Noorse Coop verwijdert 51 games uit de schappen

Een winkelketen in Noorwegen, Coop, heeft besloten om 51 games uit de schappen te halen. Dit vanwege de tragische massamoord in Oslo. De schutter speelde vooral World of Warcraft als dekmantel en Call of Duty: Modern Warfare 2 om te trainen voor zijn moord. Deze games, naast een heleboel andere games, zijn uit respect voor de slachtoffers en nabestaanden, uit de winkel gehaald.

De directeur van de Noorse winkelketen zei het volgende:

In light of Friday's horrific events, and of respect for those affected, we have chosen to remove simple items from our range. This applies to items in product line video games.

World of Warcraft, Call of Duty: Black Ops, Call of Duty: Modern Warfare 2, Call of Duty: World at War Platinum, Call of Duty 4: Modern Warfare Classic, Sniper Ghost Warrior, Counter-Strike Source en Homefront behoren tot de 51 verwijderde games.

Reacties
Avatar RobbertVKH
RobbertVKH
lvl12 Clout Farmer
30 juli 2011 om 12:42

Hij had ook drie wapenvergunningen dus schieten kon ie volgens mij wel.

0
Avatar xRenZx
xRenZx
lvl9 NPC 2.0
30 juli 2011 om 01:04

Ik snap je punt, en ik deel je mening ook, maar dit is gewoon gedaan uit respect voor de slachtoffers, niet zozeer omdat de games gevaarlijk zouden zijn.

0
Avatar Master of Nothing
Master of Nothing
lvl10 Deel van het meubilair
29 juli 2011 om 23:25 bewerkt

@Visser23: Mijn punt in het kort was dus dat hij aan andere dingen veel meer gehad heeft (schietvereniging, wapenvergunning, contacten, enz.), terwijl er op het 'kwaad van' games geconcentreerd wordt. Het gaat mij niet eens zo zeer om dat het mikpunt spellen zijn: ik was net zo verontrust geweest als om boeken of muziek ging.

De Coop daar wordt blijkbaar gerund door een stel peuters dat niet kritisch kan nadenken. Nieuwsdiensten zijn niet veel beter bezig door karakteristiek alles maar direct over te nemen.

0
Avatar Visser23
Visser23
lvl5 Thread Hunter
29 juli 2011 om 23:22

Ik zou niet weten wat je eraan hebt om een massamoord te plegen, maar hij heeft er blijkbaar toch iets mee gedaan. Ik zou niet weten wat, maar daar zal Breivik zelf wel inzicht in hebben.

0
Avatar Master of Nothing
Master of Nothing
lvl10 Deel van het meubilair
29 juli 2011 om 23:16 bewerkt

@Visser23: Kan je mij precies uitleggen wat je er aan hebt om Call of Duty te spelen als je een massamoord wil plegen? Wordt er in het spel uitgelegd hoe je een bom kan maken uit mest? Zeggen ze hoe je moet mikken, het wapen moet vasthouden, waar je op moet letten? Nee. Een beter spel daarvoor was Armed Assault, Flashpoint of beter nog America's Army geweest.

Maar goed, ik probeer het kort te houden. Breivik heeft werkelijk het over alles dat hem bezig hield gehad in zijn Manifesto. Hij schrijft onder de omnieuze kop "markmanship training" over het leren schieten het volgende: "Consider taking a vacation to a country where you are able to train in marksmanship or join a gun club." Daarna noemt hij Call of Duty als alternatief. Het is niets minder dan tunnelvisie om te focussen op de game. Ze hadden voor hetzelfde geld het over http://www.calgaryherald.com/news/Gallery+Shooting+range+where+Norwegian+gunman+Anders+Behring+Breivik+trained/5172835/story.html kunnen hebben. Culturele retardatie van de hoogste orde...

Ik mag hopen dat ze uit 'respect' niet stoppen de show Top Gear uit te zenden in Noorwegen, aangezien hij dat ook leuk vond. De boeken 1984, Animal Farm en Brave New World zouden eveneens niet onthouden moeten worden aan het Noorse publiek, omdat Breivik er toevallig van hield.

0
Avatar Visser23
Visser23
lvl5 Thread Hunter
29 juli 2011 om 23:06

@Master of Nothing: het was duidelijk dat hij trainde met Call of Duty om zijn massamoord te plegen. Vandaar dat de games in het nieuws kwamen, denk ik. De games zijn uit respect uit de winkel gehaald, ik weet niet of het daadwerkelijk ook gaat vanwege 'aansporing tot geweld'.

0
Avatar Master of Nothing
Master of Nothing
lvl10 Deel van het meubilair
29 juli 2011 om 23:03

Wat een hypocrieten en idioten daar. De aandacht had evengoed gevestigd kunnen zijn op welke muziek de dader luisterde, de (overwegend goede) boeken die hij las, de sociale netwerken die hij onderhield (Britse nationalisten), sites die hij bezocht, enz. Muziek is echter al te vaak gebruikt als zondebok (o.a. Columbine) en als boeken de blaam krijgen, dan wordt het zeer ongemakkelijk om de meeste religieuze teksten te verantwoorden - en daarnaast zijn boeken geen nieuw medium en heeft het al vaak genoeg de schuld van bepaalde dingen gekregen.

Mochten ze echt de kans willen beperken dat anderen dit idee krijgen, dan kunnen ze beter de wapenwetten maar aanscherpen, sociale controle aanmoedigen en het lastiger maken om bepaalde soorten mest (met veel ammonium nitraat) te bemachtigen, zelfs voor boeren.

0
Avatar Tristan
Tristan
lvl15 Community Veteraan
29 juli 2011 om 20:45

De actie is begrijpelijk

0
Nog niet uitgepraat? Praat verder op Discord