Gerucht: Nieuwe Xbox krijgt codenaam Durango

Website Kotaku heeft van "meerdere bronnen die dicht bij de ontwikkeling van de nieuwe Xbox console staan" vernomen wat de codenaam voor het nieuwe apparaat gaat zijn. Dus hou je vast, hier komt 'ie: Durango.

Dat Durango de echte naam van de nieuwe console wordt is niet aannemelijk, aangezien codenamen vaak voor de release nog worden veranderd naar een officiële naam. Microsoft heeft dat al eerder gedaan met Kinect, dat lange tijd bekend stond onder de naam Project Natal. Toch moet een codenaam toch iets betekenen; het wordt niet zomaar gekozen. Daarom bij deze even een blik op het woord Durango.

Op Wikipedia bestaat een verwijspagina voor dit woord, aangezien het op veel verschillende manieren wordt gebruikt. Zo is Durango een deelstaat van Mexico, en ook de hoofdstad van die deelstaat draagt deze naam (alhoewel de hoofdstad officieel Victoria de Durango heet). Veel valt daar echter niet uit te halen: de stad werd gesticht in het jaar 1563, en is genoemd naar onder andere de Spaanse stad met de naam - inderdaad, dezelfde naam - Durango.

Het Spaanse Durango staat bekend als het eerste stadje dat tijdens de Spaanse Burgeroorlog door de Duitse 'Luftwaffe' werd gebombardeerd. Ook niet echt informatief, al zou je kunnen denken dat Microsoft hiermee bedoeld dat ze als eerste met een nieuwe console gaan komen, nog voor Sony dat doet dus. Net als dat Durango als eerste werd gebombardeerd. Slechte vergelijking? Inderdaad, maar je moet toch iets als je aan het speculeren bent.

Verder is Durango nog een plaats in de Amerikaanse staten Colorado en Iowa, een type van het automerk Dodge, een raceteam (komt de nieuwe Xbox met een nieuwe racegame, Forza 5 misschien) en een Belgische strip (welke gaat over een eenzame revolverheld in Noord-Amerika en Mexico: Red Dead Redemption 2 anyone?).