Opinion: Te lange singleplayer
Regelmatig kom je ze tegen: discussies over een te korte singleplayer van een bepaalde game. Nou zit er ik er zelf ook niet op te wachten om vijftig euro te lappen voor een ervaring die niet langer dan drie uur duurt, maar in het geklaag over games die binnen acht uur uit te spelen zijn kan ik mij niet zo vinden. Ik kan volledig opgaan in het verhaal van een game, maar op een gegeven moment wil ik toch ook wel weten hoe het verhaal afloopt. En dat moment komt vaak al na een speelsessie van een uur of vijf.
Het zal mede de reden zijn dat ik geen boekenliefhebber ben. Ik kan gewoon niet het geduld opbrengen om een letterbrij van tientallen bladzijden door te spitten alvorens ik weet hoe het verhaal afloopt. Ik ben ook meer het type dat liever een lauwe frikandel uit de muur trekt dan het type dat een hete, 'verse' frikandel bij de kassa bestelt. En hoewel ik een voorliefde heb voor films die bol staan van de special effects en fantasie, presteerde ik het om zowel tijdens LOTR: The Two Towers en Return of the King in de bioscoop in slaap te vallen. Iets wat me thuis ook regelmatig overkomt tijdens het kijken van films die langer dan twee uur duren. Het komt dan ook meer dan eens voor dat ik halverwege een film de afstandsbediening ter hand neem en een film op dubbele snelheid afkijk.
Hetzelfde doe ik dus ook tijdens het spelen van een game. Neem bijvoorbeeld Skyrim. Heel tof dat je tig sidequests kunt doen. Maar na twee á drie sidequests had ik het wel gezien en hield ik me alleen nog bezig met het ontdekken van de gigantische speelwereld. Het werd een plichtmatig rondtrekken om elke hoek van de kaart aan te doen en te ontdekken welke creatieve, verrassende omgevingen Bethesda voor de speler in petto had. Vervolgens racete ik zo snel mogelijk de singleplayer door om een eind aan het verhaal te breien. Het voelde meer als een verplicht nummertje dan dat ik er plezier aan beleefde.
Het is een tweestrijd waar ik constant mee moet dealen. Enerzijds ben ik gek op omgevingen die zo groot en uitgebreid mogelijk zijn. Anderzijds heb ik een spanningsboog die bij lange na niet groot genoeg is om mijn aandacht bij zo'n omvangrijke game te houden. Hoe dan ook hoeft de singleplayer van een bepaalde game wat mij betreft echt niet langer dan acht uur, maximaal tien uur te duren. En of dat dan de aanschafprijs van een game rechtvaardigt? Dat is wellicht interessant voer voor een andere column of een discussie hieronder.
-
TrailerBayonetta verschijnt ook in PS5- en pc-versie van Stellar Blade
De vier Bayonetta-outfits uit Stellar Blade voor Nintendo Switch 2 komen ook gratis naar PlayStation 5 en pc. Zo laat Shift Up weten in een trailer.
1 reactie -
Friendly ReminderFriendly Reminder: Kijk hier om 18:00 de TGS PC Gaming Show
PC Gamer host op de Tokyo Game Show een nieuwe PC Gaming Show Tokyo Direct. Vanavond om 18:00 uur worden meer dan 35 games in de livestream getoond.
0 reacties -
Game review0Lily's World XD review - Tieners op het Dark Web
Wat is er met Lily gebeurd al die jaren geleden? In haar laptop zitten veel geheimen verborgen: aan jou om ze te vinden in deze unieke horrorgame.
0 reacties -
DownloadnieuwsSpeel de demo van Castlevania: Belmont's Curse vanaf 1 oktober 2026
Interesse in Castlevania: Belmont's Curse? Dan heeft Konami goed nieuws voor je, want er wordt een demo vrijgegeven van de aankomende actie-platformer.
8 reacties
Ik voel mezelf ook altijd verplicht om eerst de singleplayer uit te spelen. Indien er een multiplayer aanwezig is dan speel ik die meestal wel kapot tot ik echt alle wapens etc. heb gewonnen. Als er geen multiplayer aanwezig is dan houdt het voor mij vaak al op. (huil)
All I can say is: Same here, bro...Als de game een beetje te langdradig word kan het de game verpesten en duurt het langer voordat ik de game ga vervolgen, laat staan dat ik de achievements eruit ga halen. Een game moet wel heel goed zijn en max 10 uurtjes singleplayer bevatten zodat je het nog een keer kan doen, als die goed genoeg bevonden is - een reden waarom ik totaal geen zin heb in een RPG.(gaaaaap)
"I feel your pain bro!"
Steeds vaker prop ik een disc in mijn console waarvan ik weet dat de speelduur van de singleplayer niet al te lang is, dit vanwege dat ik er de tijd niet voor heb.
Maar net als met films, als iets de juiste lengte heeft die het nodig heeft voor het verhaal, voel je niet snel dat het te kort of te lang duurt.
Erg mooi stukje hoor maar van mij kan een ''goede'' game niet lang genoeg duren! ;)