Opinion: Onvergeeflijke games

Help Gameliner en maak ons een favoriete bron

Jaren geleden, eigenlijk nog niet eens zo gek lang, ervoer ik games als onvergeeflijk. Daarbij herinner ik me zeker nog Driver, deel één en twee bedoel ik daarmee. Zodra je in die game maar één seconde te laat kwam, was het game over. Of zodra je in een achtervolging net een te korte bocht nam, waardoor jouw achtervolger goed tegen je aan beukte: game over. Iemand uit het oog verloren? Game over. Dit maakte de game goed lastig op momenten, maar gaf je ook het gevoel dat je echt moest werken voor het doel.

Zulke games met simpele doelen en het onvergeeflijk snelle game over, maakten voor mij gaming echt spannend. Maar ook zo simpel als Super Mario Bros. op de NES: drie keer de fout in, opnieuw beginnen. Levens op? Compleet opnieuw beginnen. Het bracht de echte gamer in je naar boven en zorgde voor spannende sessies met vrienden. Maar na al dat geprijs van oudere games moet ik met recht zeggen dat ik de huidige 'mainstream'-games minder spannend vind. Word je geraakt, dan pak je toch gewoon een medkit. En geen medkit voorhanden, geen probleem, die vind je geheid om de hoek. Games worden weliswaar uitgebreider en realistischer, maar vaak zie ik dat ze minder spannend worden. Alleen games als The Evil Within brengen nog wel wat zweet op mijn handjes, omdat ze wat onvergeeflijker zijn.

Zijn jullie het met me eens? Waren games vroeger minder toegankelijk geworden of hebben wij als gamer tegenwoordig minder skills doordat we verwend worden met de medkits die uitgedeeld worden? Ik ben benieuwd naar jullie mening, want ik vind het zelf jammer dat games niet veel uitdaging meer bieden. Althans, niet zoveel als dat ze vroeger deden. Ik wil niet per se zeggen dat vroeger alles beter was, maar toch wel wat onvergeeflijker.

Reacties
Avatar Peter
Peter
lvl20 Gameliner Grandmaster
26 februari 2015 om 00:37

Nieuwe, uitdagende games die nog wel strenger zijn dan Evil Within, zijn echt Demon's Souls en Dark Souls 1 (2 iets minder). Er zijn er vast meer maar kom er even niet op.

Ik hou er ook erg van als een game mij uitdaagt en lekker streng is op zijn tijd, maar dit wel binnen bepaalde genres en het moet enigszins rechtvaardig zijn. Van die vliegtuig arcadeshooters vind ik daarom heel vet om geregeld te spelen, omdat die helemaal daarvoor gaan.

Games die ik speel om het verhaal mogen wel tandje makkelijker zijn, en ik haat het als ik doodga door bugs, onduidelijkheid en onlogische dingen die niet kloppen. Als het puur kunde betreft, prima.

Zo vond ik Tenchu heel gaaf, met serieuze ninja sfeer en verhaal. Daarbij moest je een heel level opnieuw doen als je dood ging, en de game was aardig pittig, ook omdat het nogal buggy kon zijn. In deel 2 kreeg je dat bazen met rookbommen gingen gooien en als dat raakte was je eigenlijk in 1x dood. Omdat het houterig bestuurde kon je er vaak helemaal niks aan doen. Ongelooflijke rot ervaring mee daardoor en dus een klotegame, want het spel treitert je eigenlijk op oneerlijke wijze de dood in.

0
Nog niet uitgepraat? Praat verder op Discord