Het doek valt voor XDefiant, medewerkers worden getroffen

-

De free-to-play first-person shooter XDefiant sterft helaas een vroegtijdige dood. Ubisoft geeft in een statement aan dat de ontwikkeling voor de game wordt stopgezet en veel medewerkers worden verplaatst of ontslagen.

De statement wordt gegeven door Mark Rubin - de Executive Producer van XDefiant. Hij bedankt de spelers voor hun passie en geeft dan ook aan dat hij het ontzettend jammer vindt dat de ontwikkeling van de first-person shooter wordt stopgezet. Eerder waren er al geluiden dat de tijd begon te dringen voor XDefiant, maar deze 'geruchten' werden toen door Ubisoft aan de kant geschoven. Echter, de situatie blijkt dus nog een stuk ernstiger te zijn. De game is vanaf heden niet meer te downloaden en nieuwe spelers kunnen zich niet meer registreren. Mocht je de Ultimate Founder’s Pack hebben aangeschaft, dan kun je rekenen op een terugbetaling. Ook worden alle aankopen van de laatste dertig dagen teruggestort. Gelukkig kunnen spelers wel rekenen op Season 3; deze content wordt nog altijd uitgebracht. Je kan er maar voor een gelimiteerde tijd van genieten, want op 3 juni 2025 worden de servers van XDefiant stopgezet.

Helaas houdt het daar niet op. Ubisoft geeft het zelf niet aan in een publieke statement, maar de ontwikkelaar gaat flink snijden in het personeelsbestand wegens het stopzetten van XDefiant. Diverse journalistieke insiders belichten het nieuws, zoals Tom Henderson van Insider Gaming en Stephen Totilo van Game File, maar het wordt ook aangekondigd via een persbericht. Ubisoft San Francisco, Ubisoft Osaka en Ubisoft Sydney worden hard getroffen. De helft van het team achter XDefiant wordt verdeeld over bestaande Ubisoft-projecten, terwijl ongeveer 277 medewerkers worden ontslagen. De productiekant van Ubisoft San Francisco en Ubisoft Osaka wordt volledig afgebroken, terwijl het businesskantoor van San Francisco open blijft. Ubisoft Sydney blijft open, maar moet wel rekening houden met een serieuze krimp.

Check hier onze XDefiant review.

XDefiant is speelbaar tot 3 juni 2025, daarna is het game over.

Bron: Ubisoft
Bram Noteboom Content Manager

Waar Bram ooit begon als groentje, staat hij inmiddels aan de frontlinie en stuurt hij het redactieteam aan als Content Manager. Hij is overal op, en in, de site terug te vinden: van spraakmakende nieuwsberichten en eigenzinnige reviews tot cataloguswerk en PR. Mocht hij een keer niet met Gameliner bezig zijn, wat zelden voorkomt, dan verliest hij zich in de wereld van horrorgames, actie-RPG’s en sci-fi first-person shooters.

In dit artikel

Je moet eerst inloggen om deze game aan je favorieten toe te voegen.

Packshot XDefiant

Ontwikkelaar:

Ubisoft

Uitgever:

Ubisoft

Release:

21 mei 2024

Reviewscore:

Platforms:

PC
PS5
XBS
Reacties
Er zijn nog geen reacties
Nog niet uitgepraat? Praat verder op Discord