Ontslagrondes bij Virtuos op komst
Na de Xbox-ontslagrondes is er nog een grote gameontwikkelaar die moet gaan snijden in het personeelsbestand. Virtuos heeft bij verschillende locaties het nieuws bekendgemaakt.
Virtuos is een van de grootste gamestudio's in de wereld en heeft op diverse plekken kantoren gevestigd. Recent hebben ze gewerkt aan The Elder Scrolls IV: Oblivion Remastered en op het moment sleutelen ze ook aan Konami's Metal Gear Solid Δ: Snake Eater. Helaas is het uitbrengen en werken aan succesvolle IP's geen garantie op je baan. Naar verluidt wordt ongeveer 7% van het personeelsbestand op straat gezet. Het gaat dus om ongeveer 300 banen. De slachtoffers vallen in Azië, de VS en Europa, waaronder drie kantoren in Frankrijk. De Franse vestiging van Virtuos was hoofdverantwoordelijk voor de Oblivion-remake. Aangezien Virtuos met aannemers zonder vast contracten werkt, was dit helaas een realistische uitkomst gezien de huidige werknemerscrisis in de game-industrie.
INFO : des licenciements de masse sont est cours chez Virtuos, studio derrière Oblivion Remastered et le futur Metal Gear Solid Δ.
300 postes (7% de l'effectif) sont à risque chez ce spécialiste de la sous-traitance implanté en Asie, aux USA et en Europe, dont trois antennes en France.
???? 1/10
— Gauthier 'Gautoz' Andres (@gautoz.cool) Jul 16, 2025 at 4:45 PM
Hopelijk komen alle getroffen ex-medewerkers van Virtuos goed terecht.
Waar Bram ooit begon als groentje, staat hij inmiddels aan de frontlinie en stuurt hij het redactieteam aan als Content Manager. Hij is overal op, en in, de site terug te vinden: van spraakmakende nieuwsberichten en eigenzinnige reviews tot cataloguswerk en PR. Mocht hij een keer niet met Gameliner bezig zijn, wat zelden voorkomt, dan verliest hij zich in de wereld van horrorgames, actie-RPG’s en sci-fi first-person shooters.
-
NieuwsForza Horizon 6 ondanks Game Pass meer dan 4,9 miljoen keer verkocht
XBOX zal zonder twijfel vol tevredenheid kijken naar de cijfers die Forza Horizon 6 in de eerste paar dagen heeft weten te genereren. Die liegen er niet...
0 reacties -
NieuwsMicrosoft schikt in Acitvision zaak voor 250 miljoen dollar
Na een procedure van zo'n vier jaar heeft Microsoft een schikking getroffen met het Zweedse pensioenfonds Sjunde AP-Fonden voor 250 miljoen dollar.
0 reacties -
NieuwsFable krijgt leeftijdsrating; verschijnt de game toch dit jaar?
Goed nieuws omtrent Fable, want de game heeft zowel in Korea als in Australië een leeftijdsclassificatie ontvangen. Nadert daarmee de releasedatum?
0 reacties -
NieuwsLEGO teaset nieuwe Donkey Kong set
LEGO heeft een teaser gedropt voor een set waarbij Donkey Kong een hoofdrol speelt. De video toont een retro ton uit de arcade game die voorbij rolt.
0 reacties