Miyamoto stopt binnenkort toch echt bij Nintendo

Shigeru Miyamoto is toch wel één van de bekendste game celebrities vandaag de dag. De beste man kwam in 1977 bij Nintendo werken. Zijn vader was bevriend met de voormalig hoofd van Nintendo, Hiroshi Yamauchi. Miyamoto is onder andere verantwoordelijk voor het succes van Donkey Kong, Mario en The Legend of Zelda.

Nu laat de beste man in een interview weten dat Nintendo zich toch echt moet gaan voorbereiden op zijn uiteindelijke vertrek. "Ik ben al bijna 60 jaar", laat hij weten.

We all get older. I'm already about to turn 60
In recent years I've been telling people within Nintendo [that] I'll have to retire at some point. We must be prepared. That's why I given more responsibility to younger colleagues.

Hij deed vorig jaar ook al zulke uitspraken, waarna Nintendo direct met een tegenbericht kwam, omdat de aandelen als een gek daalde. Maar nu lijkt het er toch op dat hij binnenkort plaats gaat maken voor iemand anders. Miyamoto geeft momenteel getalenteerde mensen, die onder hem werken, meer bevoegdheid.