Nieuws
Het Marathon plagiaat drama is inmiddels opgelost
3 december 2025Beter nieuws te melden over Bungie's Marathon. Het plagiaat drama is inmiddels opgelost en de aanklager is bovendien tevreden met de uitkomst van de zaak.
Voordat Bungie werkte aan Halo en Destiny, stonden ze bekend als de ontwikkelaar achter de Marathon-games. De iconische IP keert terug, maar ditmaal is het geen singleplayer shooter.
Bungie vertelt meteen duidelijk wat Marathon is, namelijk een sci-fi PvP extraction shooter. Spelers stappen in de schoenen van een Runner. Je gaat het tegen andere spelers opnemen in een strijd om te overleven, maar wat extra centjes verdienen kan geen kwaad natuurlijk. De game speelt zich af in 2850 en de kloontechnologie is de normaalste zaak van de wereld geworden. Hierdoor wordt er continu door het bewustzijn van menig Runner gewisseld van lichamen. Een interessante sci-fi twist als je het mij vraagt. Daarnaast laat Bungie weten dat Marathon beschikt over cross-play en cross-save. Ben je al benieuwd? Check dan hier de aankondigingstrailer waar de stijl vanaf druipt.
Marathon is in ontwikkeling voor de pc, Xbox Series X|S en PlayStation 5.
Ons Brammeke is van alle markten thuis. Is hij niet nieuws aan het pennen, dan staat hij wel voor de camera of hangt hij achter de microfoon voor de Game Over-podcast. Een ding is in ieder geval wel zeker, Bram heeft altijd zijn hart op de tong en schuwt niet weg van een pittige discussie. We noemen Bram dan ook niet voor niets "het wonderkind" hier op de redactie.
In dit artikel
Je moet eerst inloggen om deze game aan je favorieten toe te voegen.
Ontwikkelaar:
Bungie
Uitgever:
Bungie
Release:
Onbekend
Reviewscore:
-
Platforms:
Nieuws
Beter nieuws te melden over Bungie's Marathon. Het plagiaat drama is inmiddels opgelost en de aanklager is bovendien tevreden met de uitkomst van de zaak.
Nieuws
Sony Interactive Entertainment heeft een boekje opengedaan over de stand van zaken omtrent live-service games. Uiteraard is Marathon een hoofdpijndossier.
Nieuws
De kogel is door de kerk en de nachtmerrie van Bungie is werkelijkheid geworden. Marathon gaat voorlopig niet uitkomen, want de multiplayergame is...
Gerucht
Bungie's nieuwe FPS Marathon kan zomaar uitgesteld worden. Naar verluidt heeft Sony alle marketingplannen van de multiplayergame voor dit jaar geschrapt.