Gameliner logo 20 jaar

CIA opent jacht op gamers

-

Wanneer je aan online gamen doet dan is het oppassen geblazen, want de Amerikaanse veiligheidsdiensten gaan World of Warcraft gamers monitoren, om zo voortijdig potentiële extremisten op te sporen.

In een openbaar gemaakte rapport van de Director of National Intelligence van 15 februari staat dat de Amerikaanse overheid gaat onderzoeken of er gebruik gemaakt kan worden van datamining-technieken in goedbezochte online games en virtuele werelden.

Het gehele project heet Reynard en is bedoeld om terroristische gedragspatronen te lokaliseren. Niet alleen World of Warcraft gamers worden in de gaten gehouden, ook Second Life gebruikers krijgen te maken met deze controle.

Dus wil je de CIA niet op je stoep hebben, laat je fantasie dan voor wat het is en chat met twee woorden.