Opinion: Fuck de zomer

Mijn vingers ratelen over het toetsenbord, terwijl deze column letter voor letter vorm krijgt. Zo nu en dan kijk ik over mijn schouder door het raam naar buiten. Er schijnt een schraal zonnetje, maar het is koud. Erg koud zelfs voor deze tijd van het jaar. Ik ben er wel klaar mee. Het voorjaar mag nu wel een keer beginnen. Warme zonnestralen die de hoofdhuid onder mijn steeds verder uitdunnende haardos kietelen, een koud biertje op een gezellig terras en dagjes uit naar een pretpark.
Maar ook vliegen in mijn bakkes terwijl ik wat kilometers op de fiets maak, spelende (lees: schreeuwende) kinderen terwijl ik even rustig op het balkon wil relaxen na een dag hard te hebben gewerkt en de zon die op het scherm schijnt terwijl zich net een donkere scene in een film afspeelt.

Een bekend gezegde luidt dat het gras bij de buren altijd groener is. En dat gaat eigenlijk ook wel op voor de seizoenen. In de zomer vind ik het vaak te warm en kijk ik uit naar hete chocolademelk tijdens de donkere, koude dagen rond kerst. En als het eenmaal zover is kijk ik uit naar de warme zomermaanden met lange avonden en koude biertjes. Elk seizoen heeft wel voordelen en nadelen, dus laten we met name de voordelen zo goed mogelijk proberen te benutten.

En voor gamers is het voordeel van de lang aanhoudende winter natuurlijk dat we wat langer de tijd hebben om ons binnen te verschuilen achter gesloten gordijnen om de demonen in de donkere krochten van een kerker af te slachten. Of om terreur te zaaien op een tropisch eiland. Of wat te denken van springen en klauteren over de daken van een populaire vakantiebestemming? Eigenlijk is dit seizoen helemaal zo gek nog niet. In de zomer voel ik toch altijd een soort sociale verplichting om naar buiten te gaan, om mij onder de mensen te begeven. Maar nu? Nu kan ik gerust uren binnen blijven met de controller in mijn klamme handpalmen en met de gordijnen gesloten onder het mom van het binnenhouden van de warmte.

Laat iedereen maar naar buiten staren, naar de winter die maar niet wil vertrekken. Ik staar wel naar het scherm van mijn computer, tot de sociale druk te groot wordt en ik mij met mijn lijkbleke lichaam in het openbaar moet vertonen. En als het dan eenmaal zover is zal ik er het beste van maken... met een koud pilsje op een terrasje bijvoorbeeld.

Reacties
Avatar SmarTii
SmarTii
lvl14 High Score Chaser
30 maart 2013 om 16:42

Nou ik ben wel weer toe aan de zon! Een groot voordeel is, inderdaad, dat het niet smoorheet in huis is als je wilt gamen. Daarnaast is het natuurlijk héérlijk om te fitnessen en toe te werken naar de zomerrrr! (yes)

0
Avatar Peter
Peter
lvl20 Gameliner Grandmaster
30 maart 2013 om 11:25

Aaaaaaaamen!

Vooral het gezeur van mensen om mij heen heel het jaar over het weer word ik altijd ook zo moe van. Neem het gewoon zoals het is, niet zeiken!

0
Avatar BBozMen
BBozMen
lvl9 NPC 2.0
30 maart 2013 om 11:18
Maar ook vliegen in mijn bakkes terwijl ik wat kilometers op de fiets maak
KlaasjeNL


Ik denk dat hij op zulke zinnen doelt. Lekker plat:D
Mooi geschreven in ieder geval. Kan me er deels in vinden, maar ook met koud weer heb ik wel de neiging me vaak onder de mensen te vinden!:P
Al heb ik wel zo nu en dan meer tijd over voor games, omdat het verders toch te koud is om wat anders te doen(H)

0
Avatar KlaasjeNL
KlaasjeNL
lvl11 Commander
29 maart 2013 om 23:34

@Jabberwocked: leuk taalgebruik? Verklaar je nader. :-)

0
Avatar Jabberwocked
Jabberwocked
lvl15 Community Veteraan
29 maart 2013 om 07:32

Zomer: Buiten gamen, winter binnen gamen. Same diff :P

Leuk taalgebruik heb je trwns :)

0
Avatar GrijzeVos
GrijzeVos
lvl8 Achievement Hunter
28 maart 2013 om 15:28

Ik dacht eigenlijk dat het nu toch wel weer iets minder werd, tot ik het buiten weer zag sneeuwen....

0
Avatar JustB-oud-4159
JustB-oud-4159
lvl14 High Score Chaser
28 maart 2013 om 12:40

Erg mooi verwoord alles:P Idd met dit soort weer de ideale smoes om langer binnen te blijven en te gamen...Maar toch wil ik ook wel heel graag in het zonnetje zitten hoor!:P

0
Avatar Liebling
Liebling
lvl14 High Score Chaser
28 maart 2013 om 12:37

Helemaal mee eens ;). Ik heb genoeg games in huis gehaald om nog wel een winter door te kunnen dus mij hoor je niet klagen. En de zomer is ook vervelend als je probeert te gamen in de trein ofzo en je de zon vol in je gezicht hebt zitten of nog erger op je scherm dan zie je geen moer :P.

Al kan een beetje warmte van de zon geen kwaad natuurlijk :)

0
Nog niet uitgepraat? Praat verder op Discord