Nachtbrakers: 11/12 met Planet Zoo, Resident Evil 3 en Xbox Project Scarlett
Het was de nacht voor The Game Awards en ik dacht bij mijzelf: "Godverdomme, dat wordt weer veel tikken denk". En hoogstwaarschijnlijk heb ik gelijk en daar ben ik blij mee. Dus niet op de Jeff Goldblum manier. Je weet wel, zijn sarcastisch karakter in Jurassic Park, Ian Malcolm? Ik ben iets te veel bezig geweest met die franchise de laatste dagen, maar ik word er gelukkig van dus lekker zo houden toch. Anyway, wat gaan we vandaag dan bekijken? Nou we zien leaks rondom de nieuwe Xbox console, de kerstman die langsvliegt bij Planet Zoo en de gekste editie voor de remake van Resident Evil 3. Dat en nog veel meer in de allernieuwste Nachtbraker. Let's get started.
- De specs van Xbox Project Scarlett zijn gelekt. Volgens de leak heeft de console het vermogen van 12 teraflops aan rekenkracht. Dus dat betekent dat het beest vier tot vijf keer zo krachtig is al de krachtigste console op dit moment, de Xbox One X.
- Volgens Xbox topman Phil Spencer gaat Project Scarlett een naam dragen die net zoals haar voorgangers betekenis moet hebben. Xbox "Bram komt zijn kamer niet meer uit", zou dus best een goeie naam zijn denk ik.
- Santa Claus is coming to Planet Zoo, maar de dikzak zelf niet zo te zien. Zijn rendieren wel als we deze teaser mogen geloven.
- Xbox Game Pass nieuws! De enige echt gans uit Untitled Goose versterkt de service op de console release.
- En niet alleen de ganzen komen eraan. Two Point Hospital wordt ook toegevoegd aan de service van Microsoft.
- De remake van Resident Evil 3 komt eraan. Dik hoor! Dik genoeg voor deze gekke editie? Die beslissing laat ik aan jou over.

- Rainbox Six heeft aankomend weekend een groot E-sport toernooi. De seizoen 4 offline finales vinden dan plaats. Altijd spannend!
- Crash Team Racing Winter Festival Grand Prix gaat binnenkort van start. Lekkere kerst content brengt het mee.
- Dit zijn alle personages die je kan uitproberen tijdens Shovel Knight: Showdown! Ga daar maar eens goed voor zitten.
Heyoo, dat was het dan voor vandaag. Kom vooral vrijdag terug, want dan hebben we alles van The Game Awards hier op de site behandeld. Ja zeker, nachtwerk wordt het voor ons om jullie zo snel mogelijk de beste nieuwtjes te gunnen. Graag gedaan, ik doe het met plezier. En dat meen ik echt! Nu nog even een hidden gem van een soundtrack aan pleuren. Zo hidden, deze game krijgt zelfs tijdens The Game Awards niet de aandacht die het verdient. Ik schud mijn hoofd, maar aan het einde van de dag, who cares. Speel wat je zelf leuk vindt zou ik zeggen en de awards? Die zijn bijzaak. Bedankt voor jullie aandacht en tot over een paar dagen weer!
Waar Bram ooit begon als groentje, staat hij inmiddels aan de frontlinie en stuurt hij het redactieteam aan als Content Manager. Hij is overal op, en in, de site terug te vinden: van spraakmakende nieuwsberichten en eigenzinnige reviews tot cataloguswerk en PR. Mocht hij een keer niet met Gameliner bezig zijn, wat zelden voorkomt, dan verliest hij zich in de wereld van horrorgames, actie-RPG’s en sci-fi first-person shooters.
-
NieuwsUpdate Onimusha: Way of the Sword verschijnt op 4 september 2026
Volgens diverse webpagina's wordt de actiegame Onimusha: Way of the Sword van ontwikkelaar Capcom enkele weken eerder uitgebracht.
9 reacties -
GeruchtGerucht: Meerdere Metroid-games in de maak, inclusief 'Ravenous'
Een zeldzaam, maar fascinerend gerucht over de Metroid-games duikt op. Via een Classification Rating wordt de naam Metroid Ravenous genoemd.
1 reactie -
NieuwsXBOX test disc-to-digital feature voor fysieke games
Terwijl de discussies over fysieke versus digitale media gevoerd worden, laat The Verge weten dat XBOX bezig is met een zogeheten disc-to-digital feature.
15 reacties -
GeruchtGerucht: Project Helix lanceert ook zonder disc-drive
Volgens een nieuw rapportage van het journalistieke platform Windows Central gaat ook de nieuwe XBOX Project Helix niet met een disc-drive de markt op.
27 reacties