Sony wil meer originele IP's ontwikkelen voor groei in entertainment
Sony vindt dat ze te weinig eigen IP’s hebben ontwikkeld en wil daar verandering in brengen, zo vertelde Sony's CFO Hiroki Totoki in een interview met nieuwsplatform Financial Times. Het bedrijf wil miljarden gaan investeren om meer originele content te creëren, ook voor PlayStation. Daarmee hoopt het haar aandeel in de entertainmentindustrie te vergroten.
Volgens Totoki heeft Sony moeite met het ontwikkelen van originele IP’s. Hoewel de PlayStation-divisie beschikt over diverse populaire franchises zoals Bloodborne en Until Dawn, worden deze IP’s grotendeels verwaarloosd of niet verder ontwikkeld. Totoki geeft aan dat Sony voornamelijk focust op het vinden van nieuwe doelgroepen voor bestaande IP’s, maar dat de toekomst van het bedrijf afhankelijk is van het creëren van compleet nieuwe content. Sony wil hiermee de creatieve basis van het bedrijf versterken en op zoek gaan naar nieuwe hits die de groei zullen stimuleren. En ondanks dat PlayStation over enkele van de meest geliefde franchises beschikt, denkt de CFO dat de Japanse gamegigant kansen mist doordat het niet altijd de focus heeft op eerder succesvolle IP's. Bloodborne, een grote favoriet van de PS4-generatie, lijkt stil te liggen zonder zicht op een vervolg of remake. Ondertussen krijgt Until Dawn wel een remake. Een beslissing die bij menig gamer voor gefronste wenkbrauwen zorgt.

Of deze investering voor een nieuwe creatieve golf gaat zorgen bij PlayStation blijft nog onbeantwoorde vraag, evenals over hoeveel miljarden dit gaat. Duidelijk is in ieder geval dat Sony meer wil inzetten op meer originele IP's. Hopelijk maken ze in hun wanhoop niet dezelfde fouten als met Concord, de game die korte tijd na lancering alweer offline ging.
-
GuideGuide: Van harte welkom op de vernieuwde website van Gameliner
Ja, je ziet het goed: er is een nieuwe update uitgerold. We vertellen je graag alles over wat er nieuw is in dit uitgebreide artikel.
11 reacties -
NieuwsForza Horizon 6 kent meer dan zes miljoen spelers, Festival Playlist live gegaan
Forza Horizon 6 is nog maar net uit de garage gesleept, maar XBOX en Playground Games kunnen de racegame nu al als een succes bestempelen.
0 reacties -
NieuwsBungie beëindigt ondersteuning voor Destiny 2
Na jarenlang content en uitbreidingen pushen valt het doek voor Destiny 2. Bungie gaat zich richten op de toekomst en de FPS wordt in het verleden gelaten.
0 reacties -
TrailerWarhammer 40,000: Chaos Gate – Deathwatch sluit de show af
Complex Games en Frontier Developments krijgen de eer om de Warhammer Skulls Showcase 2026 af te sluiten met Warhammer 40,000: Chaos Gate – Deathwatch.
2 reacties