Ubisoft gaat werken met vijf 'Creative Houses'

-

De tijd voor de grote schoonmaak bij Ubisoft is hier. Het Franse gamebedrijf zet een ingrijpende bedrijfsorganisatie door en komt met vijf 'Creative Houses'.

Aangrijpende bedrijfsherziening bij Ubisoft toont vers portfolio

Het is al een tijdje hommeles binnen de muren van Ubisoft, maar de ontwikkelaar zit absoluut niet stil. Er worden grote maatregelen getroffen. Ubisoft kondigt een ingrijpende organisatorische, operationele en portfolioherziening aan, bedoeld om creatieve leiderschap terug te winnen, wendbaarheid te herstellen en een krachtig herstel te bewerkstelligen, aldus de gamemaker. Men hoopt hierdoor dat het bedrijf weer op koers komt voor duurzame groei en een robuuste kasstroom.

Industriepraat moet je natuurlijk wel liggen, maar er is aan de hand van een persbericht ook een interessant nieuwtje vrijgegeven voor de gamers zelf. Ubisoft komt namelijk met vijf zogeheten Creative Houses. Dit zijn organisaties binnen Ubisoft die zelf de touwtjes in handen houden met betrekking tot de creatieve visie en het financiële zeggenschap. Ze opereren allemaal onder het mom van 'de gamer eerst' en ze gebruiken de diverse teams binnen Ubisoft als experts met betrekking tot specifieke genres en belevingen.

Het gaat om de volgende vijf 'Creative Houses':

  • CH1 (Vantage Studios) is gericht op het opschalen en uitbreiden van Ubisofts grootste en gevestigde franchises om ze om te vormen tot jaarlijkse miljardairmerken. Ze werken met Assassin's Creed, Far Cry en Rainbow Six.
  • CH2 is gewijd aan competitieve en coöperatieve shooter-ervaringen. Ze werken met The Division, Ghost Recon en Splinter Cell (al zie ik niet hoe de Splinter Cell-remake in dit rijtje past, maar afijn).
  • CH3 is ontworpen om een reeks selecte, aangrijpende Live-ervaringen te bieden en te ondersteunen. Ze werken met For Honor, The Crew, Riders Republic, Brawlhalla en Skull & Bones.
  • CH4 is gewijd aan het creëren van meeslepende fantasiewerelden en verhalende universums. Ze werken met Anno, Might & Magic, Rayman, Prince of Persia en Beyond Good & Evil.
  • CH5 richt zich op het heroveren van de positie op het gebied van de casual en gezinsvriendelijke gamesmarkt. Ze werken met Just Dance, Idle Miner Tycoon, Ketchapp, Hungry Shark, Invincible: Guarding the Globe, Uno en Hasbro.

Ubisoft Industrie Creatieve Houses

Een aantal franchises lijken zich op te gaan maken voor een comeback. Wellicht heeft Ubisoft toch onze Rondvraag goed gelezen. Op welke terugkeer zit jij vooral te wachten? Denk jij dat deze manier van werken Ubisoft terug aan de top plaatst? Laat het ons weten!

Bron: Ubisoft
Bram Noteboom Content Manager

Waar Bram ooit begon als groentje, staat hij inmiddels aan de frontlinie en stuurt hij het redactieteam aan als Content Manager. Hij is overal op, en in, de site terug te vinden: van spraakmakende nieuwsberichten en eigenzinnige reviews tot cataloguswerk en PR. Mocht hij een keer niet met Gameliner bezig zijn, wat zelden voorkomt, dan verliest hij zich in de wereld van horrorgames, actie-RPG’s en sci-fi first-person shooters.

Reacties
Avatar Coola
Coola

21 januari 2026 om 19:17

Of dat Ubisoft ooit weer voor het gross van de gamers bij de top gaat behoren betwijfel ik.

Maar wat ik wel zeker weet is dat Ubisoft als grote speler de komende 5 jaar niet uit de Gaming industrie gaat verdwijnen.

0
Avatar Watashi-wa-Maurice-desu
Watashi-wa-Maurice-desu

21 januari 2026 om 20:00

(bijgewerkt op 21 januari 2026 om 20:02)

@Coola nou ja dat kan heel snel gaan.

Als ze nu gewoon ook eens maken wat een trouw groepje zou willen.
En ze melden zelf dat ze daar mee bezig zijn( splinter cell) of verkennend (Rayman). Maar vervolgens hoor je nooit niks meer en dan gaan gamer klagen. En dat is Ubisoft hun eigen schuld.
Want zoals PoP: Sands of Time ineens annuleren terwijl het juist goed leek te gaan doet geen hoop op wat doe verkenning van Rayman dan doet en of splinter cell ook geannuleerd gaat worden.
Soms moet je als bedrijf als je A zegt ook durven door pakken en B doen,

Dus ze hebben dit in eigen hand.
Komen ze komende jaren met die dikke echte splinter cell( dus geen crossover of open wereld) en een dikke Rayman naast alle andere al grote hits komen ze vanzelf weer hoger.

Ik ben niet tegen hun open wereld dingen. Maar ik kan daarmee niet ontkennen dat ze minder variatie maken dan in de tijde van de eerste AC.

Laat die toppers naast Assasins Cry en ghost recon nu ook eens komen en deze uitgever komt zeker hogerop.

0
Avatar Coola
Coola

21 januari 2026 om 20:11

@Watashi-wa-Maurice-desu Ben ik kinda mee eens. Maar laten we ook eerlijk zijn veel gamers kunnen ook overdreven lang boos blijven op bedrijven.


Ik denk niet dat Ubisoft bij veel gamers ooit nog in de top vijf komt.

Aan de andere kant weiger ik pessimistisch te zijn en zie ik doe toekomst Ubisoft echt niet slecht in.

0
Avatar Watashi-wa-Maurice-desu
Watashi-wa-Maurice-desu

21 januari 2026 om 20:25

@Coola ja dat is mogelijk maar ik denk dat dat ook we meevalt.
Veel doen alsof ze heel boos zijn,

Maar stel je bent een hele fan van Splinter cell en nu ben je heel erg boos op Ubisoft. Je koopt nooit meer een game zeg je
En je blijft het herhalen.

Dan ineens komt Ubisoft met de beste Splinter cell ooit. En iedereen weet het. Geen bugs, geen ingame aankopen, geen DLC. En geen download maar fysiek.
Dan gaan veel van die roepers dit toch spelen. Want ze zouden gek zijn als ze hun principe zo hoog hebben dat ze zelfs hun fan gevoel onderdrukken. Behalve Ubi boycotten zijn ze ook hard voor zichzelf

Denk dat velen hard roepen maar als puntje bij paaltje komt en Ubi komt nu met enkel toppers in al hun genres dan gaat dit denk ik wel goed komen.

Ik ben zelf alleen bang dat ze de juiste kennis momenteel niet in huis hebben
Voor vele games. Maar ik laat me verrassen.

Op zich vind ik deze bedrijfs indeling niet gek klinken. Als het ze lukt.

0
Avatar RudyWijnberg
RudyWijnberg

21 januari 2026 om 20:35

@Watashi-wa-Maurice-desu Veel van de negatieve reacties komen ook niet per se uit boosheid, maar meer uit frustratie.
Ubi heeft een waanzinnig portfolio in huis, maar lijkt het op momenten te vertikken om daar het juiste mee te doen. Neem een Prince of Persia: The Lost Crown. Waanzinnige game, maar niet de marketing gehad die het nodig had en insane doelstellingen om te behalen. Dan bereiken ze die doelstelling niet dankzij de torenhoge targets en moeten de devs onnodig naar andere projecten. Wat dat betreft ben ik het eens, ga eens ergens voor, zonder idiote doelstelling of torenhoge verwachting

0
Avatar Coola
Coola

21 januari 2026 om 20:39

@RudyWijnberg dat is jammer genoeg iets waar veel game uitgevers mee te maken hebben. Bijvoorbeeld ook EA. Ik ben echt benieuwd hoe dat gaat zijn als die Saudi's aan de macht komen bij EA.

0
Avatar RudyWijnberg
RudyWijnberg

21 januari 2026 om 21:07

@Coola nouja die komt idd heel erg dicht in de buurt. Ben vooral benieuwd hoe The Sims zich gaat ontwikkelen om de een of andere reden

0
Avatar Watashi-wa-Maurice-desu
Watashi-wa-Maurice-desu

21 januari 2026 om 21:25

@RudyWijnberg en @Coola

Ja EA is ook al geen lieverdje.
En dan ook nog deels in handen van een bedrijf wat de westerse cultuur niet kent of niet snapt,
Vraag me af of daar nog wat uitkomt.

Wat dat betreft blij dat Ubisoft nog alleen staat.
Verknal je een game en fanbase dan is het jammer maar in ieder geval wel zelf besloten en niet door een groep die niet snapt wat je wilt maken.

0
Avatar Coola
Coola

21 januari 2026 om 21:49

@RudyWijnberg en@Watashi-wa-Maurice-desu ik denk dat de spreuk van mijn home town "Luctor et Emergo" wel van toepassing is voor Ubisoft.

0
Avatar RudyWijnberg
RudyWijnberg

21 januari 2026 om 21:50

@Watashi-wa-Maurice-desu ubi snapt inderdaad erg goed wat het niet wel wil maken, of wel niet wil maken of snapt het misschien ook wel helemaal niet haha

0
Avatar Robert-Frans
Robert-Frans

21 januari 2026 om 22:36

@RudyWijnberg The Sims 4 krijgt op 12 februari DLC waarin je een monarchie kunt oprichten (Royalty & Legacy Expansion Pack). Maar dat zal vást en zeker gewoon toeval zijn...

0
Avatar MooiMan
MooiMan

21 januari 2026 om 22:44

(bijgewerkt op 21 januari 2026 om 22:51)

Nah, dit wordt helemaal niks denk ik.

0
Avatar Mister_Frowdo
Mister_Frowdo

22 januari 2026 om 00:20

Dit lijkt een serieuze herstructurering van Ubisoft. Ze weten ook ergens dat ze een tandje gaan moeten bijsteken als ze binnen enkele jaren nog willen blijven meedraaien op deze onvergefelijke markt.

Zelf zou ik het liefst willen dat ze meer tijd nemen om hun producten af te werken tot in de puntjes en wat buiten hun comfort zone te stappen. Ik blijf ongetwijfeld elke Assassin's Creed aanschaffen op de releasedag (ook al zeg ik elke keer dat dit niet meer gaat gebeuren). Ik betrap me er meestal op dat ik de drang niet kan weerstaan, hun open werelden zijn vrijwel altijd de moeite, ook al kon Shadows me persoonlijk minder bekoren t.o.v. Ghost of Yotei.

En daarmee komen we aan het volgende puntje kritiek: realisme. Ook persoonlijke smaak, maar liever een kleine, realistische wereld dan een grote wereld vol niets. Of beter nog, een artistieke stijl die romantiseert zoals bv. Ghost of Yotei dat perfect deed. Deze game voelde voor mij ook af, en deed eigenlijk alles beter dan wat Assassin's Creed voor mij minder goed deed de laatste jaren.

Geen idee of deze herstructurering zal helpen als ze niet inzien dat veel mensen hun vaste formule redelijk beu zijn en ze niet langer durven innoveren. Even ter verduidelijking: zo zijn er nog voorbeelden van studio's die op safe blijven spelen, maar daar is de afwerking wat betreft gameplay dan weer erg keurig, waardoor de game ook kwalitatief overkomt.

Ben ontzettend benieuwd naar het volgende Assassin's Creed deeltje in de reeks, maar ik kan tegenwoordig niet meer garanderen dat ik 'm volledig zal uitspelen. Dat hangt af van het verhaal, het gebruik van de open wereld en het nut van grinden (iets waar ik tegenwoordig geen tijd meer insteek), omdat er andere games eveneens wachten op mijn ontdekking en me op redelijkere tijdspanne entertainen.

0
Avatar RudyWijnberg
RudyWijnberg

22 januari 2026 om 08:09

@Mister_Frowdo Ik ben benieuwd of een herstructurering daar aan gaat bijdragen. Ben het sowieso met je eens wat betreft scope en duratie, geef mij maar een game van tien uur die continu knalt in plaats van een game die veertig uur in beslag neemt en zo'n 30 uur aan filler bevat!

Overigens denk ik CH4 het een stukje minder druk gaat krijgen na het Prince of Persia nieuws...

0
Avatar Mister_Frowdo
Mister_Frowdo

22 januari 2026 om 16:47

(bijgewerkt op 22 januari 2026 om 16:47)

@RudyWijnberg Helemaal mee eens! Ik heb Shadows een 30-tal uren gespeeld om tot het besef te komen dat de hele game puur grinden was en dat er ook geen nieuwe omgevingen in de open wereld aan bod kwamen die voor afwisseling zorgden. Grafisch een heel mooi spel, en ik pik 'm misschien ooit nog wel eens verder op als ik er zin in heb, maar voorlopig zijn er andere games op de waslijst die voorrang krijgen.

En de herstructurering is volgens mij een laatste poging van Ubisoft om de touwtjes in handen te hebben vooraleer ze zinken. Ik ben niet iemand die dat soort zaken aanmoedigt of zou juichen wanneer een faillissement bekend gemaakt zou worden, integendeel, ik zou het super vinden mochten ze zich eindelijk serieus herpakken en ons de kwaliteit geven die we van hen gewend waren tijdens hun gloriedagen.

0
Avatar ViaPatrino
ViaPatrino

22 januari 2026 om 16:58

@Mister_Frowdo Dat is de reden dat ik Shadows nog niet gespeeld heb. Ik had namelijk hetzelfde met Odyssey, op een gegeven moment voelde het als werken. Ik heb hem nog wel uitgespeeld maar daardoor minder plezier aan beleefd.
Valhalla daardoor niet gespeeld en, als menig andere spelers mag geloven, heb ik daar goed aan gedaan.
Shadows leek me een stuk interesanter, maar hoe meer ervaringen met die game ik lees hoe meer ik overtuigd raak dat ik deze ook kan vergeten.
Als ie game pass komt probeer ik hem wel en wie weet schaf ik hem dan alsnog aan.

0
Avatar Mister_Frowdo
Mister_Frowdo

22 januari 2026 om 17:12

@ViaPatrino
Ghost of Yotei deed voor mij persoonlijk alles beter. Ook daar heb je collectibles die je kunt verzamelen zoals de fox shrines, maar elke shrine die je bezoekt voelt anders omdat er kleine beloningen aan vasthangen, zij het een nieuwe animatie of een cosmetic. Dat houdt grinden leuk en afwisselend, iets wat Shadows niet deed. Ook voelde Ghost meer afgewerkt en meer polished, vooral gameplay gewijs, waardoor je echt wel voelde dat je een PlayStation exclusive aan het spelen bent. Men kan zeggen wat men wilt van Sony of PlayStation, maar elke exclusieve game van hen voelt wel echt goed afgewerkt.

Ik zou liever willen dat Ubisoft eens z'n tijd nam om iets uniek te doen, of om af te stappen van het rpg systeem van de laatste Assassin's Creed games. Origins was heel goed en verfrissend, en blijft één van mijn lievelingsgames in het algemeen omwille van de open wereld alleen al, maar wat daarna volgde was een pak minder origineel. Met Valhalla heb ik me ook nog wel geamuseerd, moet ik eerlijk bekennen, maar ik zou voor ghost of Yotei gaan als je de ultieme samoerai game wilt beleven.

0
Avatar Coola
Coola

22 januari 2026 om 19:42

@Mister_Frowdo @ViaPatrino op het verhaal na doet Shadows voor mij alles beter dan Yotei.

Ik geef ze beide een cijfer boven de 9. Maar Shadows krijgt net wat puntjes meer achter de komma

0
Avatar Watashi-wa-Maurice-desu
Watashi-wa-Maurice-desu

22 januari 2026 om 23:47

Ik heb het juist andersom. Ik geef Yotei net een tikje meer score.
Dat komt ook omdat ik vind dat Ubisoft te veel vijanden gewoon moeilijk maakt dat je in die gebieden niks kunt. Ik ben met mijn paard in het begin van Shadows op zoveel mogelijk plekken geweest (aanklikken op kaart en dan auto functie aan). En kon overal komen. Maar een gevecht ho maar dat kon niet. Want je Korn wel proberen maar kans dat je won is klein tegen 1 vijand. Laat staan een groepje.

Bij Yotei zodra ik kon ben ik naar elke omgeving gegaan. Daarmee heb ik nog maar 2 van de 6 main villains gedood en kon vrijwel overal komen. Elke vijand was te doen.
Dat voelt eerlijker.
Vijanden zijn aan de ene kant van de provincie lijn niet ineens sterker dan dat ze aan de andere kant zouden staan.
Enkel vanwege die zwakke manier om mij tegen te houden zelf rond te gaan lopen ondanks dat ze zeggen dat het een open wereld is vind ik het een paar tienden minder dan Yotei.

Maar beide games schitterend top en leuke games. Beide ook het verhaal goed.
Ik vind wel het sluipen bij Shadows leuker dan dat je dat bij Yotei doet.
Maar al games vrijwel nagenoeg gelijk niveau.

0
Avatar Mister_Frowdo
Mister_Frowdo

23 januari 2026 om 00:13

Als je de insta-kill activeert met de hidden blade wordt het makkelijker en ietsje realistischer. Maar je hebt gelijk, die problemen ondervond ik eveneens met Shadows.

0
Avatar Mister_Frowdo
Mister_Frowdo

23 januari 2026 om 00:17

@Coola

Goh, iedereen zijn ding natuurlijk. De punten die ik minder vond bij Shadows, kunnen voor anderen misschien een hele leuke eigenschap betekenen van de game. Smaken verschillen. Ooit pik ik de draad nog wel eens op bij Shadows, maar ik gok dat mijn mening t.o.v. Yotei niet echt zal veranderen. Dat heeft ook een stukje te maken met de soepelheid van de gameplay en de meer geromantiseerde open wereld die meer afwisseling biedt.

Ik neem aan dat beide games voor jou het Walhalla zijn, met je liefde voor katana's!

0
Nog niet uitgepraat? Praat verder op Discord