Stemacteurs spreken zich uit tegen AI door staking
Stemacteurs zijn de opkomst van AI en daarmee de onzekerheid van hun toekomst helemaal zat en hebben aangekondigd te gaan staken. Zij strijden voor een betere beloning en meer bescherming tegen de opkomst van artificial intelligence (AI).
Nadat vorig jaar Hollywood acteurs en schrijvers al staakten, zijn het nu de stemacteurs van videogames die van zich laten horen. Leden van de Screen Actors Guild-American Federation of Television and Radio Artists (SAG-AFTRA) hebben afgelopen herfst gestemd om te gaan staken tegen de houding van veel bedrijven die weinig tot niets ondernemen om de stemacteurs te beschermen tegen de komst van AI. "De video-game industrie genereert jaarlijks miljarden dollars winst. De drijvende kracht achter die successen zijn de mensen die de game ontwerpen en maken. Daar vallen ook de leden van SAG-AFTRA onder die personages met hun kwaliteiten tot leven brengen." meldde onderhandelaar Duncan Crabtree-Ireland in een statement.
Er waren al vergaande onderhandelingen met de vakbond, maar deze liepen op het laatste moment toch stuk, waardoor de SAG-AFTRA zich nu genoodzaakt ziet te gaan staken. Zij maken zich vooral zorgen om de komst en integratie van AI in het vakgebied. Ook het feit dat AI getraind wordt met werk van de echte stemacteurs is volgens de organisatie een groot probleem. Ontwikkelaars grijpen steeds vaker naar het gemak van AI en dat maakt de toekomst van de stemacteurs allerminst zeker. Enkele grote namen hebben al laten weten de actie van SAG-AFTRA te steunen, waaronder Tim Sweeney van Epic Games.
Wat vind jij ervan dat de stemacteurs gaan staken? Vind jij ook dat zij beter beschermd moeten worden tegen de komst van AI en een hogere vergoeding moeten krijgen voor hun werk?
Een eindbaas van Gameliner. Als hoofdredacteur is Patrick altijd op de hoogte van de laatste nieuwtjes. Denk je met een dikke scoop te komen, dan is Patrick je geheid voor. De gameverslaving van deze turbopapa begon ooit met Donkey Kong Country en Unreal Tournament, maar kent tegenwoordig geen grenzen. Zelfs een tweeling die zijn consoles continu in gijzeling neemt, weet hem niet van zijn passie weg te houden.
-
NieuwsXBOX test disc-to-digital feature voor fysieke games
Terwijl de discussies over fysieke versus digitale media gevoerd worden, laat The Verge weten dat XBOX bezig is met een zogeheten disc-to-digital feature.
10 reacties -
GeruchtGerucht: Project Helix lanceert ook zonder disc-drive
Volgens een nieuw rapportage van het journalistieke platform Windows Central gaat ook de nieuwe XBOX Project Helix niet met een disc-drive de markt op.
23 reacties -
IndustrieKRAFTON betaalt Subnautica 2-bonus van 250 miljoen dollar uit
Het conflict tussen uitgever KRAFTON en ontwikkelaar Unknown Worlds Entertainment nadert eindelijk de conclusie. Lees hier de details van de afsluiting.
2 reacties -
DownloadnieuwsPlayStation Plus-games van juli 2026 brengt Modern Warfare 3
De maandelijkse PlayStation Plus Essential-games voor juli 2026 zijn zojuist door Sony Interactive Entertainment onthuld. Check hier de line-up!
6 reacties