Tales of-veteranen blikken terug op 30 jaar Tales of-franchise

-

In 1995 kwam Tales of Phantasia te verschijnen. Dertig jaar later is de franchise nog altijd springlevend met 17 games en een flink aantal remakes. Nu de franchise dertig jaar bestaat, blikken Tales-masterminds Yoshito Higuchi (game director) en Kenji Anabuki (producer/game director) terug op 30 jaar Tales of Series.

Van klassieke artwork uit Tales of Phantasia tot het redesignen van de combat in Tales of Vesperia, vrijwel alle games komen voorbij. De twee veteranen lopen al een aardige tijd rond bij Bandai Namco en weten dan ook alles over de franchise. In een ruim vijftien minuten durend interview vliegen we door de complete franchise, waarbij we meer inzichten krijgen in de productie, welke ideeën geschrapt werden en hoe zo’n Tales of-game nou precies tot stand komt.

Momenteel wachten we nog altijd op een gloednieuwe Tales of-game. Toch kunnen we nog met regelmaat aan de haal met een aantal games binnen de dertig jaar bestaande franchise. Bandai Namco is namelijk een flink aantal games aan het remasteren. Zo hebben wij recentelijk nog Tales of Berseria Remastered, Tales of Xillia Remastered en Tales of Graces f Remastered mogen reviewen. Wat is jouw favoriete Tales of-game?

Rudy Wijnberg Mede-eigenaar & Head of Media

Als het gaat om passief sporten is Rudy een kei gezien hij regelmatig menig vechtersbaas tegen de vloer nokt en tanden laat rapen. Toch is hij niet vies van andere genres. Onder het motto “je moet toch alles in je leven geprobeerd hebben” experimenteert onze Amsterdammer zo nu en dan eens wat. Niet altijd even succesvol, geduld is namelijk niet echt zijn sterkste punt, net als een gracieuze winnaar zijn gedurende menig fighter…

In dit artikel

Packshot Tales of Berseria Remastered

Ontwikkelaar:

D.A.G Inc.

Uitgever:

Bandai Namco

Release:

27 februari 2026

Reviewscore:

Platforms:

PC
NSW
PS5
XBS
Reacties
Avatar Sabor
Sabor
lvl5 Thread Hunter
2 uur geleden

Ik ben van plan om een keer Tales of Symphonia met het hele gezin te spelen aangezien dit ook goed werkt met multiplayer.
Ben alleen bang dat ik erg veel moet vertalen voor de kids om het verhaal mee te krijgen.

Mijn favoriet blijft Symphonia, misschien ook omdat het de eerste voor mij was.
Heb er wel redelijk wat gespeeld:
Symphonia, Vesperia, The Abyss, Graces en Xilia.

0
Avatar Watashi-wa-Maurice-desu
Watashi-wa-Maurice-desu
lvl10 Deel van het meubilair
2 uur geleden

Ik heb alleen tales of Symphonia gespeeld. Op GameCube. Vond die wel leuk maar voor mij ook geen meesterwerk.

Ik zat meer in andere RPG games of leuke avonden Mario Kart double dash.
Of met een goede bridge avonden windwaker.

Maar toch ik heb Symphonia ook heel wat uren gespeeld.

0
Avatar Espeon28
Espeon28
lvl2 Journey Awaits!
1 uur geleden

Mijn top 3 van deze serie
1: tales of vesperia
2: tales of graces f
3: tales of xillia
De eerste games ken ik vooral uit manga. Zal wel leuk zijn als ze die in een moderne jasje opnieuw maken dan wil ik ze wel spelen

0
Avatar SonnyS
SonnyS
lvl5 Thread Hunter
50 minuten geleden

Ik ben groot JRPG liefhebber maar deze serie heeft me nooit echt gegrepen. Ik heb ooit Tales of Symphonia op de gamecube gespeeld maar dan ook alleen met een maatje samen omdat je met z'n 2en kon knokken.

0
Nog niet uitgepraat? Praat verder op Discord