Blokker sluit alle deuren van E-Plaza

Het moederbedrijf van E-Plaza, Blokker Holding, heeft zojuist aangekondigd dat alle filialen van E-Plaza zullen sluiten. Het formule wordt nog wel overeind gehouden, maar dan wel online.

Dit heeft een woordvoerder van Blokker Holding maandag bevestigd. Het bedrijf daalde de afgelopen jaar met zo'n 30 miljoen euro op de omzet. "De markt van videogames verandert sterk en er wordt steeds meer via het internet verkocht", wist de woordvoerder te vertellen.

E-plaza is een dochter-formule van Bart Smit en dat samen met de Intertoys ook onderdeel van de Blokker Holding zijn. Samen zijn ze de grootste speler op de Nederlandse speelgoedmarkt.

Mederwerkers van E-plaza zullen worden overgeplaatst naar de andere Bart Smit-vestigingen, net als de voorraad aan games en hardware. Dit wist een medewerker van een van de vestigingen ons te vertellen. "E-plaza winkels beschikken in de regel over weinig vloeroppervlakte voor andere formules binnen ons detailhandelconcern", aldus de woordvoerder. "Daarom zullen veel filialen worden gesloten", vult hij aan.

Het is nog onduidelijk wanneer alle E-plaza-ketens zullen worden gesloten.