Wii U + 1 game = winst voor Nintendo

De Wii U is de allereerste console van Nintendo dat niet winstgevend is. Dat is niet erg, want wanneer je er één game koopt, dan verdient Nintendo er alweer flink wat geld aan. Dit laat de grote man van Nintendo Amerika, Reggie Fils-Aime, weten in een interview tegenover Mercury News.

De exacte winstmarge is niet bekend, maar wel laat Fils-Aime nog weten dat het voor Nintendo niet zoveel uitmaakt of het een eigen game is, of die van third party partijen. Hieruit kunnen we zachtjes concluderen dat de Wii U niet ver onder de kostprijs zal worden verkocht.

Dat een console tegen verlies wordt verkocht is trouwens niet nieuw. De consoles van Microsoft en Sony worden standaard onder de kostprijs verkocht. De games die daarvoor uitkomen zijn voor deze consoles van doorslaggevend voor het bedrijf om winst te maken.