Tech: Hyperkin brengt de Xbox 360 controller terug naar Xbox en pc
Hyperkin heeft goed nieuws voor alle gamers die naarstig verlangen naar die goede oude tijd waarin de Xbox 360 controller superieur was. Na de wederopstanding van de OG Xbox controller - ook wel The Duke genoemd - is nu de Xbox 360 controller aan de beurt om weer tot leven te worden gewekt.
Voor velen is de Xbox 360 controller toch wel een dingetje. Hele discussies worden tot op de dag van vandaag nog gevoerd over diens superioriteit. Zelfs ik, een PlayStation gamer van het eerste uur, moet bekennen dat Xbox het qua controller toch net even wat ergonomischer wist aan te pakken. Het was vooral diens unieke vormgeving welke ervoor zorgde dat de Xbox 360 controller praktisch een cultstatus heeft verworven.
Ook bij Hyperkin krijgt men nog steeds warme gevoelens wanneer men terugblikt op deze controller. Slade Dude Suzuki, product developer bij Hyperkin, denkt nog regelmatig aan die goede oude tijd van de Xbox 360. Om dat tijdperk te eren heeft het bedrijf daarom besloten om the Xenon controller te introduceren, een één-op-één replica van de Xbox 360 controller welke is vernoemd naar de codenaam van de console.

Enkele significante verschillen zijn natuurlijk wel aanwezig. In 2005 spraken we nog niet over een Share-knop en USB-C connectiviteit. Om de Hyperkin Xenon lekker courant te krijgen zijn deze features nu wel aanwezig, net als een 3,5mm headset jack. Daar kun je heel fijn een Teufel ZOLA op aansluiten, om maar een voorbeeld te noemen.
Mocht je door dit bericht helemaal lyrisch zijn geraakt dan heb ik helaas ook minder goed nieuws. Hyperkin heeft nog niet vrijgegeven wanneer de Xenon op de markt verschijnt. Ook een prijs is nog niet bekend. Als we even uit mogen gaan van de aanschafprijs van The Duke dan moeten we rekening houden met een prijskaartje van rondom de tachtig euro. Voor dat geld mag je dan wel kiezen of je dan een zwarte, roze, witte of rode Xbox 360 controller koopt.
Beeldspraak, woordspelingen en, in veel gevallen flauwe, grappen vormen voor Patrick de dagelijkse kost. Deze Brabantse flapuit neemt geen blad voor de mond, waardoor zijn mening altijd heerlijk recht voor z’n raap is. Ben je op zoek naar een creatieve en pakkende tekst, dan hoef je niet verder te kijken. Maar let wel op, want deze woordentovenaar zit niet altijd achter zijn computer om ziltige woorden van digitale inkt te voorzien. Veelal vind je hem namelijk terug in angstaanjagende horrorgames en eigenzinnige actietitels.
-
ArtikelOp avontuur in Super Nintendo World en Donkey Kong Country
Alex bezoekt Super Nintendo World en Donkey Kong Country in Osaka. Een avontuur vol nostalgie en verrassingen.
3 reacties -
TrailerLara Croft viert 30 jaar Tomb Raider met video's en muziek
Tomb Raider bestaat vandaag dertig jaar. Lara Croft viert haar jubileum met een nostalgische video en wat lo-fi-muziek.
2 reacties -
NieuwsSteam maakt persoonlijke gamekalender officieel beschikbaar
Steam maakt de Personal Calendar officieel beschikbaar, waarmee spelers nieuwe games ontdekken op basis van hun speelgedrag.
5 reacties -
NieuwsLook Outside speelbaar tijdens Halloween op PlayStation en Switch
Look Outside, een van de hoogst gewaardeerde horrorgames van de afgelopen jaren, komt naar nieuwe platformen.
0 reacties
Video toevoegen
Voeg eerst een video toe.