08/03/'26 met DIVE OR DIE, The Mermaid Mask en Nightmare Circus

-

Steam Next Fest is een prachtig initiatief die ons de mogelijkheid geeft om de demo van honderden games te spelen. Mocht je uitkijken naar een game dan is dit vaak je kans om alvast de gameplay te ervaren. Het zijn vooral de kleine indie studio’s die veel tijd en energie in zo’n demo steken, omdat een Steam Next Fest nieuwe wishlists kan opleveren. Mijn probleem is dat ik vaak meerdere demo’s download en vervolgens geen tijd heb om ze te spelen. Ik ben echter wel in de lange lijst van games gedoken en heb daardoor een mooie collectie aan indie games gevonden. Die kunnen we natuurlijk niet allemaal direct behandelen, waardoor de Verlanglijst de komende weken interessante games bevat. Voor deze week ligt de focus op een unieke horrorgame, een lugubere metroidvenia en een actiegame die veel weg heeft van Death’s Door.

Verlanglijst DIVE OR DIE

DIVE OR DIE: Children of Rain - Mogelijke bijwerking: Thalassofobie

Wat als je Dredge combineert met Dave the Diver en een flinke dosis Lovecraftiaanse horror? Dan kom je ongeveer uit bij DIVE or DIE: Children of Rain. Je mag elke dag de dieptes van de Abyssal Pool trotseren waar verschrikkelijke Eldritch wezens rondzwemmen. Met gevaar voor eigen leven navigeer je dan ook door ruïnes om artefacten en grondstoffen te verzamelen. Ondertussen moet je nauwlettend de zuurstoftank in de gaten houden, want vroegtijdig verdrinken is niet de bedoeling. Het hoofdpersonage, Jack, heeft het zijn doel gemaakt om een kleine nederzetting op te richten voor de overleveaars.

Al bepalen jouw acties of die nederzetting ook daadwerkelijk overeind blijft. Als leider moet jij de mensen een werkplek bieden en tegelijkertijd ervoor zorgen dat belangrijke gebouwen worden geüpgraded en er genoeg grondstoffen aanwezig zijn. Dat allemaal om nog dieper in het duister te kunnen duiken om het einde van de wereld tegen te gaan. Na veertig dagen vindt er namelijk de Laatste Vloed plaats en die zal de volledige wereld verzwelgen. Als de gameplay en setting je nog niet helemaal weten te overtuigen dan doet de aankondigingstrailer het wel. De artstijl past namelijk perfect bij de Lovecraftiaanse setting en de wezens zien er gruwelijk uit. Vooral die waterspin aan het einde had van mij niet gehoeven.

Zet DIVE OR DIE: Children of Rain op je Steam wishlist.

The Mermaid Mask - Een bizar moordonderzoek

Back in the days vlogen de avontuurlijke Point-and-click puzzelgames je om te oren. Een van de bekendste franchies is misschien wel Monkey Island. Mocht je terug verlangen naar die tijd, dan raden wij The Mermaid Mask aan. Met de hulp van de twee detectives genaamd Grimoire en Sally moet je een nieuwe en bizarre moord onderzoeken. De eigenaar en kapitein van een onderzeeboot is vermoord en naast het lijkt ligt een ijzeren pot. Voor zijn dood gingen er al genoeg geruchten rond en daardoor moet het mysterie grondig worden onderzocht. In elke kamer kun je dan ook clues vinden, waarbij je objecten moet bestuderen om die vervolgens aan het juiste bemanningslid en bijbehorende actie te linken. Ondertussen kun je de nodige puzzels verwachten.

The Mermaid Mask is trouwens onderdeel van de Grimoire en Sally-series, waarvan Tangle Tower het eerste deel is. Aangezien het gaat om een nieuw moordonderzoek op een andere locatie, hoef je dat deel niet gespeeld te hebben. Maar he, misschien kun je die game direct als aanrader in je virtuele broekzak steken. Beide games hebben namelijk ook een demo waar je mee aan de slag kunt. Voor de volledige versie moet je wachten tot de zomer.

Zet The Mermaid Mask op je Steam Wishlist.

Nightmare Circus - Een levendige nachtmerrie

Mijn nachtmerries gaan meestal niet over een circus, maar ik ben dan ook geen marionet. De marionet waar het om draait zit vast in een nachtmerrie-realm van het circus en moet zien te ontsnappen. Gelukkig heeft ze de controle over haar eigen puppet string, waardoor je vijanden naar je toe kunt trekken en ze met een lus tegen elkaar kan laten botsen. Dankzij de verschillende versies ben je bestand tegen de vijanden en de veertig eindbazen die je gaat tegenkomen. Die zijn trouwens helemaal in stijl, waardoor je gemuteerde circusacts en objecten moet verslaan.

Doordat de combat er lekker vloeiend uitziet en de interface geen poespas bevat, lijkt het erop dat Nightmare Circus een toffe ervaring gaat bieden. Het is ondertussen geen straf om het circus te verkennen, want de gebieden zijn mooi vormgegeven en verrassen je met personages en puzzels. Het enige nadeel is dat de trailermuziek nu al op mijn zenuwen werkt. Heb je interesse? Er is momenteel een demo beschikbaar op Steam.

Zet Nightmare Circus op je Steam Wishlist.

Zo, nu ben je weer op de hoogte van enkele aankomende indie titels en is je verlanglijst op Steam hopelijk gegroeid. Zaten er games tussen die jou konden bekoren? Laat het ons weten in de comments en vergeet niet om je eigen aanbevelingen te delen. We zijn volgende week weer terug met een nieuwe editie van de Verlanglijst. In de tussentijd kun je voor al het gamenieuws terecht bij Gameliner. Veel plezier!

Anita van Beugen Redacteur

Anita is een strateeg pur sang. Bouwt ze geen personages vanaf de grond op in grootse RPG’s, dan sleutelt ze wel aan complete beschavingen in city- en survivalbuilders. Daarnaast beschikt Anita over de nodige rust en focus die van pas komen bij het spelen van snoeiharde indiegames. Nee, er is geen genre waar ze zich niet aan durft te wagen. En die opgebouwde expertise? Die zie je natuurlijk terug in haar uitgebreide en doordachte schrijfkunsten.

In dit artikel

Packshot DIVE or DIE - Children of Rain

Ontwikkelaar:

Drop Rate Studio

Uitgever:

Dear Villagers

Release:

2026

Reviewscore:

-

Platforms:

PC
Reacties
Er zijn nog geen reacties
Nog niet uitgepraat? Praat verder op Discord