Nintendo advocaat legt uit wat een emulator illegaal maakt
Wat maakt een emulator illegaal? Een advocaat die werkt voor Nintendo legt in een recent interview uit wanneer een emulator illegaal is in de ogen van de Japanse gamegigant.
Nintendo staat er al jaren om bekend fangames en emulators met de grond gelijk te maken door middel van cease and desists en rechtszaken. Welke redeneringen ze daarvoor hebben, was tot nu toe een mysterie, totdat Nintendo-advocaat Koji Nishiura uitleg gaf in een interview met Denfaminicogamer. Volgens Nishiura is er een verschil tussen de emulator zelf en waarvoor die gebruikt wordt. Een emulator kan op zichzelf niet illegaal zijn, maar kan illegaal worden afhankelijk van de manier waarop gebruikers deze gebruiken. De alarmbellen gingen in het verleden bij Nintendo rinkelen als de technische preventiemethoden, zoals encryptie of beveiligingsmaatregelen, van een console of game werden omzeild in een emulator. Dat is in strijd met de Japanse Unfair Competition Prevention Act en kan volgens Nishiura leiden tot een takedown. Het is ook niet toegestaan dat emulators specifieke programma's van een console of game nabootsen, omdat dit een inbreuk kan vormen op het auteursrecht als het wordt betrapt. Daarnaast mag een emulator niet linken naar websites waar je games illegaal kunt downloaden. Nintendo wil niet dat zijn software op illegale wijze wordt gespeeld en wil die bescherming uitbreiden naar zijn ontwikkelaars.

Wat vind jij van deze beredenering?
Jolien mag er dan poeslief uitzien, maar onder dat schattige laagje schuilt een echte contenttijger. De berichten vliegen je om de oren en dankzij haar tomeloze werklust ben jij in no-time weer een stukje wijzer. Wanneer Jolien eindelijk een moment voor zichzelf vindt, brengt ze dat het liefst door met franchises uit het Nintendo-kamp, zoals The Legend of Zelda. Al is er één subgenre dat haar volledig in zijn greep houdt: (farming) sims.
-
NieuwsLEGO onthult Boba Fett-displayset voor 18 jaar en ouder
LEGO heeft set 75455 Boba Fett onthuld. De Star Wars-displayset bestaat uit 1.544 stenen en verschijnt op 1 augustus. Let op: goedkoop is de set niet.
0 reacties -
Game review1Rhythm Paradise Groove review - Whoa, you go, big guy!
Rhythm Paradise Groove voor Nintendo Switch klinkt als muziek in de oren. Toch zijn er een paar herhalende noten. Lees meer in onze review.
1 reactie -
TrailerCyberpunk life-sim Nivalis Nights kent eindelijk releasedatum
505 Games en ontwikkelaar ION LANDS hebben na jarenlang ontwikkeling eindelijk de releasedatum van de cyberpunk life-sim Nivalis Nights onthuld.
1 reactie -
Game Over PodcastGame Over Podcast Seizoen 6, Episode 3: Digitale versus fysieke media
Daniël, Wim en Bram zijn deze week aanwezig om te praten over fysieke/digitale media, GTA 6, de staat van de industrie en meer in de Game Over Podcast.
0 reacties