Warlock: Dungeons & Dragons onthuld tijdens The Game Awards
Tijdens The Game Awards 2025 heeft Wizards of the Coast Warlock: Dungeons & Dragons onthuld, een nieuwe actiegame die in ontwikkeling is bij Invoke Studios. De studio, voorheen bekend als Tuque Games, werkt volledig in-house aan het project en mikt op een release in 2027 voor pc, PlayStation 5 en Xbox.
In Warlock kruipen spelers in de huid van Kaatri, een volledig nieuw personage binnen het Dungeons & Dragons-universum. Kaatri is een voormalige wapenspecialist die bovennatuurlijke krachten heeft verkregen en wordt vertolkt door actrice Tricia Helfer (Battlestar Galactica). De eerste trailer zette een duistere toon en toonde gevechten tegen monsters zoals de Death Kiss, maar liet nog geen gameplay zien. Die wordt pas in 2026 verwacht. Invoke Studios kiest bewust voor een gerichte aanpak. In plaats van meerdere klassen of een breed rollenspelsysteem draait de game volledig om de warlock-fantasie. De focus ligt op magische systemen die spelers creatief kunnen inzetten, niet alleen in gevechten maar ook bij exploratie, traversal en het oplossen van omgevingspuzzels. Spells hebben een duidelijke basisfunctie, maar bevatten ook extra toepassingen die experimenteren aanmoedigen.
Volgens creative vice president Jeff Hattem is die focus een belangrijke les uit eerdere projecten, waaronder Dungeons & Dragons: Dark Alliance. Met Warlock wil de studio een meer samenhangende ervaring neerzetten, waarbij verhaal en gameplay rond één centrale visie zijn opgebouwd. Hoewel de exacte setting nog niet officieel is bevestigd, geeft Invoke aan dat ervaren D&D-spelers herkenbare elementen zullen tegenkomen, terwijl nieuwkomers zonder voorkennis kunnen instappen.
Warlock: Dungeons & Dragons moet in 2027 uitkomen op de pc, Xbox Series en PlayStation 5. Een exacte releasedatum is nog niet bekend.
Jolien mag er dan poeslief uitzien, maar onder dat schattige laagje schuilt een echte contenttijger. De berichten vliegen je om de oren en dankzij haar tomeloze werklust ben jij in no-time weer een stukje wijzer. Wanneer Jolien eindelijk een moment voor zichzelf vindt, brengt ze dat het liefst door met franchises uit het Nintendo-kamp, zoals The Legend of Zelda. Al is er één subgenre dat haar volledig in zijn greep houdt: (farming) sims.
Platforms
-
NieuwsDarkest Dungeon: The Fire’s Edge is de eerste DLC sinds 2020
In de categorie opvallend: er komt een nieuwe DLC aan voor Darkest Dungeon. De expansie genaamd The Fire's Edge is de eerste uitbreiding sinds 2020.
1 reactie -
TrailerWreckreation 2 vliegt onverwachts uit de bocht met aankondigingstrailer
Sommige vervolgen zie je niet direct aankomen. Net zoals Wreckreation 2 die met volle vaart op je af komt gescheurd. Check hier de reveal-trailer!
1 reactie -
NieuwsKylian Mbappé na vier jaar weer coverster van EA Sports FC 27
EA Sports FC 27 wordt verrijkt met Mbappé op de cover. EA Sports heeft de Franse topscorer van het afgelopen WK weten te strikken voor de Ultimate Edition.
1 reactie -
NieuwsDe nieuwe The Witcher III-uitbreiding duikt op tijdens Gamescom ONL
Kan je niet wachten op meer info over de nieuwe The Witcher III-uitbreiding? Tijdens de openingsshow van Gamescom krijgen we meer te zien!
4 reacties
