Ook New York klaagt Activision Blizzard aan
Activision Blizzard is nogmaals aangeklaagd. Ditmaal door meerdere partijen van de stad New York.
Activision Blizzard verkeert nog steeds in zwaar water. Het bedrijf heeft namelijk een nieuwe rechtszaak op haar dak gekregen. Daar waar afgelopen zomer de Amerikaanse staat Californië Activision Blizzard aangeklaagde wegens seksuele intimidatie en machocultuur binnen het bedrijf, is het ditmaal de stad New York die een rechtszaak tegen het gamebedrijf aanspant. De aanklacht komt van het New York City Employees' Retirement System en verschillende pensioenfondsen van de brandweer, politie en docenten in de stad. De partijen, die aandelen van Activision bezitten, geven aan dat Activision CEO Bobby Kotick niet geschikt is om te onderhandelen over een overnamedeal met Microsoft. Naar aanleiding van de rechtszaak die afgelopen zomer tegen Blizzard gestart is, eisten de aanklagers dat Blizzard volledig open kaart speelt over wat er allemaal binnen het bedrijf speelt en dat er grondig onderzoek wordt gedaan naar de mate waarin de top, met name CEO Bobby Kotick, op de hoogte was van de seksuele intimidatie en machocultuur binnen het bedrijf. Activision Blizzard werkte aanvankelijk mee aan het onderzoek, totdat op 18 januari dit jaar ineens naar buiten kwam dat Microsoft Activision Blizzard had overgenomen. De aanklagers stellen dat de plotselinge, en volgens hen veel te goedkope, overname het gevolg is van Kotick die nattigheid voelde en zo snel mogelijk van het bedrijf af wilde om niet meer aansprakelijk gesteld te kunnen worden voor wat er zich de afgelopen jaren binnen Activision Blizzard afspeelde. Daarnaast werd nog geen twee maanden later voor meer dan 100 miljoen dollar aan Activision-aandelen gekocht door vrienden en vennoten van Kotick, wat leidde tot een uitgebreid onderzoek naar mogelijke insider trading-praktijken.
Wat deze rechtszaak voor Activision Blizzard en de overname door Microsoft voor gevolgen heeft, is momenteel nog niet bekend.
Een multimedia-rockstar van ongekend niveau. Claudia, oftewel Cloud, heeft één missie; je continu voorzien van het meest verse en sappige nieuws. Reviews, artikelen, visuele uitspattingen, ze draait er haar hand niet voor om. Is ze geen berichten aan het tikken, dan is ze op zoek naar de pareltjes onder de indiegames, verliest ze zichzelf in grootse JRPG's of verdedigt ze haar Jeugdjournaal Pokémon-expert titel met hand en tand.
-
NieuwsSilent Hill: Townfall voorzien van flinke update
De nieuwe update van Silent Hill: Townfall voegt een nieuwe moeilijkheidsgraad toe: hard mode.
0 reacties -
NieuwsBekijk hier eerste gameplaybeelden van Hunter: The Reckoning - Deathwish
Eerste beelden van de personagecreatie in Hunter: The Reckoning - Deathwish bekijk je hier!
0 reacties -
WeekendmodusWeekendmodus: van 30 oktober 2026 met Alan Wake 2
Komend weekend is het Halloween, dus de weekendmodus van deze week zit propvol met horrorgames. Wat speel jij?
87 reacties -
NieuwsMelvor Idle 2 verschijnt binnenkort in Early Access
Melvor Idle 2 verschijnt op 17 november in Steam Early Access met nieuwe skills en Jagex als uitgever.
1 reactie
Video toevoegen
Voeg eerst een video toe.