Activision breekt met moederbedrijf Blizzard

Activision breekt met moederbedrijf Blizzard, oftewel Vivendi. Dit heeft Activision Blizzard zojuist laten weten. Vivendi Games en Activision fuseerde in 2007. Vivendi hield 61% van de aandelen in hun zak, dat was dus ruim de meerderheid.

Activision Blizzard wilt nu de meeste aandelen van het bedrijf overnemen waardoor het onafhankelijk verder kan. Vivendi behoudt 12% van zijn aandelen in het bedrijf, dat goed is voor zo'n 83 miljoen aandelen.

Een ander bedrijf, ASAC II LP genaamd, wilt 2,34 miljard dollar aan aandelen opkopen. Dat is goed voor 24,9% van de aandelen, dat zijn dus 127 miljoen aandelen. Bobby Kotick leidt dit bedrijf samen met mede-oprichter Brian Kelly, dus zo verrassend is het allemaal niet.

Kotick zal Activision Blizzard gewoon blijven leiden en Kelly zal overblijven als enige voorzitter, omdat de mensen van Vivendi gaan wegvallen. Bij deze deal is meer dan 8,17 miljard dollar heen en weer geslingerd. Het bedrijf heeft in totaal 602 miljoen aan aandelen.

In september zal het hele proces worden afgewerkt.

Alex Zweers
Alex Zweers Eigenaar & founder
Gemiddelde reviewscore: 3,8/5 164 reviews 7050 artikelen geplaatst

Wat ooit begon met een liefde voor Donkey Kong Country: Diddy Kong’s Quest liep uit tot het managen van zijn eigen gamesite. Vandaag de dag waagt Alex zich echter voornamelijk aan “hier krijg ik echt een God-complex van”-games. Onze regelneef - ook wel Captain Plannert genoemd - heeft altijd wel zijn mening klaarliggen, zeker als het gaat om zijn grote passie; gaming.