Review: Crimson Alliance Xbox 360
Een Arcade-game die niet als trial te downloaden is, maar ook niet volledig gratis is. Hoe zit het nou precies met Crimson Alliance? De hack 'n slash game heeft een apart betaalmodel dat zeker noemenswaardig is, maar hoe is de game zelf eigenlijk?
Zo werkt het
Iedereen schreeuwde het van de virtuele daken af: "Crimson Alliance, schiet op voordat het teruggedraaid wordt!" Een goede marketingstunt, want de game kwam onmiddellijk onder de aandacht. Eigenlijk zit het zo. Je kunt de game gratis downloaden en spelen met alle personages voor een beperkte tijd. Als je verder wilt spelen, zul je een personage moeten kopen. Dit kost 800 Microsoft Points voor een personage en 1200 Microsoft Points voor alle personages. Geen slechte deal als je het mij vraagt en het helpt mee als je kijkt naar het grote co-op aspect van de game.
Eenzaam
Op het moment dat ik de game speelde, had ik even geen vrienden om me heen en ook geen Xbox Live. Jammer, maar ik bleef de dingen positief bekijken. Ondertussen had ik een vrouwelijk personage gekozen die dolken kon gooien en vocht met twee zwaarden. Het speelde redelijk lekker en het hakken was ook leuk. De vijanden waren alleen een beetje eentonig. Ik stoorde me vooral aan hoe dedicated Crimson Alliance is in de co-op. Er waren geheime plekken waar ik niet kon komen, omdat ik niet met het goede personage speelde. Snel wisselen in een Killer7-stijltje kon ook niet en dan mis je gewoon potentieel geld. Serieus? Moet ik serieus of co-op spelen, of de hele game met ieder personage uitspelen om alles te bemachtigen? Het is fantastisch dat je met z'n viertjes co-op kunt spelen (lokaal en online) maar laat daar de solo-spelers dan niet de dupe van zijn.
Opwarmertje
De kern van Crimson Alliance is redelijk simpel. Je hebt drie klasses, elk met hun eigen aanvallen, wapens en kleding. Je speelt door levels heen die uitgestrekt zijn over een wereldkaart en je moet in ieder level gewoon overleven. Tijdens het overleven, versla je vijanden die je weer heerlijk kunt looten. Alles van de game doet heel erg denken aan Diablo en Crimson Alliance voelt dan ook als een opwarmertje voor die game.
Het eindoordeel van Wouter van der Putten
Crimson Alliance is leuk om te spelen met je vrienden, maar benadeelt daarmee wel de solo-spelers. Het wisselen tussen de verschillende personages tijdens het spelen is niet mogelijk, waardoor je als solo-speler gedwongen bent om de game met ieder personage uit te spelen of in co-op te doen. Ik moet wel toegeven dat de manier waarop de game wordt aangeboden heeft gezorgd voor een hoop publiciteit en dat is natuurlijk een slimme zet. Kan je echt niet wachten op Diablo 3? Dan is dit een goed zoethoudertje voor je.
- 3/5
- Voldoende
Pluspunten
- Lekker hakken
- Co-op is goed
- Lekker voorgerecht op Diablo 3
Minpunten
- Teveel gericht op co op
- Teveel dezelfde vijanden
Reviewscore
3/5
Platforms
-
NieuwsDarkest Dungeon: The Fire’s Edge is de eerste DLC sinds 2020
In de categorie opvallend: er komt een nieuwe DLC aan voor Darkest Dungeon. De expansie genaamd The Fire's Edge is de eerste uitbreiding sinds 2020.
1 reactie -
TrailerWreckreation 2 vliegt onverwachts uit de bocht met aankondigingstrailer
Sommige vervolgen zie je niet direct aankomen. Net zoals Wreckreation 2 die met volle vaart op je af komt gescheurd. Check hier de reveal-trailer!
1 reactie -
NieuwsKylian Mbappé na vier jaar weer coverster van EA Sports FC 27
EA Sports FC 27 wordt verrijkt met Mbappé op de cover. EA Sports heeft de Franse topscorer van het afgelopen WK weten te strikken voor de Ultimate Edition.
3 reacties -
NieuwsDe nieuwe The Witcher III-uitbreiding duikt op tijdens Gamescom ONL
Kan je niet wachten op meer info over de nieuwe The Witcher III-uitbreiding? Tijdens de openingsshow van Gamescom krijgen we meer te zien!
5 reacties
