Wired Tokyo 2007-demo geblokkeerd door Steam wegens eigen IP
Indiegame Wired Tokyo 2007 stond op de planning voor een demo-release op Steam. De plannen zijn echter gewijzigd, de indiegame stuit namelijk op een blokkade wegens copyrightproblemen. Op zich niet erg, sterker nog het is alleen maar goed. Toch is er een twist, de copyrightproblemen komen namelijk voort uit een kaartspel van dezelfde ontwikkelaar!
Japanse indie-ontwikkelaar Daikichi_EMP werkt momenteel hard aan diens release van Wired Tokyo 2007. Deze 3D-actiegame draait om het beklimmen van Tokio, waarbij je soms letterlijk in het diepe moet duiken om verder te komen. De geplande demo-release laat echter even op zich wachten. Steam claimt namelijk dat er sprake is van copyrightschending. Het gaat hierbij om Daikichi's eigen kaartspel, Dinostone.
Dinostone is een trading card game met een dinosaurusthema. Hoewel Wired Tokyo 2007 in de verste verte niet lijkt op Dinostone, heeft Daikichi wel een verwijzing naar het kaartspel in Wired Tokyo 2007 verwerkt. Op zich niet erg, maar Dinostone is in 2023 gepubliceerd onder de pseudoniem "Daikichi", wat een studionaam is, maar niet de echte naam van de ontwikkelaar is. Steam eist daarom dat Daikichi overtuigend bewijs levert dat het zijn kaartspel is, in de vorm van licenties, of dat hij een advocaat inschakelt.
Dit is het punt waarop de ontwikkelaar vastloopt. Naar zijn beleving is officiële documentatie die eigenaarschap onder een pseudoniem bewijst onvindbaar, en beschikt de developer niet over de benodigde middelen om een advocaat in te schakelen, zo meldt Daikichi op X. Als oplossing heeft Daikichi maar een document ondertekend waarin hij zichzelf goedkeuring verleent om diens eigen IP te gebruiken. Of Steam daarmee akkoord gaat, valt te bezien.
Als het gaat om passief sporten is Rudy een kei gezien hij regelmatig menig vechtersbaas tegen de vloer nokt en tanden laat rapen. Toch is hij niet vies van andere genres. Onder het motto “je moet toch alles in je leven geprobeerd hebben” experimenteert onze Amsterdammer zo nu en dan eens wat. Niet altijd even succesvol, geduld is namelijk niet echt zijn sterkste punt, net als een gracieuze winnaar zijn gedurende menig fighter…
Platforms
-
Game review0Lily's World XD review - Tieners op het Dark Web
Wat is er met Lily gebeurd al die jaren geleden? In haar laptop zitten veel geheimen verborgen: aan jou om ze te vinden in deze unieke horrorgame.
0 reacties -
DownloadnieuwsSpeel de demo van Castlevania: Belmont's Curse vanaf 1 oktober 2026
Interesse in Castlevania: Belmont's Curse? Dan heeft Konami goed nieuws voor je, want er wordt een demo vrijgegeven van de aankomende actie-platformer.
4 reacties -
IndustrieWaarom Japanse gamestudio’s minder ontslaan dan westerse
Japanse ontwikkelaars en uitgevers lijken veel minder mensen te ontslaan dan hun westerse tegenhangers. Cijfers bevestigen dat, maar waar komt dit door?
7 reacties -
LeakLeak: Grand Theft Auto-broncode gelekt, geschrapte dlc gespot
Uit 192 GB aan gelekte GTA-broncode komen geschrapte missies, een Liberty City-DLC, Trevor-content en een vroege schets van de GTA 6-map naar voren.
6 reacties
Congratulations, you played yourself!