Gerucht: Saber Interactive onthult nieuwe Ori tijdens gamescom 2026

We volgen het gerucht over een nieuwe XBOX-sequel op met een update. Volgens NateTheHate en andere insiders gaat het om een nieuwe Ori-game met een andere ontwikkelaar.

Via de forumwebsite resetera wordt er nieuwe informatie gedeeld. De leaker Kiri_Kis557 geeft aan dat het gaat om een nieuwe Ori-game, maar dat Moon Studios niet terugkeert om te sleutelen aan de IP. Zij waren verantwoordelijk voor de twee meesterlijke Metroidvania's: Ori and the Blind Forest en Ori and the Will of the Wisps, maar nu krijgt Saber Interactive de kans om de franchise op te doen leven. De welbekende (en betrouwbare) NateTheHate geeft aan dat het inderdaad om een nieuwe entree in de Ori-serie gaat, maar hij is nog niet overtuigd van diens inclusie tijdens gamescom 2026's Opening Night Live. Hij geeft aan dat de game potentieel ook pas uit de doeken gedaan kan worden tijdens een XBOX_Developer Direct-showcase aan het einde van dit jaar.

Ori game 2026 gerucht

We gaan het meemaken. Zie jij een nieuwe Ori-game van nieuwe devs zitten? Laat het ons weten!

Bram Noteboom
Bram Noteboom Mede-eigenaar & Content Manager
Gemiddelde reviewscore: 3,6/5 173 reviews 5346 artikelen geplaatst

Waar Bram ooit begon als groentje, staat hij inmiddels aan de frontlinie en stuurt hij het redactieteam aan als Content Manager. Hij is overal op, en in, de site terug te vinden: van spraakmakende nieuwsberichten en eigenzinnige reviews tot cataloguswerk en PR. Mocht hij een keer niet met Gameliner bezig zijn, wat zelden voorkomt, dan verliest hij zich in de wereld van horrorgames, actie-RPG’s en sci-fi first-person shooters.

Reacties
Avatar Roden603
Roden603
lvl4 Reply Goblin
7 minuten geleden

Als ik het zo lees, is het alleen niet Moon studio's dat eraan werkt. Ben dan wel benieuwd of ze dezelfde kwaliteit kunnen evenaren.

0
Avatar gamingliefhebber
gamingliefhebber
lvl16 Legend in the Making
27 minuten geleden

Was eigenlijk zwaar teleurgesteld dat het weer geen Banjo kazooie was. Maar een nieuwe Ori zeg ik geen nee tegen. Weer een game op de lijst voor dit jaar

0
Avatar Ericattack
Ericattack
lvl9 NPC 2.0
31 minuten geleden

Deze 2 staan tot mijn dood gegraveerd in mijn geheugen. Super gameplay en verhaal technisch enorm sterk. Dusdanig dat ik afwisselend van mijn apropo was van verdriet en blijdschap. Verder nooit meegemaakt in een game op deze manier.
Misschien net iets te heftig. Tweede deel als je de klote uil eindbaas hebt verslagen en hij loopt zijn laatste meters compleet mank richting zijn versteende ouders waar hij altijd in de buurt bleef en kruipt onder die vleugel van zijn moeder en versteent dan zelf ook. Man man man.
If you know you know.

De beste metroid vania's die er zijn.
Kut spel.
De tweestrijd overheerst.....

0
Avatar Edmar
Edmar
lvl11 Commander
34 minuten geleden

Oww onverwacht, maar ook zeer welkom.

0
Avatar TheRock
TheRock
lvl17 Final Form
51 minuten geleden

The Rock is van grote mond, klein maar zeer gespierd hartje, maar Ori zit zeker in dat hart 👊🏼❤️

0
Avatar Gamer4life
Gamer4life
lvl7 Checkpoint Jeugd
57 minuten geleden

Ik dacht dat ze geen nieuw deel wilden maken ? Dit komt dus als een aangename verassing :) Echt mooie en uitdagende games en allebei 100% dus kom maar op.

0
Nog niet uitgepraat? Praat verder op Discord