Heroes Dutch Comic Con: Summer 2026 - Sfeerimpressie

Het is zaterdag 20 juni, negen uur ‘s ochtends, en ik sta op Utrecht Centraal. Het centrale knooppunt van Nederland doet zijn naam eer aan. Overal zie je reizigers komen en gaan. Sommigen checken direct uit om voor de grote drukte in Hoog Catharijne te shoppen, terwijl anderen zich naar de perrons haasten om hun overstap te halen. Ouderen, jongeren en vooral veel mensen in oranje voetbalshirts (5-1, let’s go!) passeren elkaar. Maar niemand hier valt zoveel op als de Hatsune Miku-cosplayer die zich klaarmaakt voor een bewogen dag in de Jaarbeurs. Ja mensen, Heroes Dutch Comic Con is weer begonnen.

Heroes Dutch Comic Con Summer 2026

Voor ieder wat wils

Heroes Dutch Comic Con. Het is een feest van herkenning voor liefhebbers van nerdcultuur. Dit weekend was ik hier voor de tweede keer om samen met Comic Con-veteraan Frietrick weer urenlang door de Jaarbeurshallen te struinen. Met comfortabele schoenen aan, luchtige kleding, deodorant (essentieel), een flesje water en een lunchpakketje, maakte ik mij klaar om weer te genieten van alle merchandise, podiumevenementen en vooral de mensen die Dutch Comic Con zo speciaal maken.

Ook tijdens deze zomereditie was Dutch Comic Con onderverdeeld in meerdere delen. Wil je struinen langs de vele marktkraampjes, dan ga je naar de Dealer Hall. Zin in een hapje? Dan snel je je naar de foodtrucks in de oververhitte Outdoor Area. Op zoek naar een partner met gedeelde interesses? Neem dan deel aan de dubbeldatesessies bij de ontmoetingsruimte. Of kom je vooral hier naartoe voor de beroemdheden? Dan zit je goed in de Entertainment Hall, met het hoofdpodium en de photobooths.

Wat dit jaar direct opviel, was de opzet van het evenement. Deze zomereditie voelde ruimer en luchtiger. Dat uitte zich niet alleen in minder overweldigende mensenmassa’s, maar ook in de temperatuur. Waar het kwik buiten dertig graden aantikte, was het in de hallen onder het genot van de airco prima te doen. Dat maakt het struinen door de Jaarbeurs een stuk aangenamer - met name bij de drukbezochte Dealer Hall gevuld met nerdcultuurmerch. Goed om daarbij te vermelden is dat onze Frietrick daar als HDCC-veteraan meerdere terugkerende standhouders herkende. Ergens heel gezellig, maar anderzijds betekent het dat je als terugkerende bezoeker bij aankomst al een deel van de ervaring hebt uitgespeeld.

Heroes Dutch Comic Con Summer 2026 sfeer

Eén handtekening en twee geld

Wie aan Comic Con denkt, denkt aan de beroemdheden die er iedere editie langskomen. Het is immers een belangrijk deel van de marketing en voor velen dé reden om het evenement te bezoeken. Dit jaar waren de bekendste headliners stemacteur Troy Baker, iconische tv-schurk Giancarlo Esposito en Stranger Things-acteur Jamie Campbell Bower. Daarnaast waren er een handjevol nostalgische Nederlandse stemacteurs aanwezig en nodigde de organisatie meerdere bekende gasten uit de stripboek- en cosplaywerelden uit. En het is geen HDCC als Paul van Loon niet even zijn zonnebril laat zien.

Met een ticket voor Heroes Dutch Comic Con krijg je toegang tot alle podiumevenementen met de beroemdheden. Deze podiumevenementen waren voor mij de hoogtepunten van de dag. De sessies waren erg professioneel opgezet. De hosts stelden scherpe vragen, zowel de video als de audio op het podium waren goed, en ook het publiek, hoewel iets minder goed verstaanbaar, had inbreng. Ik heb met een grote glimlach op mijn gezicht geluisterd naar de sessies. En zelfs als de beroemdheden er niet zijn, is er voldoende vermaak op de podia.

Maar uiteindelijk is een groot deel van de aantrekkingskracht van Dutch Comic Con de mogelijkheid om de beroemdheden te ontmoeten. Dit is wat fans van megafans onderscheidt. Om met een beroemdheid op de foto te gaan of een item te laten signeren, moet je namelijk je portemonnee trekken. En de prijzen zijn niet mals. Waar je nog ‘slechts’ zo’n vijfentwintig euro betaalt om met een Nederlandse beroemdheid op de foto te gaan, betaal je voor een internationale celebrity al snel het viervoudige. Gelukkig is dit allemaal optioneel en zijn er voldoende mogelijkheden om de beroemdheden in levende lijve te zien met de gratis podiashows. De Nederlandse beroemdheden staan zelfs kosteloos open voor een praatje.

Heroes Dutch Comic Con Summer 2026 gasten

Baas over je eigen portemonnee

Laten we even stilstaan bij de olifant in de kamer als we het toch over de kosten hebben. Heroes Dutch Comic Con is absoluut niet goedkoop. Je betaalt 37 euro om binnen te komen en wordt overal verleid om meer uit te geven. De Dealer Hall staat vol met toffe items die in jouw straatje passen. De Intertoys-winkel verkoopt Pokémon-kaarten uit sets als Ascended Heroes voor nette prijzen. Die churros zien er erg verleidelijk uit, zelfs als je zeven euro voor een kleine portie betaalt. En wie wil er nou niet op de foto met de iconische Nederlandse stemacteur van Dr. Doofenshmirtz uit Phineas en Ferb? Ja, voor de meeste mensen blijft het niet bij die entreeprijs van 37 euro.

En toch kan een kaartje voor Comic Con het op zijn tijd dubbel en dwars waard zijn. Voor mij was er dit jaar geen twijfel mogelijk vanwege de buitenkans om Stranger Things-ster Jamie Campbell Bower live te zien. Persoonlijke ontmoetingen, merchandise en een vette hap zijn allemaal optioneel en heb ik dit jaar dan ook overgeslagen. De organisatie heeft er overigens geen problemen mee als je lunch meeneemt. Sterker nog: ze lieten bezoekers dit jaar vooraf op social media weten dat je jouw waterflesjes gratis kunt bijvullen bij de toiletkraantjes. Comic Con is zo duur als je het zelf maakt.

En zelfs zonder aanvullende uitgaven blijft het hart van het evenement intact. Dat zijn namelijk de mensen. Dutch Comic Con is een plek voor ontmoeting en hereniging met personen die jouw hobby’s delen. Cosplayers, gamers en liefhebbers van stripboeken en films vinden elkaar hier. Niemand kijkt vreemd op als jij met je Monkey D. Luffy-cosplay in je blote bast door de Jaarbeurs loopt. En wie net als ik teruggrijpt naar de Nintendo 3DS in 2026 kan op Comic Con zelfs tientallen StreetPass-tags binnenhalen. Bedankt voor alle puzzelstukjes, nerds!

HDCC Summer 2026

Dus, volgende keer toch maar een dagje naar Utrecht voor HDCC? Dat is afhankelijk van je voorkeuren. De redenen waarom Heroes Dutch Comic Con je trekt lopen per editie sterk uiteen. Kijk vooraf even naar de gastenline-up, bedenk of je op dit moment speciale merch zoekt en check wie van je vrienden gaat. Ik heb deze zomereditie in ieder geval geen spijt gehad van mijn bezoek aan het evenement.

Afsluitend nog een tipje van een ervaringsdeskundige: als het tijdens de wintereditie om de een of andere reden weer dertig graden is, doe dan geen worst op je meegebrachte bammetjes. Die bederft. Gelukkig voor jou als lezer beperkt deze sfeerimpressie zich tot wat er gebeurde tijdens het evenement, en niet daarna.

Nils Hoogervorst
Nils Hoogervorst Online visibility specialist
Gemiddelde reviewscore: 3,6/5 33 reviews 622 artikelen geplaatst

Als het mogelijk was, had onze Nils zich dagelijks gehuld in een Nintendo kloffie. Boze tongen beweren dat Nils zichzelf in slaap neuriet op het deuntje van Super Mario Bros. nadat hij zich in zijn Splatoon-pyjama heeft gestoken en in bed is gaan liggen. Lekker onderuitgezakt zitten gamen voor een groot scherm is er voor Nils echter niet bij, hij prefereert handheld gaming. Wel zo makkelijk, want dan kun je rustig naar de wc zonder dat je je game op pauze hoeft te zetten. Zijn grootste guilty pleasure? Nintendogs + cats!

Reacties
Avatar Sledge
Sledge
lvl11 Commander
3 weken geleden om 00:36

Leuke sfeerimpressie! Zelf was ik er gisteren met het gezin en dan kom je niet weg met niks uitgeven 😂

0
Avatar kingoftherain
kingoftherain
lvl9 NPC 2.0
3 weken geleden om 18:21

Ik zou weer eens moeten gaan. De laatste keer dat ik geweest ben was alweer in 2019.

0
Avatar TheNielsalorian
TheNielsalorian
lvl4 Reply Goblin
3 weken geleden om 07:02

Was er dit jaar wel deo in de aanbieding ook in de beurs? :-P Was in de edities dat ik er was geen overbodige luxe

0
Avatar Gonads
Gonads
lvl7 Checkpoint Jeugd
3 weken geleden om 23:25

Leuk om te lezen, lekker geschreven op de een of andere manier.
Ik dacht altijd dat het niets voor mij zou zijn, maar begint langzaam aan toch te prikkelen...

0
Avatar Auxilius27
Auxilius27
lvl11 Commander
3 weken geleden om 19:39

Goed geschreven artikel. Vroeger ging ik hier bij ons in België wel eens naar FACTS. Ondertussen al even geleden maar ik vond het wel leuk.

1
Avatar Patientzero
Patientzero
lvl9 NPC 2.0
3 weken geleden om 19:10

Ziet er erg leuk uit. Net zoals bij First Look vroeger geniet ik bij dit soort events het meest van de mensen. Iedereen is meestal erg vriendelijk en like-minded bij dit soort evenementen. Echt een community gevoel.

Props voor dit soort artikelen. Erg leuk om te lezen. Van mij zouden jullie in dat opzicht ook wel video-content mogen maken. Ik zou het zeker kijken.

3
Avatar Edmar
Edmar
lvl9 NPC 2.0
3 weken geleden om 17:19

Hoewel ik er zelf nooit heen zou gaan is het wel een leuk stukje om te lezen en lijkt het behoorlijk gezellig.

1
Avatar Mr.Harrow
Mr.Harrow
lvl7 Checkpoint Jeugd
3 weken geleden om 15:36

Leuke sfeerimpressie, Nils. Ik ben er zelf nog nooit geweest, maar vind het wel leuk om zo'n impressie te lezen. Wellicht dat ik in de toekomst er toch een keer heen ga.
Hopelijk heeft je bedorven worst niet je hele weekend bedorven en voel je je weer oké.

1
Nog niet uitgepraat? Praat verder op Discord