Super Mario Experience – Een reis door 40 jaar Mario
Het is een bijzonder jaar voor Nintendo, want hun mascotte Mario mag dit jaar veertig kaarsjes uitblazen. Daarnaast is op 1 april ook de Super Mario Galaxy-film in première gegaan, die het animatie-avontuur van de loodgieter en zijn vrienden voortzet. Om zowel het jubileum als de release van de nieuwe film te vieren, heeft Nintendo Benelux een speciale Super Mario Experience opgezet in Hoog Catharijne. Ik mocht naar de persopening van de Experience om te ontdekken wat er allemaal te beleven valt.

Een hal door de tijd
Na de opening te hebben bijgewoond en Mario een high five te hebben gegeven, mochten ik en de andere genodigden de experience verkennen. De Experience begint met een kleine reis terug in de tijd. In het eerste gedeelte kun je namelijk de geschiedenis van Mario bekijken. Aan de linkerkant vind je een tijdlijn met alle games die in de afgelopen veertig jaar binnen de (Super) Mario-franchise zijn verschenen en aan de rechterkant kun je verschillende consoles en een selectie aan Mario-games bewonderen. Van de NES tot de Nintendo Switch, elke generatie is vertegenwoordigd met een bijbehorende titel.
Het enige, kleine kritiekpunt dat ik heb was dat de experience zich met name focust op de mainline Super Mario-games. De vele spin-offs die in de afgelopen veertig jaar uit de mainline games zijn voortgekomen. Denk hierbij aan Mario Kart (hoewel die wel te spelen is tijdens de experience), Mario & Luigi en de Mario Sport-games. Het was ook leuk geweest als de Philips CD-i met Hotel Mario in deze hal te vinden. Het was toch leuk geweest als dit Nederlandse (donkere) hoofdstuk in Mario’s geschiedenis kort benoemd werd, maar ik snap ook wel dat ze die game liever links laten liggen. Dat terzijde is deze hal een ware bom aan nostalgie en een genot om doorheen te lopen. Het is dan ook met afstand mijn favoriete onderdeel van de Experience. Niet alleen vanwege de opzet, maar ook omdat ik het als liefhebber geweldig vind om meer te leren over de geschiedenis van een franchise.
Say cheese
Na deze reis door de tijd krijg je de kans om een foto te maken bij de Super Mario Experience. Vervolgens loop je een ruimte binnen waar nog een extra photo-op klaarstaat, inclusief de iconische groene pijp waar Mario al veertig jaar uit tevoorschijn springt. In dezelfde ruimte kun je ook zelf aan de slag met verschillende Mario-games. Zo zijn onder andere Super Mario Galaxy en Super Mario Galaxy 2, Super Mario Bros. Wonder – Nintendo Switch 2 Edition + Samen naar het Bellabelpark, Mario Kart World, Super Mario Party Jamboree – Nintendo Switch 2 Edition + Jamboree TV en Nintendo World Championships: NES Edition speelbaar. Voor de competitieve spelers worden er op verschillende momenten in de week fun-toernooien georganiseerd. Daarnaast is er natuurlijk ook de mogelijkheid om Mario zelf te ontmoeten tijdens een meet & greet.
Als je verder loopt, kom je bij het laatste gedeelte van de Experience. Hier vind je een kleine tentoonstelling met unieke Mario-producten, zoals LEGO-sets en de recent verschenen My Mario-producten. Voor de jongste bezoekers is er zelfs een speelhoek waar ze met de My Mario-blokkenset aan de slag kunnen. Heb je geluk, dan ontvang je aan het begin van de Experience een speciaal muntje. Aan het einde kun je dit inwisselen om aan een rad te draaien en kans te maken op een prijs.

Mario Walhalla
De Super Mario Experience is een korte maar krachtige belevenis die leuk is om mee te maken. Of je nu bent opgegroeid met Mario of hem pas recent hebt ontdekt, er is voor iedereen wel iets te vinden. De combinatie van nostalgie, interactieve elementen en de mogelijkheid om zelf met verschillende games aan de slag te gaan, maakt het een geslaagd eerbetoon aan veertig jaar Mario.
Het is geen enorme of diepgaande tentoonstelling, maar juist die laagdrempeligheid werkt in het voordeel. Je loopt er gemakkelijk even doorheen tijdens een dagje Hoog Catharijne en stapt toch even in de wereld van Nintendo’s bekendste mascotte. Voor fans voelt het als een klein Mario Walhalla en voor nieuwkomers is het een leuke kennismaking met alles wat deze iconische franchise te bieden heeft. Dus mocht je in de buurt zijn, zou ik het zeker aanraden om een kijkje te gaan nemen!
De Super Mario Experience is tot en met 12 april te vinden in Hoog Catharijne Utrecht.
Jolien mag er dan poeslief uitzien, maar onder dat schattige laagje schuilt een echte contenttijger. De berichten vliegen je om de oren en dankzij haar tomeloze werklust ben jij in no-time weer een stukje wijzer. Wanneer Jolien eindelijk een moment voor zichzelf vindt, brengt ze dat het liefst door met franchises uit het Nintendo-kamp, zoals The Legend of Zelda. Al is er één subgenre dat haar volledig in zijn greep houdt: (farming) sims.
-
GuideGuide: Van harte welkom op de vernieuwde website van Gameliner
Ja, je ziet het goed: er is een nieuwe update uitgerold. We vertellen je graag alles over wat er nieuw is in dit uitgebreide artikel.
16 reacties -
NieuwsForza Horizon 6 kent meer dan zes miljoen spelers, Festival Playlist live gegaan
Forza Horizon 6 is nog maar net uit de garage gesleept, maar XBOX en Playground Games kunnen de racegame nu al als een succes bestempelen.
0 reacties -
NieuwsBungie beëindigt ondersteuning voor Destiny 2
Na jarenlang content en uitbreidingen pushen valt het doek voor Destiny 2. Bungie gaat zich richten op de toekomst en de FPS wordt in het verleden gelaten.
0 reacties -
TrailerWarhammer 40,000: Chaos Gate – Deathwatch sluit de show af
Complex Games en Frontier Developments krijgen de eer om de Warhammer Skulls Showcase 2026 af te sluiten met Warhammer 40,000: Chaos Gate – Deathwatch.
2 reacties








Gisteren bij de film geweest in een screenx zaal, wel leuk maar niks memorabels. Mijn zoon vond hem in ieder geval erg leuk.
Utrecht is net ff te ver weg om hiervoor naartoe te rijden maar lijkt me wel superleuk om ff doorheen te lopen.
Nintendo heeft altijd een soort magische vibe vind ik, had ik ook tijdens het begin van de Mario Galaxy film gister in de bios, dan wordt ik helemaal blij van binnen.
Leuk maar net ff te ver weg😅
Leuk artikel Jolien 👍🏻.
Ben er zelf ook geweest vorig weekend. Toch nog wel een uur in de wachtrij gestaan met de kleine.
Prima tentoonstelling maar niks geks wat je nog niet wist. Je krijgt een leuk Mario speldje en een code voor 10 procent korting in de Nintendo Store.
Mijn kleine had met het draaien aan het rad een Luigi zonnehoedje gewonnen en het muntje van mij een poster van Super Mario Galaxy.
Nog even Super Mario Galaxy 2 gespeeld wat thuis ook gewoon kan 😅.
Niks aparts maar mooi dat er iets gedaan wordt.
Zo, en nu klaar met het 40 jarig bestaan van snorrenmans en snel door naar het 40 jarig bestaan van Zelda met de onthulling van Zelda Ocarina of Time Remake die hopelijk dit jaar nog uitkomt 🤞🏻.
Leuk idee, maar ik ga er niet helemaal naar Utrecht voor rijden. Wat ik mis bij dit soort dingen is dat je geen bijzonder merch kunt kopen. Dat heeft die Nintendostore die in Eindhoven is geopend ook, daar liggen niet de dingen die in Japan en Amerika in hun stores liggen. Voor een foto, een paar posters met info en een console om zelf te spelen (dat doe ik thuis wel haha) ga ik niet rijden maar als je in de buurt bent is het denk ik leuk. Ik zou me er ook best wel een half uurtje kunnen vermaken vermoed ik.
PS: leuk dat Gameliner er een artikel van heeft gemaakt. Zulke dingen geven een site meerwaarde.
Erg leuk dit soort dingen. Alleen te klein voor The Rock om er even voor op en neer te gaan.
En die parkeerkosten rond die stations tegenwoordig hè… de mega dikke SUV met trailer van The Great One neemt al snel 8 plekken in beslag 😅