Jaaromzet Game Pass bereikt bijna vijf miljard dollar
Microsoft heeft de financiële resultaten van haar vierde kwartaal binnen het huidige fiscale jaar bekendgemaakt. Game Pass brengt behoorlijk wat omzet binnen.
Het Amerikaanse bedrijf achter het Xbox-merk maakte zich de laatste tijd niet populair met fikse ontslagrondes en grote investeringen in AI. Een sentiment dat waarschijnlijk niet snel gaat veranderen, aangezien Microsoft volop winst aan het boeken is. Het softwarebedrijf behaalde in het vierde kwartaal een omzet van 76,4 miljard dollar en een nettowinst van 27,2 miljard dollar. De omzet steeg met 18 procent en de nettowinst met 24 procent. Xbox doet hierbij een duit in het zakje. Game Pass kent een groei van 13 procent en dat betekent dat op een jaarbasis bijna vijf miljard dollar heeft weten binnen te harken. Game Pass is nog nooit zo groot geweest, aldus Microsoft CEO Satya Nadella. Daarbij werpt de multiplatformstrategie ook zijn vruchten af, aangezien Xbox de grootste uitgever op zowel de Xbox-consoles als de PlayStation-consoles was afgelopen kwartaal. De release van o.a. Forza Horizon 5, Sea of Thieves en Indiana Jones: The Great Circle op de PS5 zijn de belangrijkste factoren hierin. Daarbij moet wel gezegd worden dat de hardware cijfers waren gedaald met een forse 22 procent. Niet geheel gek, aangezien er weinig ontwikkelingen zijn geweest op het gebied van nieuwe consoles en dergelijke. Het volledige rapport is via de bronvermelding te bestuderen.

Game Pass blijft voorlopig een cruciaal onderdeel van Microsofts strategie. Wat vind jij van de service?
Waar Bram ooit begon als groentje, staat hij inmiddels aan de frontlinie en stuurt hij het redactieteam aan als Content Manager. Hij is overal op, en in, de site terug te vinden: van spraakmakende nieuwsberichten en eigenzinnige reviews tot cataloguswerk en PR. Mocht hij een keer niet met Gameliner bezig zijn, wat zelden voorkomt, dan verliest hij zich in de wereld van horrorgames, actie-RPG’s en sci-fi first-person shooters.
-
PreviewPreview: Rhythm Paradise Groove Hands-On - Tikt prima mee op de beat
80 singleplayer minigames, 30 multiplayer spelletjes en een RPG?! Rhythm Paradise Groove kan maat houden in onze Rhythm Paradise Groove Hands-On preview!
2 reacties -
TrailerNieuwste Overwatch-Hero Shion ontvangt gameplaytrailer
De nieuwste Hero van Overwatch, die we ondertussen kennen als Shion, maakt een flitsende opkomst in de kersverse gameplaytrailer.
0 reacties -
TrailerCreepshow biedt verhalende horror in augustus 2026
DreadXP, PHL Games en een aantal andere partijen hebben vandaag hun nieuwste game uit de doeken gedaan: de officieel gelicentieerde Creepshow.
1 reactie -
NieuwsXbox-topman vindt The Elder Scrolls VI indrukwekkend
Matt Booty zegt dat The Elder Scrolls VI er indrukwekkend uitziet, maar Bethesda wil de langverwachte RPG pas onthullen als het juiste moment daar is.
17 reacties