Interview: Heroes Dutch Comic Con gekeuvel met Troy Baker
Het is niet iedere dag dat je de kans krijgt om tegenover je helden te zitten, maar als Heroes Dutch Comic Con je dan toch de mogelijkheid biedt, dan pak je ‘m. Voor mij vormde het de reden om niet één, maar twee keer af te reizen naar de snikhete Jaarbeurs te Utrecht, waar ik oog in oog kwam te staan met Mr. Joel Miller / Indiana Jones / Booker DeWitt zelve: Troy Baker. Zoveel vragen en slechts een kwartiertje om ze te stellen, dat vraagt om wat voorbereiding. Eenmaal daar had ik maar één missie: “asking the questions I got rehearsed and get this over with”. Too soon? Jammer dan. Ik legde ze toch in rapid fire voor in een bloedheet Heroes Dutch Comic Con interview met Troy Baker.
Gameliner
Allereerst, hoe ben je in de stemacteurwereld terechtgekomen?
Nou, ik ben er soort van ingerold. Ik was muzikant. We namen een album op in een studio en ik liep door de hallen en ze waren toevallig op zoek naar iemand die kon helpen met hun auto-advertenties. Dus deed ik wat ik altijd op de radio hoorde, in de trend van "Sunday. Sunday. Sunday!" Zoiets dus. En ik bleek dus de persoon te zijn waar men naar op zoek was.
En de eerste game die ik deed was met een maatje van me die ook in een band zat. En hij had zoiets van "jij hebt een stem. Wij hebben een toffe stem nodig. Heb je zin om stemmenwerk te doen?” En dat was Brothers in Arms. En dat is dan ook mijn 'white whale' waar ik sindsdien op jaag, omdat ik heel graag weer terug zou willen keren naar dat personage.
Wat voor tips heb je voor stemacteurs in spe?
Ik zou zeggen: Het maakt niet uit wat ze van je vragen. Of het nou je stem is of je lichaam, aan het einde van de dag heb je dezelfde uitdaging en dat is dat je jouw publiek iets moet laten voelen. Dus, zorg dat je een doel hebt. Maak je niet druk om de emotie.
Wat is je aanpak in het aanmeten van een uniek stemgeluid voor elk personage?
De stem is een bijproduct. Het heeft nooit de focus. Weet je, ik denk nooit echt na over hoe de stem moet gaan klinken. Ik denk meer na over wie de persoon erachter is. En de manier waarop ik klink heeft te maken met hoe oud ik ben, waar ik ben opgegroeid, en de keuzes die ik heb gemaakt in het leven, om eerlijk met je te zijn.
Dus, ik denk dat de stem een bijproduct is. Zo kies je zelf ook niet hoe je stem klinkt. Je klinkt zo, omdat je woont waar je woont.
Heb je een ritueel om je stem in gezonde conditie te houden?
Nu wel. Dat had ik niet altijd. Ik heb 20 jaar gerookt, dat was niet zo slim. Het was vrijwel een directe concurrentie voor mijn baan. Maar nu neem ik voldoende rust. Ik drink genoeg water. Ik probeer gezond te blijven, want ik heb ook een zoontje van acht.
Het is dus niet alleen het werk. Ik moet ook in leven blijven.
Is er een franchise waar je graag voor gevraagd zou worden?
Daredevil. Daredevil. Daredevil… Daredevil. Daredevil. Daredevil.
Ik zeur bij Marvel al jaren om Daredevil. Charlie Cox heeft het geweldig gedaan. Ik wil die klus niet van hem afpakken. Maar ik bedoel, gaat hij de game doen?
Welk personage heeft de meeste invloed op je gehad?
Ik denk dat het moeilijk is om me los van Joel te zien, omdat het impact heeft gehad op zo veel mensen. En het is waarschijnlijk het eerste waar mensen over beginnen wanneer ze naar me toe komen en zeggen: "Dank je wel", of "Ik heb echt van de game genoten", of "Waarom heeft Neil je vermoord?"
Die vraag krijg ik vaak te horen. En het antwoord is: omdat het de beste versie van het verhaal is.

Welke voiceline is je het meeste bijgebleven?
Nou, hopelijk is er een stukje dialoog dat me bijblijft bij elk project. Ik heb veel tattoos en één ervan is ‘I swear’, op mijn rechterarm. Ashley Johnson heeft 'Okay'. Als je bekend met met The Last of Us, weet je wat dat is. Ik denk dat het de twee van de meest diepgaande zinnen zijn die ooit zijn geschreven.
En ik heb ook een tattoo met 'fancy dinners' en als je een fan bent van Indiana Jones and the Great Circle, begrijp je de referentie. Dat is waarschijnlijk mijn favoriete zin.
Wie is je BFF in de club van stemacteurs?
Mijn BFF? Waarschijnlijk zou ik zeggen Travis Willingham en Laura Bailey. Wij zijn de afgelopen 20 jaar elkaars leven geweest.
Wie is volgens jou je meest geduchte concurrent?
Mijn grootste concurrent ben ik zelf. En daar is niets aan gelogen, want ik moest mezelf verslaan voor Indiana Jones.
Heel verhaal. Vertel ik je nog wel eens een keertje.
Met welke acteur zou je nog een keer een project willen doen?
Ben Starr. We moeten samen een keer wat doen. Dat wordt leuk.
Gameliner
Iedereen heeft een ‘the one that got away’ verhaal. Jij ook?
Ik heb er geen. Alles wat ik niet heb gekregen, had niet naar mij moeten gaan. En ik durf ook te zeggen dat er projecten zijn die me hadden kunnen ontglippen of die ik niet had moeten krijgen.
Maar nee, no ragrets.
Als je moest kiezen tussen meewerken aan TLOU Part III, een nieuwe Indiana Jones, of een derde Death Stranding, wat zou je dan kiezen?
The Last of Us Part 3 is een hele goede kanshebber. Maar ik bedoel, als het een sequel is, zit ik er om overduidelijke redenen niet in. Dus ik zou zeggen, van de drie die je opnoemt, zou ik gaan voor een nieuwe Indiana Jones. Puur omdat ik met liefde nog een Indiana Jones game zou willen maken
Waar ben je op het moment allemaal mee bezig?
Ik ben met heel veel dingen bezig. Ik ben een vader en echtgenoot, dus tijd spenderen met mijn gezin doe ik het liefst. Zo nu en dan sluip ik weg en doe ik een klus en krijg ik de kans om zorg te dragen voor mijn kleine hobby genaamd acteur zijn.
Ik ben ook behoorlijk into game development, op het moment. Dus ik doe een hoop schrijfwerk en ik leer een hoop over het proces rondom het maken van een game. Dus daar ben ik vooral mee bezig de laatste tijd.
Wat is jouw mening rondom hagelslag op een pizza?
Oké. Dit interview is afgelopen.
Beeldspraak, woordspelingen en, in veel gevallen flauwe, grappen vormen voor Patrick de dagelijkse kost. Deze Brabantse flapuit neemt geen blad voor de mond, waardoor zijn mening altijd heerlijk recht voor z’n raap is. Ben je op zoek naar een creatieve en pakkende tekst, dan hoef je niet verder te kijken. Maar let wel op, want deze woordentovenaar zit niet altijd achter zijn computer om ziltige woorden van digitale inkt te voorzien. Veelal vind je hem namelijk terug in angstaanjagende horrorgames en eigenzinnige actietitels.
-
Drie van dieDrie van die: Redenen om Indiana Jones and the Great Circle op de Switch 2 te spelen
Jolien zet drie redenen op een rij waarom Indiana Jones and the Great Circle op Nintendo Switch 2 verrassend goed werkt, ondanks concessies die je moet...
8 reacties -
TrailerIndiana Jones and the Great Circle nu te spelen op Switch 2
Indiana Jones and the Great Circle heeft een nieuw platform te pakken. De actie-avonturengame is vanaf vandaag te spelen op de Nintendo Switch 2-consoles.
11 reacties -
NieuwsNeil Druckmann dropt hint omtrent The Last of Us Part 3
Neil Druckmann dropt een hint naar een potentiële release van The Last of Us Part 3. Druckmann kan namelijk niet wachten op de haltes die nog komen gaan.
49 reacties -
SeriesHBO cast Yara en Lev voor The Last of Us Season 3
HBO heeft de casting voor de rollen van Yara en Lev rond. Geen eenvoudige klus en al snel blijkt waarom. Fans kijken namelijk op omtrent de casting van...
25 reacties
Wat cool dit, leuk gedaan hoor!
Leuk fimpje, goed ge-edit!
Zo dan, het is al t#fus warm en dan ga je ook nog eens naar de jaarbeurs waar alles 3x zo warm aanvoelt... hoe leef je nog? 🤣
Vet interview. Leuke vragen, en toch weer een paar dingetjes geleerd van de beste man die ik nog niet kende! 👌🏻
Ps - als je ooit nog eens pizza en hagelslag in dezelfde zin gebruikt, verwijder ik mijn account 🤫
Leuk interview!
Geweldig interview. Iets om trots op te zijn!
Ik zou ook ophouden bij die laatste vraag lol! Top interview Rick!
Ein-de-lijk af. Na meerdere avonden zweten in de edit room