Wetgever uit Oklahoma wil belasting op gewelddadige games

Een wetgever in de Amerikaanse staat Oklahoma, William Fourkiller, heeft een wetsvoorstel ingediend, waarin staat dat gewelddadige games één procent extra belasting moeten krijgen. Meer specifiek gaat het om games met de rating 'Teen', 'Mature' en 'Adult Only'.

Dat is natuurlijk leuk bedacht door deze wetgever, maar er zijn twee punten waardoor deze nieuwe wet onmiddellijk een belachelijk tintje krijgt.
Ten eerste betekent belasting op de drie bovengenoemde ratings dat ook een game als Dance Central 2 (met de rating 'Teen') wordt aangemerkt als gewelddadig. Eh, was u er wel helemaal bij met uw hoofd, meneer Fourkiller?
Ten tweede: hoe kan een man met de achternaam Fourkiller nou belasting willen heffen op gewelddadige games? Iedereen kan zien dat we hier te maken hebben met een enorme paradox...

Of de wet erdoor komt is nog onbekend. Begin juli zal er over gestemd worden in de staat. Wat we in ieder geval alvast weten is dat Manveer Heir, senior designer van Mass Effect 3, het op z'n zachtst gezegd niet eens is met de weledele heer Fourkiller:

"Oklahoma proposes a 1% tax on violent games. Can I propose 1% tax on stupid f****** ideas that are also unconstitutional?
Reacties
Avatar Wade Wilson
Wade Wilson
lvl4 Reply Goblin
6 februari 2012 om 16:31

Punt A. Omdat je met games de geweldenaar speelt en niet alleen naar kijkt (voor die mensen die fictie/realiteit niet uit elkaar kunnen houden).
Punt B. Het is Amerika, daar maken ze nog vaker domme wetsvoorstellen (zoals pizza onder groente valt)
Punt C. Met zo'n naam zou ie vroeger vaak gepest zijn en is dit zijn ultieme wraakactie.

0
Avatar Intersivety-oud-3856
Intersivety-oud-3856
lvl9 NPC 2.0
6 februari 2012 om 11:40

@Pjotr84 inderdaad een beetje raar om alleen op de games extra belasting te heffen.

0
Avatar nathan_hersbach
nathan_hersbach
lvl6 Combo Juggler
5 februari 2012 om 22:08

Zolang het in die staat blijft vind ik het goed

0
Nog niet uitgepraat? Praat verder op Discord