Video: Op naar Congo in Sid meier's Civilization 6

2K Games en Firaxis Games introduceren een nieuw land voor Sid meier's Civilization 6, namelijk Congo. Het Koninkrijk van Congo wordt geleid door Mvemba a Nzinga, oftewel King Afonso I. Nzinga is beroemd vanwege zijn pogingen het christendom in zijn rijk te verspreiden. Daarnaast werkte hij samen met Portugal met de hoop Congo te moderniseren.

Mvemba a Nzinga's reis naar het koningschap verliep niet zonder problemen. In 1506 werd hij verslagen door zijn halfbroer Mpanzu a Nzinga in een open conflict. Volgens de vertellingen kwam de overwinning van Mvemba a Nzinga mede tot stand door de verschijning van Saint James the Great. Het moraal van zijn vijanden werd verbroken en christendom werd de religie van Congo.

De relatie en samenwerking met Portugal waren soms vriendschappelijk, maar op andere momenten omstreden. Nzinga keerde de Portugese deelname in de Congolese slavenhandel af en deed er alles aan om dit te stoppen. Wanneer er tussen de landen een vriendschappelijke relatie ontstond, verwelkomde Congo de christelijke missionarissen. Het christendom werd verspreid en daarnaast werden er scholen gebouwd, kreeg literatuur een plek in de samenleving en werden er architecturale ontwerpen gedeeld.

Sid meier's Civilization 6 is vanaf 21 oktober verkrijgbaar voor de pc.

Bron: Persbericht 2K Games