Top 10
De 10 beste games van 2025 die je gespeeld moet hebben
2025 zat vol verrassingen met indies, RPG’s, blockbusters en onverwachte pareltjes. Bekijk onze top 10 games van 2025, heb jij ze allemaal al gespeeld?
Het is op een later moment dan je van ons gewend bent, maar het is tijd om te onthullen welke game volgens jullie de beste game van 2025 is geworden. Waar de meesten al vol verwachting vooruit aan het kijken zijn naar grote releases van interessante games, is het goed om toch nog een keer over de schouder te kijken om te zien welke game vorig jaar de beste was. Jullie hebben tijdens de Gameliner Awards zoals gewoonlijk weer massaal gestemd om jouw favoriete game van afgelopen jaar naar de overwinning te helpen en het is nu tijd om bekend te maken wie die winnaar is.
Er viel afgelopen jaar behoorlijk wat te kiezen, want laten we eerlijk zijn: in 2025 zijn er gewoon best wel veel toffe games uitgekomen. Bij de ene game was het misschien iets verrassender dat het goed ontvangen werd dan bij de andere, maar uiteindelijk mogen we niet klagen over afgelopen gamejaar. De genomineerden waren namelijk Blue Prince, Hollow Knight: Silksong, Clair Obscur: Expedition 33, Kingdom Come: Deliverance II, Death Stranding 2: On The Beach, Ninja Gaiden 4, Mario Kart World, Donkey Kong Bananza, Monster Hunter Wilds en tot slot ook nog Silent Hill f. Het is een rijtje waar je u tegen zegt, maar van deze games kan er maar één tot winnaar worden gekroond.

Het ene jaar is het wat spannender dan het andere jaar, maar we kunnen wel stellen dat Clair Obscur: Expedition 33 volgens jullie de overduidelijke winnaar was van de felbegeerde Gameliner troffee. Normaal gesproken overhandigen wij deze trofee dan in persoon aan de ontwikkelaar of uitgever, maar gezien de huidige bezineprijzen werd een reisje richting Montpellier ons iets te gortig. Hoewel we normaal gesproken een snoepreisje richting Zuid-Frankrijk niet zouden afslaan, konden we dit keer niet anders dan de trofee per post versturen. En zo geschiedde. We hebben nog gevraagd of we een foto of videoboodschap konden ontvangen van het ontwikkelteam met de trofee, maar helaas bleef dat verzoek onbeantwoord. Daardoor moeten we het voor nu doen met een foto van de trofee voordat we deze hebben opgestuurd naar Sandfall Interactive. Mochten zij alsnog een foto of video sturen, dan updaten we dat uiteraard in dit artikel.

Iedereen natuurlijk enorm bedankt voor het massaal stemmen op jouw favoriete game van afgelopen jaar en hopelijk worden de Gameliner Awards 2026 weer net zo'n succes. Vind jij Clair Obscur: Expedition 33 een terechte winnaar of had je toch liever een andere game zien winnen?
Een eindbaas van Gameliner. Als hoofdredacteur is Patrick altijd op de hoogte van de laatste nieuwtjes. Denk je met een dikke scoop te komen, dan is Patrick je geheid voor. De gameverslaving van deze turbopapa begon ooit met Donkey Kong Country en Unreal Tournament, maar kent tegenwoordig geen grenzen. Zelfs een tweeling die zijn consoles continu in gijzeling neemt, weet hem niet van zijn passie weg te houden.
In dit artikel
Je moet eerst inloggen om deze game aan je favorieten toe te voegen.
Ontwikkelaar:
Sandfall Interactive
Uitgever:
Kepler Interactive
Release:
24 april 2025
Gameliner Awards:
Beste game van 2025Reviewscore:
Platforms:
Top 10
2025 zat vol verrassingen met indies, RPG’s, blockbusters en onverwachte pareltjes. Bekijk onze top 10 games van 2025, heb jij ze allemaal al gespeeld?
Nieuws
Clair Obscur: Expedition 33 krijgt eens minder leuk nieuws te verwerken. De game werd gediskwalificeerd voor de Indie Awards omdat er AI werd gebruikt.
Opinion
The age of AAA is over, the time of the indie has come! Weet de innovatieve aard van indies eindelijk het tij te keren of blijft de stugge AAA-elite...
Event
Het aftellen voor The Game Awards 2025 (TGA 2025)is begonnen! Maar wie zijn er allemaal genomineerd? Check nu de volledige lijst en doe een voorspelling!
vandaag om 16:40
Een terechte winnaar.
Clair Obscur: Expedia 33 heeft echt een enorme in druk op mij achter gelaten.
En mij emotioneel echt gesloopt, heb echt ongekend veel gehuild tijdens het verhaal van de game.
vandaag om 16:53
Dit was voor mij ook de game van vorig jaar. Volgens mij heb ik er zo'n 200 uur in zitten, verdeeld over meerdere playthroughs. Wat mij betreft een terechte winnaar, maar de concurrentie was ook niet mis. Ik had laatst een stukje Blue Prince gespeeld en dat zag er interessant genoeg uit om een keertje fysiek te kopen. En zo zit ik ook nog op een fysieke versie van Hollow Knight: Silksong te wachten. Hopelijk komt binnenkort wel de soundtrack van Clair Obscur binnen. Die zou rond deze tijd verzonden moeten worden.
vandaag om 18:16
Een terechte winnaar vind ik, dit was voor mij een onverwachts supervette game. Had voordat ie uitkwam weinig over de game gehoord maar eenmaal in m’n console ben ik echt weggeblazen, tof verhaal, interessante characters en een turn based vechtsysteem, alle ingrediënten voor mij voor een topgame.
vandaag om 20:10
Wat vet dat jullie ook echt een award hebben. Ik wilde zeggen stuur maar naar mij op dan breng ik hem wel. Maar voor mij is het ook nog 5 uur rijden gaha