Gameliner logo 20 jaar

Ontwikkelaar MindsEye baalt gruwelijk van belabberde launch

-

Build A Rocket Boy - de ontwikkelstudio achter MindsEye - zegt diepbedroefd te zijn na de enorme hoop bagger die het sinds de launch van de futuristische actiegame over zich heen heeft gekregen. Op Steam wordt de game grotendeels bedolven onder kritiek, waarbij de tegenvallende performance en oliedomme AI veelvuldig worden aangekaart als de boosdoener. Hoewel Build A Rocket Boy nu zegt te weten waar een deel van de performance issues vandaan blijken te komen, lijkt PlayStation geen risico meer te willen nemen en refunds te verstrekken.

En dat is een vrij uniek fenomeen, waarbij we allemaal waarschijnlijk terugdenken aan Cyberpunk 2077. CD Projekt RED's shooter draaide direct na launch ook als een slappe vaatdoek en MindsEye's grafische bugs doen dan ook terugdenken aan de Cyberpunk glitches van toen. In het geval van Cyberpunk 2077 gingen digitale storefronts zelfs over tot een tijdelijk delisting en volledige refunds. Zo ver is het voor MindsEye nog niet, maar PlayStation lijkt dus al wel over te zijn gegaan tot terugbetalingen.

Intussen is Build A Rocket Boy volgens eigen zeggen hard bezig geweest om een hoop van de bugs te patchen. Via een nieuwe verklaring laat de studio ook weten dat het een mogelijke oorzaak voor een hoop van de performance issues heeft weten te achterhalen, namelijk een memory leak.

“Our teams have worked tirelessly throughout the night to solve many of these issues, and we have now identified that the vast majority of crashes were caused by a memory leak. This impacted roughly 1 in 10 of our players.”

Dat is uiteraard fijn voor de ene uit tien spelers, maar die andere negen zijn hier uiteraard nog niet mee geholpen. Laten we dus vooral hopen dat zij binnenkort ook een patch zien verschijnen die MindsEye speelbaar moet maken voor hen.

MindsEye is sinds 10 juni verkrijgbaar voor pc en console. Mocht je eerst van je trustworthy review crew bij Gameliner willen horen of MindsEye echt zo ruk is als men beweert, dan zul je nog even geduld moeten hebben

Patrick Meurs Redacteur

Beeldspraak, woordspelingen en voornamelijk flauwe grappen zijn voor Patrick de dagelijkse kost. Deze Brabantse flapuit neemt nooit een blad voor de mond waardoor zijn mening altijd lekker recht voor de raap is. Gamen kan hij niet en dat vindt hij eigenlijk helemaal niet erg. Sterker nog, hij kan er wel om lachen dat hij in de lobby al gesniped wordt.

In dit artikel

Je moet eerst inloggen om deze game aan je favorieten toe te voegen.

Packshot MindsEye

Ontwikkelaar:

Build a Rocket Boy

Uitgever:

IO Interactive

Release:

10 juni 2025

Reviewscore:

Platforms:

PC
PS5
XBS
Reacties
Er zijn nog geen reacties
Nog niet uitgepraat? Praat verder op Discord