Jaaromzet Game Pass bereikt bijna vijf miljard dollar
Microsoft heeft de financiële resultaten van haar vierde kwartaal binnen het huidige fiscale jaar bekendgemaakt. Game Pass brengt behoorlijk wat omzet binnen.
Het Amerikaanse bedrijf achter het Xbox-merk maakte zich de laatste tijd niet populair met fikse ontslagrondes en grote investeringen in AI. Een sentiment dat waarschijnlijk niet snel gaat veranderen, aangezien Microsoft volop winst aan het boeken is. Het softwarebedrijf behaalde in het vierde kwartaal een omzet van 76,4 miljard dollar en een nettowinst van 27,2 miljard dollar. De omzet steeg met 18 procent en de nettowinst met 24 procent. Xbox doet hierbij een duit in het zakje. Game Pass kent een groei van 13 procent en dat betekent dat op een jaarbasis bijna vijf miljard dollar heeft weten binnen te harken. Game Pass is nog nooit zo groot geweest, aldus Microsoft CEO Satya Nadella. Daarbij werpt de multiplatformstrategie ook zijn vruchten af, aangezien Xbox de grootste uitgever op zowel de Xbox-consoles als de PlayStation-consoles was afgelopen kwartaal. De release van o.a. Forza Horizon 5, Sea of Thieves en Indiana Jones: The Great Circle op de PS5 zijn de belangrijkste factoren hierin. Daarbij moet wel gezegd worden dat de hardware cijfers waren gedaald met een forse 22 procent. Niet geheel gek, aangezien er weinig ontwikkelingen zijn geweest op het gebied van nieuwe consoles en dergelijke. Het volledige rapport is via de bronvermelding te bestuderen.

Game Pass blijft voorlopig een cruciaal onderdeel van Microsofts strategie. Wat vind jij van de service?
Waar Bram ooit begon als groentje, staat hij inmiddels aan de frontlinie en stuurt hij het redactieteam aan als Content Manager. Hij is overal op, en in, de site terug te vinden: van spraakmakende nieuwsberichten en eigenzinnige reviews tot cataloguswerk en PR. Mocht hij een keer niet met Gameliner bezig zijn, wat zelden voorkomt, dan verliest hij zich in de wereld van horrorgames, actie-RPG’s en sci-fi first-person shooters.
-
TrailerRiot Games onthult Samira en Sett in nieuwe gameplaytrailer
Riot Games onthult twee nieuwe personages, Samira en Set, in een kersverse gameplaytrailer. Check het hier!
0 reacties -
TerugblikDe vergeten Mario & Sonic-spin-offgame op Nintendo 3DS
Er is een Mario & Sonic-spin-off waar niemand over praat. Nils duikt in een vergeten experimentele applicatie op de 3DS.
2 reacties -
OverzichtOverzicht: Alles over Battlefield 6 - Season 5: Las Vegas
Benieuwd naar al het moois dat Battlefield 6 - Seizoen 5: Las Vegas te bieden heeft? Lees dan snel dit volledige overzicht!
3 reacties -
IndustrieUitgaven aan Switch 2 Game-Key Cards stijgt met 631 procent
De Amerikaanse consument heeft flink wat geld gestoken in de aanschaf van Nintendo's Game-Key Cards.
23 reacties
Video toevoegen
Voeg eerst een video toe.