Nederlandse eenmansontwikkelaar komt met horrorgame The Pines

-

Mocht je houden van nationalisme, eenmansontwikkelaars en de nodige Alan Wake-vibes, dan moet je The Pines vooral in de gaten houden. Check hier de trailer!

Studio Abattoir - bestaande uit solo-dev Kevin Jochems - beschrijft The Pines als een psychologische horror-RPG, waarbij spelers de taak krijgen om op verkenning uit te gaan. We volgen protagonist Edward Walker die maar al te graag zijn rust vindt in het pittoreske dorpje, maar iets klopt niet helemaal. Onder de kalmte schuilt een wreed mysterie en het is aan de speler om alles tot de puntjes uit te zoeken. The Pines biedt een compacte open-wereld vol met geheimen en een narratief waar je keuzes zwaar wegen. De gameplay-mechanics wisselen af tussen listige puzzels en bloeddorstige combat. Ben jij binnenkort te vinden in The Pines? Laat het ons gerust weten.

The Pines is in ontwikkeling voor de pc.

Bron: Studio Abattoir
Bram Noteboom Mede-eigenaar & Content Manager

Waar Bram ooit begon als groentje, staat hij inmiddels aan de frontlinie en stuurt hij het redactieteam aan als Content Manager. Hij is overal op, en in, de site terug te vinden: van spraakmakende nieuwsberichten en eigenzinnige reviews tot cataloguswerk en PR. Mocht hij een keer niet met Gameliner bezig zijn, wat zelden voorkomt, dan verliest hij zich in de wereld van horrorgames, actie-RPG’s en sci-fi first-person shooters.

In dit artikel

Packshot The Pines

Ontwikkelaar:

Studio Abattoir

Uitgever:

Studio Abattoir

Release:

Onbekend

Reviewscore:

-

Platforms:

PC
Reacties
Avatar TheRock
TheRock
lvl10 Deel van het meubilair
2 uur geleden

Dit ziet er zeker goed uit. Bizar dat iemand dit in zijn eentje kan maken. Is dat dan met behulp van AI? Lijkt The Rock wel toch. Helemaal prima wat The Great One betreft dan.
Gaan we in de gaten houden dit, idd Alan awake vibes dit 😎

0
Avatar EzeltjePrik
EzeltjePrik
lvl7 Checkpoint Jeugd
1 uur geleden

Ik verwacht eerder dat de game veel gebruikmaakt van asset packs. Door bestaande assets (modellen, textures, animaties, etc) te kopen, kan een ontwikkelaar veel tijd en geld besparen. AI is in mijn ervaring nog niet in staat om production-ready 3D game assets te maken.

Enige waar ik van opkijk voor een solo dev, zijn de tussenfilmpjes. Meestal is acteerwerk buiten scope voor kleine teams, omdat stemmen, motion capture, gedetailleerde animaties en camerawerk gewoon erg lastig en/of duur zijn en veel handwerk vereisen. Wellicht dat hier wel AI aan te pas is gekomen.

Een andere optie is natuurlijk dat de developer de game zelf maakt, maar wel externe studios inschakelt voor bvb de tussenfilmpjes.

1
Avatar StudioAbattoir
StudioAbattoir
lvl1 Press Start
46 minuten geleden

Hey, de developer hier!

Bij de ontwikkeling van de game, trailer en assets is geen AI aan te pas gekomen. Ik ben van origine filmmaker en AI is (gelukkig) nog niet zover dat het dingen over kan nemen zonder het te merken.

Veel kleine en grote game studio's gebruiken inderdaad asset packs om tijd te besparen. Ik ook. Vooral voor kleinere props, steentjes, een vogel, bomen, dat soort dingen. Verder is bijna alles wat je ziet zelf, met de hand gemodelleerd. Van de set-pieces tot de schoenen onder zijn voeten.

Goed weekend alvast!

1
Avatar TheRock
TheRock
lvl10 Deel van het meubilair
45 minuten geleden

Goeie uitleg, thanks! Goeie zaak dat dit kan iig allemaal. Maakt ontwikkelen toch makkelijker en sneller allemaal.

0
Avatar TheRock
TheRock
lvl10 Deel van het meubilair
41 minuten geleden

Vet, de developer is gewoon hier! The Rock vindt het er heel tof uit zien iig dus heel benieuwd waar dit heen gaat. Hoe lang ben je er al mee bezig? Sowieso tof dat je hier iets van je laat horen 👊🏼

En wat The Great One betreft, al zou er AI in zitten, mensen moeten niet zo spastisch doen erover als het de zaak ten goede komt. The People’s Champ vindt het allemaal wel best.

0
Avatar Marinden
Marinden
lvl4 Reply Goblin
20 minuten geleden

Leuk om de developer te zien hier op Gameliner! Heb je ook plannen dit naar PS5 of XBOX te brengen? Ik vind het er al heel tof uitzien.

0
Avatar Marinden
Marinden
lvl4 Reply Goblin
1 uur geleden

(bijgewerkt) 1 uur geleden

Wow, dit maakt iemand alleen? Zoals Rock ook al aangeeft waarschijnlijk veel gegenereerd door AI, maar dan nog. Ik ga dit wel in de gaten houden. Mooi initiatief toch om dit alleen te maken. Komt dit ook uit op PS5?

1
Avatar Mole28
Mole28
lvl4 Reply Goblin
1 uur geleden

Ff afwachten, het heeft nog een beetje een Stray Souls vibe ..

0
Nog niet uitgepraat? Praat verder op Discord