Sonic-bedenker Yuji Naka moet twee jaar brommen
Yuji Naka, de bedenker van Sonic the Hedgehog, moet twee jaar de gevangenis in. Hij is namelijk schuldig bevonden aan het verhandelen van aandelen met voorkennis.
Yuji Naka werd in november vorig jaar gearresteerd wegens handel met voorkennis. Hij pleitte in maart schuldig en is nu veroordeeld tot tweeënhalf jaar gevangenisstraf. Hij kreeg ook twee boetes, een van 2,5 miljoen yen en een van 170 miljoen yen. Zijn verdediging probeert echter deze boetes te verlagen. Handel met voorkennis is het illegaal verhandelen van aandelen voor persoonlijk gewin met behulp van vertrouwelijke informatie. Naka werd ervan beschuldigd aandelen van twee ontwikkelaars te hebben gekocht voordat informatie over toekomstige games bekend werd, met de bedoeling die later voor een hogere waarde te verkopen. In één geval investeerden hij en een andere persoon in ATeam Entertainment vóór de aankondiging van Final Fantasy 7: The First Soldier. In een ander geval kocht Naka, samen met twee anderen, aandelen van ontwikkelaar Aiming vóór de aankondiging van Dragon Quest Tact. De veroordeling van Naka vond vandaag plaats tijdens zijn derde proces, waarin hij werd beschuldigd van overtreding van de Financial Instruments and Exchange Act voor handel met voorkennis met betrekking tot zowel Aiming als ATeam. Toen hij in maart schuldig pleitte, gaf hij toe dat hij kennis had van de details van de games voordat deze openbaar werden gemaakt en dat hij de aandelen ook met die reden had gekocht.
Naka zou aandelen ter waarde van meer dan 100 miljoen yen per stuk hebben gekocht, vandaar de hoge boetes.
Een multimedia-rockstar van ongekend niveau. Claudia, oftewel Cloud, heeft één missie; je continu voorzien van het meest verse en sappige nieuws. Reviews, artikelen, visuele uitspattingen, ze draait er haar hand niet voor om. Is ze geen berichten aan het tikken, dan is ze op zoek naar de pareltjes onder de indiegames, verliest ze zichzelf in grootse JRPG's of verdedigt ze haar Jeugdjournaal Pokémon-expert titel met hand en tand.
-
NieuwsMicrosoft schikt in Acitvision zaak voor 250 miljoen dollar
Na een procedure van zo'n vier jaar heeft Microsoft een schikking getroffen met het Zweedse pensioenfonds Sjunde AP-Fonden voor 250 miljoen dollar.
0 reacties -
NieuwsFable krijgt leeftijdsrating; verschijnt de game toch dit jaar?
Goed nieuws omtrent Fable, want de game heeft zowel in Korea als in Australië een leeftijdsclassificatie ontvangen. Nadert daarmee de releasedatum?
0 reacties -
NieuwsLEGO teaset nieuwe Donkey Kong set
LEGO heeft een teaser gedropt voor een set waarbij Donkey Kong een hoofdrol speelt. De video toont een retro ton uit de arcade game die voorbij rolt.
0 reacties -
TrailerAcclaim komt met claymation platformer Kidbash: Super Legend
Acclaim sleutelt verder aan de grandioze comeback en hoopt met de claymation roguelike platformer Kidbash: Super Legend verder te slagen.
1 reactie