Gerucht
Gerucht: Bluepoint wordt ook lid van PlayStation Studios
Via een inmiddels verwijderde tweet is te zien dat Sony PlayStation ook Bluepoint Games toevoegt aan PlayStation Studios.
We zijn pas in de tweede maand van het jaar 2026 en nu al worden er bizarre beslissingen genomen. Sony heeft namelijk besloten om Bluepoint Games, bekend van de Shadow of the Colossus en Demon's Souls remakes, te sluiten.
Een ronduit bizarre move. De Demon's Souls remake van Bluepoint Games was wellicht dé launch titel voor de PlayStation 5 en voor Sony een reden geweest om Bluepoint in 2021 in te lijven. Op een bepaald punt werd Bluepoint op een live service project in het God of War universum gezet die vorig jaar werd geschrapt. Daarna zou Sony gaan zoeken naar een nieuw project voor Bluepoint, maar dat is klaarblijkelijk niet gelukt. Bluepoint Games zal in maart de deuren definitief sluiten waardoor 70 ontwikkelaars op zoek moeten gaan naar een nieuwe baan.

Al voor de overname was Bluepoint Games een studio die veel werk heeft verricht voor PlayStation, mede daardoor voelt de sluiting van de studio extra zuur aan.
Een pc-gamer in hart en nieren. Wim beschikt over een indrukwekkende hoeveelheid kennis van uiteenlopende games en breidt die maar al te graag verder uit. In zijn voortdurende zoektocht naar het verfijnen van zijn vakmanschap neemt hij graag de tijd om de heerlijk eigenzinnige titels die de industrie te bieden heeft kritisch onder de loep te nemen. Strategiegames, RPG’s en meer passeren de revue, al blijft zijn liefde voor Yakuza het felst branden.
In dit artikel
Ontwikkelaar:
Blue Point Games
Uitgever:
Sony Interactive Entertainment
Release:
19 november 2020
Gameliner Awards:
Beste game van 2020Reviewscore:
Platforms:
Gerucht
Via een inmiddels verwijderde tweet is te zien dat Sony PlayStation ook Bluepoint Games toevoegt aan PlayStation Studios.
Review
De eerste PlayStation 5-exclusive is een feit. Demon's Souls is een fantastische remake die trouw blijft aan het origineel. Lees nu de review van...
15 Minutes Of
15 Minutes Of van Demon's Souls Remastered op de PS5 in 4K!
Gameplay
Sony heeft een nieuwe gameplaytrailer gedropt van Demon's Souls. De trailer wordt voorzien van commentaar door Creative Director Gavin Moore.
Juist voor een studio als Bluepoint zou je denken dat er bij Sony altijd wel werk te verzinnen valt. Die hebben zo'n schatkist aan onbenutte IP's, dat er altijd wel een vette remake of remaster te maken valt.
Wellicht weer een slachtoffer van de GaaS focus van Sony? Hoe vaak moet dat nog fout gaan voordat ze doorkrijgen dat het gewoon niet gaat werken?
Heel zuur voor de Bluepoint devs dat zij er nu de prijs voor betalen met hun baan.
Weer het zoveelste bewijs dat je nooit loyaal moet zijn aan zulke grote corporaties. je levert al die jaren echt goed werk en morgen lig je gewoon op straat. Ik hoop dat die ontwikkelaars nog goed terecht komen (kan ook niet anders met hun talent zou je zeggen).
Ze zouden de directeuren moeten ontslaan die de verkeerde weg zijn ingeslagen met hun live-service games in plaats van hardwerkende ontwikkelaars. Ik hoop dat we in de toekomst meer " indie" ontwikkelaars zien die ook echt independent willen blijven i.p.v. zich in te laten lijven door de grote jongens........ en zo dat was weer genoeg azijn voor vandaag.
Erg jammer dat Sony nu de weg inslaat van MS en goede studios gaat sluiten.
Sony is volledig de weg kwijt deze generatie. Weet nog niet of ik straks een PS6 wil aanschaffen als ze zo doorgaan. Lekker gewerkt Hermen, echt top.
Vreselijk zonde. Projecten die worden geannuleerd waren natuurlijk altijd al tragisch, maar met de budgetten van tegenwoordig plus het feit dat het zo'n beetje vijf jaar duurt om menig triple-A productie van de grond te krijgen, begint het steeds meer op een doodsvonnis te lijken als een project het niet overleeft. Hopelijk komen deze talentvolle mensen snel aan werk elders in de industrie!
Nouja, wat is dit belachelijk. Zijn ze gek geworden bij Playstation. Na het geweldige Demon’s Souls heeft Playstation echt zat games om te remaken. Zet ze aan het werk in de plaats van de live service. Dit slaat echt helemaal nergens op.
Het punt is, is dat Bluepoint eigen games wilden maken en niet meer wilde remaken. Ik weet dus niet of die GoW live service game een pitch was van hunzelf. Het is erg verveld voor de medewerkers en velen worden gewoon ondergebracht in andere studios, zoals ze met Deviation ook hebben gedaan.
Ben echt blij overgestapt te zijn op PC (en geüpgrade) voordat het onbetaalbaar werd want er komt geen positief woord uit het kamp van de consoles.
Oprecht een wtf en een beetje woede hier, wat n domme keuze... Als eerst was t al dom om ze op een live service project in het God of War universum te zetten. Sony moet echt van t idee af dat ze de volgende Fortnite worden, want dat is echt een bliksemschicht in een glazenpotje, 1 op de zoveel wordt maar zo bekend en krijgt er zoveel geld ermee, dat was bij Fortnite puur geluk en toeval denk ik zo.
Had deze studio gewoon weer n goede remake/remaster (het liefst een remaster want dan blijf je het meeste trouw aan het materiaal wat er al is) laten maken en t had sws weer verkocht als n tiet. Maar nee.... Sony sluit de boel want dit is de visie en er is geen blik buiten die visie... Een domme en foute visie als je t mij vraagt en vele die dit met mij ook niets vinden.
Als groot playstation fan wil ik graag zeggen; IDIOTEN!! :-)
Die Demon's Souls remake was zo goed. Had de game echt naar een nieuw niveau getild.
Snap ook niet zo goed waar Sony mee bezig was met de richting van Bluepoint.. Ze hadden Bluepoint op een live-service game gezet waar ze al 5-6 jaar mee bezig waren, om vervolgens de stekker er uit te trekken toen Concord flopte.. En dan de studio sluiten met zoveel talent -de reden warom sony ze waarschijnlijk had gekocht- is gewoon absurd en dom. Denk niet dat ze hier veel zieltjes mee zullen winnen 😅
Tja de Demon's souls was inderdaad goed, maar misschien is dit wel een voorbode dat playstation niet meer bekend wilt staan als remake-station zoals het de laatste tijd vaak genoemd wordt. Maar ze hadden dit talent ook kunnen gebruiken om een goeie nieuwe eigen IP te laten maken. Gemiste kans weer.