Microsoft werkt aan controller voor smartphones en tablets

Microsoft heeft in het verleden getracht een controller te maken speciaal voor smartphones en tablets. Deze ideeën zijn recentelijk opnieuw naar buiten gebracht in een onderzoeksrapport met bijbehorende prototypes.

Volgens het onderzoeksrapport worden mobiele games steeds populairder. Veel van deze games zijn echter niet geschikt om via het touchscreen te spelen. Om die reden wilde Microsoft een fysieke controller uitbrengen die op smartphones en tablets aan te sluiten is. De productie van deze controller is echter in 2014 gestaakt, maar het succes van onder andere apparaten zoals de Nintendo Switch heeft ervoor gezorgd dat Microsoft de productie weer heeft opgepakt. In het onderzoeksrapport zijn de prototypen te zien die Microsoft ontwikkeld heeft. Hier is te zien dat het design lijkt op dat van een Xbox controller die uit twee losse helften bestaat.

Xbox Controller4
Meer over deze controller weten we helaas nog niet. Begin deze maand hebben we wel kunnen zien dat Microsoft middels Project Xcloud gaming meer naar de mobiele markt wil brengen. Wellicht is deze controller onderdeel van de nieuwe streaming dienst.

Claudia Tjia
Claudia Tjia Redacteur
Gemiddelde reviewscore: 3,7/5 200 reviews 3357 artikelen geplaatst

Een multimedia-rockstar van ongekend niveau. Claudia, oftewel Cloud, heeft één missie; je continu voorzien van het meest verse en sappige nieuws. Reviews, artikelen, visuele uitspattingen, ze draait er haar hand niet voor om. Is ze geen berichten aan het tikken, dan is ze op zoek naar de pareltjes onder de indiegames, verliest ze zichzelf in grootse JRPG's of verdedigt ze haar Jeugdjournaal Pokémon-expert titel met hand en tand.

Reacties
Er zijn nog geen reacties
Nog niet uitgepraat? Praat verder op Discord