Microsoft ontslaat 1900 werknemers bij Xbox

-

De afgelopen weken vallen er massaal ontslagen in de gameindustrie, maar de grootste ontslagronde van het moment vindt bij Microsoft plaats. Er worden namelijk 1900 werknemers ontslagen bij Xbox en vooral Blizzard is de klos.

De deal tussen Xbox en Activision/Blizzard werd een paar maanden geleden goedgekeurd, maar niet alle werknemers zullen ervan profiteren. Zowel IGN als Jason Schreier komen met het nieuws dat Microsoft 1900 werknemers heeft ontslagen. De ontslagen vallen allemaal bij de gamestudios, waaronder Activision Blizzard en ZeniMax. Ondertussen is er bekendgemaakt dat Mike Ybarra en Allen Adham geen onderdeel meer zijn van Blizzard. In een bericht dat IGN heeft geplaatst laat Phil Spencer weten dat de pijnlijke beslissingen gemaakt moesten worden om ervoor te zorgen dat ze op een duurzame manier kunnen groeien. Momenteel liggen de kosten dus duidelijk te hoog en werd het tijd voor een herstructurering. De werknemers die worden ontslagen krijgen wel de nodige ondersteuning en worden niet direct in het diepe gegooid. Volgens Phil Spencer hebben ze met hun harde werk en creativiteit een mooie bijdrage geleverd aan de groei van Xbox. Voor de toekomst is het plan om meer te investeren in het brengen van meerdere games naar zoveel mogelijk spelers. Dat geldt echter niet voor de survivalgame Odyssey waar Blizzard al jaren aan werkt, want die is geannuleerd.

Deze week vond er ook al een ontslagronde bij Riot Games plaats en vielen er ontslagen bij ontwikkelaar Thunderful.

Anita van Beugen Redacteur

Anita is een strateeg pur sang. Bouwt ze geen personages vanaf de grond op in grootse RPG’s, dan sleutelt ze wel aan complete beschavingen in city- en survivalbuilders. Daarnaast beschikt Anita over de nodige rust en focus die van pas komen bij het spelen van snoeiharde indiegames. Nee, er is geen genre waar ze zich niet aan durft te wagen. En die opgebouwde expertise? Die zie je natuurlijk terug in haar uitgebreide en doordachte schrijfkunsten.

Reacties
Er zijn nog geen reacties
Nog niet uitgepraat? Praat verder op Discord