nintendo? Zo kan het dus ook. Ik wens je een fijne nachtrust en zie je graag morgen weer terug. Houdoe!

Patrick Lamers
Patrick Lamers Mede-eigenaar & Hoofdredacteur
Gemiddelde reviewscore: 3,5/5 161 reviews 2855 artikelen geplaatst

Een eindbaas van Gameliner. Als hoofdredacteur is Patrick altijd op de hoogte van de laatste nieuwtjes. Denk je met een dikke scoop te komen, dan is Patrick je geheid voor. De gameverslaving van deze turbopapa begon ooit met Donkey Kong Country en Unreal Tournament, maar kent tegenwoordig geen grenzen. Zelfs een tweeling die zijn consoles continu in gijzeling neemt, weet hem niet van zijn passie weg te houden.

Reacties
Er zijn nog geen reacties
Nog niet uitgepraat? Praat verder op Discord