van 28 augustus met Aliens: Fireteam Elite 2
Deze editie van de weekendmodus voelt een beetje anders dan de reguliere edities en dat heeft er alles mee te maken dat een groot deel van de redactie op dit moment in Keulen vertoeft om gamescom te beleven. Er wordt door Rudy, Frietrick, Bram, Claudia en ondergetekende ontzettend veel gespeeld, maar wel vaak in zeer korte sessies. Jullie hebben er al het een en ander van voorbij zien komen en dat zal de komende dagen nog wel even blijven doorgaan. Op het moment dat jij dit leest zijn wij waarschijnlijk nog drukdoende in de Messe, maar ook dan luiden we traditiegetrouw graag samen met jou het weekend in.

Voor Anita staan er opruimsessies op het menu. Anita houdt het komend weekend rustig en haalt de innerlijke schoonmaakgoeroe in zichzelf naar boven door Shelves & Sorcery: Tidy Up the Enchanted Shop te spelen. Mocht je je afvragen wat voor game dit nou eigenlijk is, dan hoef je eigenlijk alleen de titel te lezen. Die geeft namelijk alles al weg. Je runt een winkeltje en platgezegd is het daar gewoon een grote puinzooi. Met frisse moet besluit je dat daar iets aan moet gebeuren en ga je alles weer opruimen en netjes maken. Dit spel speel ik zelf ook elke week, maar dan in mijn eigen huis.


Marinier Joey meldt zich om aliens helemaal aan gort te schieten. Over het algemeen zijn gamers echt hele goede mensen, ze redden toch maar iedere keer de wereld. En dat is iets wat Joey dit weekend ook gaat doen wanneer hij samen met wat maten aan de slag gaat in Aliens: Fireteam Elite 2. Samen met zijn team moet hij de nodige Xenomorphs tot zwarte pulp schieten om de planeet van de ondergang te redden. Het is en blijft toch een nobele man die Joey. Uiteindelijk telt er maar een ding en dat is zien te overleven. Of dat gaat lukken horen we dan waarschijnlijk na het weekend van hem. Of niet, maar dan weten we ook genoeg.


Simon gaat aan de slag met een dijk van een JRPG; Metaphor: ReFantazio. In 2024 kwam Atlus met Metaphor: ReFantazio op de proppen en dat werd een enorm succes. De game heeft zeer positieve reviews op Steam en het is dan ook niet zo vreemd dat onze Simon daarmee aan de slag gaat. Hij deinst immers niet terug voor een toffe JRPG op zijn tijd. Simon gaat dit weekend in turn-based gevechten de strijd aan met ontzettend veel vijanden. Dit alles om de tweespalt binnen het koninkrijk te laten verdwijnen en de rust te laten wederkeren. Een taak die je Simon wel kan toevertrouwen.
En dat waren weer de games die komend weekend op de redactie worden gespeeld, maar nu is het ook tijd om te weten te komen wat jij dit weekend allemaal gaat spelen. Of juist niet, ook dan vinden we het leuk om jouw weekendplannen te lezen.
Een eindbaas van Gameliner. Als hoofdredacteur is Patrick altijd op de hoogte van de laatste nieuwtjes. Denk je met een dikke scoop te komen, dan is Patrick je geheid voor. De gameverslaving van deze turbopapa begon ooit met Donkey Kong Country en Unreal Tournament, maar kent tegenwoordig geen grenzen. Zelfs een tweeling die zijn consoles continu in gijzeling neemt, weet hem niet van zijn passie weg te houden.
-
PreviewPreview: Hands-om met Total War: Warhammer 40,000
Claudia mocht tijdens gamescom aan de slag met een hands-on sessie van Total War: WARHAMMER 40,000. Ze heeft een uur lang oorlogje gespeeld in de ruimte.
2 reacties -
PreviewPreview: Hands-on met Star Wars: Galactic Racer
Patrick speelde op de beursvloer Star Wars: Galactic Racer. Een game waar hij enorm naar uitkeek en waar hij nog enthousiaster van vandaan kwam.
2 reacties -
PreviewPreview: Hands-On met Minecraft Dungeons II
De XBOX-booth had tijdens gamescom 2026 genoeg te bieden. Zo ook een fijne speelsessie met de actie-RPG, genaamd Minecraft Dungeons II.
7 reacties -
LiveblogHet grote Gameliner gamescom 2026 liveblog
Wil je niks missen van wat Gameliner allemaal op de beursvloer in Keulen beleeft? Volg dan het grote Gameliner gamescom 2026 liveblog en mis niets.
140 reacties
Gisteren heb ik Resonance: A Plague Tale Legacy binnen gekregen, maar ik ken mezelf. Meestal installeer ik het, speel ik een paar minuten of maximaal de intro of het eerste hoofdstuk, waarna het op de stapel gaat om ooit te spelen. Maar nee, voor ik het wist was ik vijf uur verder. Ik vind het ook wel lekker spelen. Het doet me een beetje denken aan Uncharted en de moderne Tomb Raider spelen, dus een beetje afwisselend, wat klauteren, een puzzel hier en daar en tussendoor wat vijanden omleggen, alleen dan met een zwaard in plaats met een boog of pistool. Erg leuk spel voorlopig.


Ook gaat ik nog verder met de Suikoden remaster. Daar zit in ruim een week alweer 27 uur in, dus lekker bezig.
Zondag is er natuurlijk de retro game beurs in Tilburg. Erg veel zin in. Ik doe m'n Tunic shirt aan, dus ga je ook en mocht je me spotten, schroom niet om even gedag te komen zeggen. Je mag er natuurlijk ook met een grote boog omheen lopen, die keuze is aan jou.
De rest van mij ziet er ongeveer zo uit, om het nog wat makkelijker te maken. Wooloo zal er alleen niet bij zijn. Die past op het huis.
Resonance: A Plague Tale heeft gisteravond staan installeren, dus vanavond ga ik ermee aan de slag! Verder logeert de schoonfamilie hier dit weekend, dus moet ik nog maar even kijken hoeveel gametijd ik opzij kan zetten.
Vandaag op fysieke budgetbak jacht geweest en Tides of Tomorrow en Borderlands 4 gescoord.
Tides of Tomorrow ben ik het meest nieuwsgierig naar wat het inhoud qua gameplay dus die gaat het eerst de gleuf in om zometeen te spelen.
Eigenlijk vrij blind gekocht omdat ik meekreeg dat het een vrij uniek spel is. Ik ga het zien, ik ga het meemaken.
BTW de Switch 2 versie van Elden ring op key card heb ik nergens op voorraad kunnen vinden in de winkels. Helaas.
Tja The Rock wil eigenlijk lekker gaan gamen maar weer druk weekend met voetballen, festival en voetballen. Maar tussendoor nog wel tijd voor wat Alan Wake 2 en/of Planet Coaster 2 waarschijnlijk.
Heb Gears of War Reloaded gekocht en ik moet er eerlijk gezegd nog een beetje aan wennen. Lijkt een beetje stroefjes en log aanvoelen nog. Maar dat is ook niet gek als je met een kleerkast speelt waar zelfs The Rock nog een blokje voor zou omlopen. Die ga ik van het weekend verder spelen.
Daarnaast wil ik Mouse P.I. afronden. Ik vind t bij vlagen erg leuk om te spelen, maar er zitten ook wel frustrerende stukken, veel herhaling en wat schoonheidsfoutjes in.
@Simon Metaphor staat ook hoog op mijn lijstje alleen ben ik nu Dragon Quest VII Reimagined aan het spelen en ik kan maar in RPG tegelijk aan 😉
Aangezien deze week een game uit is gekomen genaamd Lou’s Lagoon, ga ik deze sowieso spelen. Het is een heerlijke rustige Cody game. Verders ga ik verder met Yet Another Zombie Survivors. Fijn weekend allemaal!!
Ik heb zonet de Switch 2 upgrade voor Xenoblade Chronicles 2 aangeschaft. Aangezien de update van deze week de issues oplost, kan ik er eindelijk goed aan beginnen.
Verder ook nog wat Yakuza: Like a Dragon, waar ik ondertussen de 50 uur aantik, maar nog lang niet aan het einde ben.