Xbox Game Pass blijft winstgevend, ondanks kritiek op model
Game Pass ligt opnieuw onder een vergrootglas na opmerkingen over de mogelijke impact van het abonnementsmodel op de winst van Xbox-studio’s. Een recente online discussie zorgde voor verwarring over de vraag of de dienst wel echt winstgevend is.
Chris Dring, hoofdredacteur van The Game Business, stelde op social media dat Game Pass als winstgevend wordt bestempeld zonder dat de kosten van first-party games, zoals Starfield, worden meegerekend. Hij baseerde zich op gesprekken met Xbox van ruim anderhalf jaar geleden, waarbij duidelijk werd dat de winst- en verliescijfers van Game Pass losstaan van die van de interne studio’s. In een update liet Dring later weten dat bronnen hem inmiddels hebben bevestigd dat Game Pass ook winst maakt als je het misgelopen geld van exclusieve releases en microtransacties wél meetelt. Toch blijft het onderwerp gevoelig. Het is lastig om te beoordelen hoeveel inkomsten titels als Starfield mislopen door direct via Game Pass beschikbaar te zijn. Xbox houdt verkoopcijfers vaak achter, wat een helder beeld van het rendement vertroebelt. De discussie ontstond nadat een van de oprichters van Arkane Game Pass ‘onhoudbaar’ noemde. Ook Alex van Raccoon Logic zette zijn twijfels bij Game Pass. Microsoft zelf reageerde niet publiekelijk, maar benadrukt al langer dat Game Pass een belangrijk onderdeel blijft van hun strategie.
Dat Game Pass goed is voor ons gamers, dat staat buiten kijf. Is het echter ook goed voor de studio's? De grote ontslaggolf bij Xbox doet wellicht vermoeden van niet.
Een multimedia-rockstar van ongekend niveau. Claudia, oftewel Cloud, heeft één missie; je continu voorzien van het meest verse en sappige nieuws. Reviews, artikelen, visuele uitspattingen, ze draait er haar hand niet voor om. Is ze geen berichten aan het tikken, dan is ze op zoek naar de pareltjes onder de indiegames, verliest ze zichzelf in grootse JRPG's of verdedigt ze haar Jeugdjournaal Pokémon-expert titel met hand en tand.
-
Game review0Voidling Bound review - Spore, maar dan anders
Voidling Bound is een mix tussen Pokémon, Spore en Risk of Rain. Is deze sci-fi creature collecting third-person shooter echter ook een leuke game?
0 reacties -
GeruchtGerucht: XBOX plant significante ontslagronde in juli 2026
Verontrustend nieuws vanuit het journalistieke platform Bloomberg. Volgens Jason Schreier plant XBOX een grote ontslagronde voor juli 2026.
9 reacties -
IndustrieUbisoft sluit meerdere studio's, 380 banen in gevaar
De reorganisaties bij Ubisoft zijn nog niet klaar. De studio's in Winnipeg en Belgrade worden gesloten, terwijl het Barcelona-team op de schop gaat.
10 reacties -
Game review7The 7th Guest Remake review - Een review van het elfde uur
Frietrick keerde nóg een keer (VR-loos) terug naar Huize Stauf voor The 7th Guest Remake. Lees in zijn review van het elfde uur hoe dat bezoek beviel.
7 reacties