Gerucht: Advertenties lijken op komst voor Xbox Cloud Gaming
Microsoft lijkt zich te prepareren voor advertenties in diens Xbox Cloud Gaming-service. Een aantal gebruikers meldt namelijk dat zij een melding krijgen over “ad-supported playtime”. Alhoewel er nog geen ads te zien zijn, brengt de melding een overduidelijke boodschap over.

Dat Microsoft maar al te graag nadenkt over inkomstenoptimalisatie, is onderhand wel duidelijk. Recentelijk gingen de prijzen voor de Xbox Game Pass-abonnementen flink omhoog en ook de Xbox Cloud Gaming-service lijkt slachtoffer van deze strategie te worden. Nu minder mensen, dankzij de door Patrick beschreven (RAM)pocalypse, in staat zijn om een pc samen te stellen, wint cloud gaming aan terrein. Geen mooier moment om daar dus op te kapitaliseren.
De X-post van Tom Warren, schrijver bij The Verge, liegt er overigens niet om. In de afbeelding zien we namelijk overduidelijk dat je advertenties te zien gaat krijgen na een x-periode van spelen. Uit de afbeelding kunnen we opmaken dat het eerste uur advertentievrij zal zijn; wat er na dat uur gaat gebeuren, is vooralsnog onduidelijk.
Voor komende donderdag staat een gloednieuwe Xbox Showcase op de planning. De kans is dan ook groot dat Microsoft hier de aankondiging doet voor een gratis, of minder dure, tier van diens Xbox Cloud Gaming. Dat natuurlijk wel met ondersteuning van de nodige advertentieruimte. Of dit gerucht waarheid gaat worden, is vooralsnog onduidelijk. Ben jij inmiddels van de Xbox-hypetrain afgestapt, of tuf je lekker verder en maak je toch geen gebruik van de service?
Als het gaat om passief sporten is Rudy een kei gezien hij regelmatig menig vechtersbaas tegen de vloer nokt en tanden laat rapen. Toch is hij niet vies van andere genres. Onder het motto “je moet toch alles in je leven geprobeerd hebben” experimenteert onze Amsterdammer zo nu en dan eens wat. Niet altijd even succesvol, geduld is namelijk niet echt zijn sterkste punt, net als een gracieuze winnaar zijn gedurende menig fighter…
-
TrailerWreckreation 2 vliegt onverwachts uit de bocht met aankondigingstrailer
Sommige vervolgen zie je niet direct aankomen. Net zoals Wreckreation 2 die met volle vaart op je af komt gescheurd. Check hier de reveal-trailer!
0 reacties -
NieuwsKylian Mbappé na vier jaar weer coverster van EA Sports FC 27
EA Sports FC 27 wordt verrijkt met Mbappé op de cover. EA Sports heeft de Franse topscorer van het afgelopen WK weten te strikken voor de Ultimate Edition.
0 reacties -
NieuwsDe nieuwe The Witcher III-uitbreiding duikt op tijdens Gamescom ONL
Kan je niet wachten op meer info over de nieuwe The Witcher III-uitbreiding? Tijdens de openingsshow van Gamescom krijgen we meer te zien!
4 reacties -
DownloadnieuwsHalo: Campaign Evolved staat centraal in Game Pass juli 2026 line-up
Via XBOX Wire is de tweede selectie aan XBOX Game Pass-titels voor juli 2026 vrijgegeven. Het paradepaardje is uiteraard Halo: Campaign Evolved.
10 reacties

@ghost Verkuttificatie. Nice!
@kingoftherain
Er is zelfs een Nederlandse term voor: verkuttificatie. Niet door mij bedacht! Zie voor uitleg => https://www.youtube.com/watch?v=CgJ6isBJiWI (en Wikipedia, uiteraard)
@DanielofDaan het treurige is dat ze allemaal die kant op gaan. Ben ook verbolgen dat mijn Samsung tv telkens een af tussen de geïnstalleerde apps laat zien haha
@ghost
Enshittification, nu al woord van het jaar!
@RudyWijnberg ja dat zou je wel denken he, maar toch kreeg ik een fullscreen-ad van Fortnite in beeld met mijn GamePass Ultimate. Vond dat toch wel echt schandalig.
Persoonlijk vind ik dat je bij een betaald abonnement geen advertenties hoort te zien en al helemaal geen fullscreen-ads in de hoogste tier.
Afijn, je merkt mijn boosheid, haha. Ik ben vooral heel verdrietig dat Xbox deze kant op gaat.
@DanielofDaan mwah, ik denk dat ze op winst uit zijn, maar zoals @Mole28 ook al zegt, dit gaan ze echt niet in Ultimate doen gezien het premium label
@Debster Pas op met wat je zegt, je brengt ze daar bij MS nog op ideeën!
@RudyWijnberg Je weet het echt nooit meer tegenwoordig bij die gasten van MS.
@Debster Naah ik zie het echt niet gebeuren dat ze ook bij Ultimate in game ads gaan doorvoeren, maar goed, heb vaker verkeerd gezeten