Opinion: Hoe Blizzard met Diablo Immortal zijn 'onsterfelijkheid' verloor
Blizzard (znw.); de sneeuwstorm. De Amerikaanse uitgever, bekend van games als World of Warcraft, Overwatch en Diablo, kan sinds kort de naam beter veranderen naar het Engelse equivalent van shitstorm. Het grote Blizzard leek jarenlang onschendbaar, onsterfelijk. Alles wat het aanraakte, veranderde direct is goud. Het bedrijf had dan ook de fanbase aan de lippen tijdens het jaarlijks terugkerende Blizzcon, waar men voor het eerst in tijden geconfronteerd werd met diens sterfelijkheid. Met de aankondiging van - hoe ironisch de naam ook mag zijn - Diablo Immortal, leed de gigant gezichtsverlies waar men zelf niets van snapte.

Want zo trots als men er bij Blizzard zelf op was, zo onbegripvol was het betalende publiek. Gehoon en boegeroep viel de Californische uitgever ten dele. Het lot van Diablo Immortal werd bezegeld met één simpele, doch legendarisch vraag; “Is dit een misplaatste 1 april-grap?”. Blizzard bleek met de mobiele variant van diens gevierde franchise Diablo een mortale fout te hebben begaan, namelijk veronderstellen dat Diablo-fans genoegen zouden nemen met een mobiele game. Een harde les werd geleerd tijdens Blizzards fan event. Een lovende fanbase verandert vlot in een des duivelse meute wanneer het niet krijgt wat het wil, hoe goed je reputatie ook is.
En laten we eerlijk zijn. De reactie van het publiek om Diablo Immortal was er niet een die je niet van mijlen ver kon zien aankomen. We hebben hier te maken met duizenden betalende pc gamers, stuk voor stuk smachtend naar Diablo 4 of in ieder geval iets wat er naar hint. Maar in plaats daarvan presenteert Blizzard een game voor je smart device, en daar zat letterlijk niemand op te wachten. Terwijl men on stage nog probeert de sfeer iets te redden door te vragen of ‘men geen smartphone heeft’, graaft het Diablo-team alleen maar een dieper gat. Blizzard, honey… niemand zit te wachten op een mobiele game en pc gamers al helemaal niet. Waar die mensen wel al jaren op zitten te wachten? Diablo 4.

Voor Blizzard is deze snafu extra pijnlijk. Diablo Immortal blijkt namelijk niet de enige game te zijn die de uitgever naar de smartphones en tablets tracht te hevelen. Woord gaat dat er achter de schermen al hard aan andere mobiele games wordt gewerkt, maar het is overduidelijk dat men hiermee geen potten gaat breken bij de achterban. Blizzard voelt zich als een ooit populaire koning die zijn touch kwijt is en de onderdanen niet meer onder controle heeft. Men is radeloos en neemt irrationele beslissingen, zoals heruploaden van trailers om de dislikes te resetten. Ik heb het bijna met Blizzard te doen. Het lijkt me niet niks, zo hard van je voetstuk vallen.
Men zegt wel eens dat een goede reputatie kruipend komt en rennend gaat. Blizzard heeft op de harde manier geleerd dat deze uitspraak helaas op waarheid berust. Toch valt er nog aardig wat te redden, maar daarvoor dient de uitgever eens goed bij zichzelf ten rade te gaan. Wat wil onze achterban en kunnen wij daarin faciliteren? Het antwoord is zo klaar als een klontje. Geef ons brood en spelen, maar geen mobiele. Geef ons Diablo 4. Op pc, op console als het moet, maar laat mobiele games alsjeblieft over aan Niantic, King of Rovio. Diablo hoort niet thuis op iOS of Android. Je sterfelijkheid is bewezen, dus geef je vertrouwelingen geen wapen. Daar had Caesar achteraf ook spijt van.
Beeldspraak, woordspelingen en, in veel gevallen flauwe, grappen vormen voor Patrick de dagelijkse kost. Deze Brabantse flapuit neemt geen blad voor de mond, waardoor zijn mening altijd heerlijk recht voor z’n raap is. Ben je op zoek naar een creatieve en pakkende tekst, dan hoef je niet verder te kijken. Maar let wel op, want deze woordentovenaar zit niet altijd achter zijn computer om ziltige woorden van digitale inkt te voorzien. Veelal vind je hem namelijk terug in angstaanjagende horrorgames en eigenzinnige actietitels.
-
NieuwsForza Horizon 6 ondanks Game Pass meer dan 4,9 miljoen keer verkocht
XBOX zal zonder twijfel vol tevredenheid kijken naar de cijfers die Forza Horizon 6 in de eerste paar dagen heeft weten te genereren. Die liegen er niet...
0 reacties -
NieuwsMicrosoft schikt in Acitvision zaak voor 250 miljoen dollar
Na een procedure van zo'n vier jaar heeft Microsoft een schikking getroffen met het Zweedse pensioenfonds Sjunde AP-Fonden voor 250 miljoen dollar.
0 reacties -
NieuwsFable krijgt leeftijdsrating; verschijnt de game toch dit jaar?
Goed nieuws omtrent Fable, want de game heeft zowel in Korea als in Australië een leeftijdsclassificatie ontvangen. Nadert daarmee de releasedatum?
0 reacties -
NieuwsLEGO teaset nieuwe Donkey Kong set
LEGO heeft een teaser gedropt voor een set waarbij Donkey Kong een hoofdrol speelt. De video toont een retro ton uit de arcade game die voorbij rolt.
0 reacties