Opinion: Multibox

Als ik naga wat ik de laatste tijd zoal doe op mijn Xbox 360, valt op dat er verdomd weinig op wordt gegamed. Eens in de zoveel dagen kijk ik hoe het staat in de Amerikaanse basketbalcompetitie, zoek ik een filmpje op op Youtube of kijk ik een programma terug via de RTL XL app. Het heeft allemaal maar weinig met games te maken, maar als deze functionaliteiten niet present zouden zijn, zou mijn console flink stof staan te happen.

Dat ik inmiddels weer terug naar mijn oorsprong ben gegaan, wat wil zeggen dat ik tegenwoordig bijna uitsluitend op mijn personal computer game, is waarschijnlijk geen geheim meer. De apps die de laatste tijd het Xbox dashboard opfleuren weten mij echter zo nu en nog wel eens vanachter mijn bureau weg te trekken. Vooral het bekijken van de dagelijkse top tien van de mooiste momenten uit de NBA via de daarvoor bestemde applicatie doet mij vreugd. Heerlijk om even voor het slapen gaan een krimpend oog te werpen op deze spectaculaire sport.

Ook kunnen we sinds kort een gros aan RTL programma's terugkijken via de RTL XL applicatie, die nog kampt met wat kinderziektes, maar vooral voor de liefhebber van simpele, maar vermakelijke of informerende televisieprogramma's een leuke uitkomst is. Ook Internet Explorer, YouTube en vele andere applicaties snoepen minuutjes van mijn leven weg. Soms gewoonweg handig, op andere momenten simpel tijdverdrijf.

De console van Microsoft lijkt dan ook eindelijk de kant op te gaan die het bedrijf al een tijdje voor ogen heeft: multimedia. Gamen is niet meer de enige manier om je console effectief te gebruiken, het aanbod aan interessante applicaties blijft groeien. Je kunt tegenwoordig al praktisch alles wat je van een multimedia-apparaat mag verwachten. Van muziek luisteren tot over het web browsen en van films kijken tot karaoke zingen. Men lijkt hiermee niet alleen de doorgewinterde gamer een plezier te doen, maar ook de families die de Xbox in combinatie met Kinect hebben aangeschaft om hun kinderen een poos stil te houden. Moeders kijkt nu makkelijk haar favoriete programma terug en paps werpt makkelijk een blik op de scoreborden.

Als de ingeslagen weg goed wordt doorgezet en meer applicaties uiteenlopende functies als Kinect en Xbox SmartGlass gaan gebruiken, lijkt de toekomst van de Xbox rooskleurig. Ook andere partijen zijn deze weg ingeslagen en een heuse clash zal dan ook moeilijk te vermijden zijn. Kan een console nog bestaan met een gebrek aan overige mogelijkheden? Je zou er bijna aan gaan twijfelen.

Welke functionaliteiten gebruiken jullie vaak op je console?

Reacties
Avatar Sparxy
Sparxy
lvl7 Checkpoint Jeugd
23 december 2012 om 16:01

Mijn console wordt het meest gebruikt om te gamen. Ik denk dat die overige functies leuk is voor het hele gezin. Zo kan je het apparaat beter verkopen aan gezinnen. Enige wat ik doe is gamen en af en toe een film.

0
Avatar KlaasjeNL
KlaasjeNL
lvl11 Commander
21 december 2012 om 13:45

Ik gebruik de 360 alleen om een enkele game te spelen. Ontspannen multimedia streamen, kijken, luisteren etc. is er wat mij betreft niet bij met een stofzuiger op de achtergrond.
Ja, ik moet het nog met een 'oude' 360 doen. Bij de launche stond ik 's nachts voor de deur. Uiteindelijk heb ik 5 reparaties later besloten toch maar over te stappen op een 360 met HDMI-aansluiting (die in eerste instantie zo overbodig was volgens MS). Om 1 maand later te zien dat MS de stillere Slim aankondigde.
Ik heb mijn Gold-abonnement opgezegd (dus ook geen mogelijkheid om apps 'gratis' te downen) en gebruik nu voornamelijk mijn PS3. En daar game ik ook voornamelijk op, maar ik gebruik hem ook regelmatig voor BR-films.

0
Avatar woordjes9
woordjes9
lvl8 Achievement Hunter
20 december 2012 om 20:46

Ik gebruik hem nog steeds alleen om te gamen, mijn TV is sneller met RTL en andere apps en mijn laptop streamt alles ook nog sneller, het is allemaal leuk maar Xbox (of PS3) blijft voor mij een game console.

0
Avatar JustB-oud-4159
JustB-oud-4159
lvl14 High Score Chaser
20 december 2012 om 19:48

Zoals hierboven vermeld staat kijk ik wel eens iets terug via RTL XL gemist ;)

0
Nog niet uitgepraat? Praat verder op Discord