Epic Games krijgt boete voor schenden privacywet
Ontwikkelaar Epic Games moet een schikking betalen van 275 miljoen dollar voor het schenden van de wet op privacy van kinderen. Daarnaast moeten ze nog eens 245 miljoen dollar terugbetalen voor het misleiden van gebruikers tot ongewenste kosten.
Dit werd onlangs besloten door de Federal Trade Commission, naar aanleiding van beschuldigingen dat het bedrijf de Children's Online Privacy Protection Act (COPPA) heeft geschonden en ontwerptrucs, bekend als dark patterns, heeft toegepast om miljoenen spelers te misleiden tot onbedoelde aankopen. De boete van 272 miljoen dollar is de hoogste schikking die de FTC ooit heeft gesteld. Daarnaast wordt de Fortnite ontwikkelaar verplicht om strenge standaardinstellingen voor de privacy van kinderen en tieners in te voeren, zodat spraak- en tekstcommunicatie standaard wordt uitgeschakeld. "Zoals uit onze klachten blijkt, gebruikte Epic privacy-invasieve standaardinstellingen en misleidende interfaces waarmee Fortnite-gebruikers, waaronder tieners en kinderen, werden misleid", aldus FTC-voorzitter Lina M. Khan. "Het beschermen van het publiek, en vooral kinderen, tegen online privacy-inbreuken en duistere patronen is een topprioriteit voor de Commissie, en deze handhavingsacties maken bedrijven duidelijk dat de FTC hard optreedt tegen deze onwettige praktijken."
"Het ministerie van Justitie neemt zijn taak om de privacyrechten van consumenten te beschermen zeer serieus", aldus geassocieerd procureur-generaal Vanita Gupta. "Dit voorgestelde bevel stuurt een boodschap aan alle online aanbieders dat het verzamelen van persoonsgegevens van kinderen zonder toestemming van de ouders niet wordt getolereerd."

Epic Games wordt verplicht om de standaard privacyinstellingen van Fortnite te wijzigen en een totale schikking van zo'n half miljard dollar te betalen.
Je zou het haast niet zeggen, maar Eilish heeft een passie voor alles dat de "normale mens" de stuipen op het lijf jaagt. Haar stapel dekentjes is torenhoog en wanneer de zon zijn oogjes sluit, wikkelt ze zich in haar coconnetje om zich onder te dompelen in menig nachtmerrie. Vergis je echter niet, Eilish is altijd vlijmscherp. Ze scheidt het kaf van het koren en weet het laatste nieuws recht voor je raap te brengen.
Platforms
-
NieuwsFortnite keert terug in Apple App Store, juridische strijd bereikt kookpunt
Epic brengt Fortnite wereldwijd terug naar de Apple App Store en dwingt zo Apple's verdienmodel in de spotlight. De titanenstrijd is nog lang niet voorbij.
5 reacties -
TrailerOverwatch komt naar Fortnite in speciale cross-over
Fortnite krijgt op 14 mei een Overwatch-crossover met Tracer, Genji, D.Va en Mercy-skins. Ook komen er nieuwe landmarks, wapens en Zero Build-aanpassingen.
2 reacties -
TrailerFortnite krijgt enorme Star Wars-update met nieuwe games en events
Fortnite krijgt een grote Star Wars-update met nieuwe games, events en honderden eilanden. Speel vanaf 1 mei en ontdek nieuwe quests en beloningen.
3 reacties -
TrailerFortnite - Save the World vanaf vandaag free-to-play
Fortnite - Save The World is vanaf vandaag 16 april officieel free-to-play. De modus is beschikbaar voor diverse platforms, waaronder de Nintendo Switch 2!
1 reactie